• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,571
Meso je ionako GMO, životinje hranjene i bockane tko zna čime samo da se što prije utove.
Ha gledaj na to malo i ovako: "možda je bolje kvalitete meso svinja hranjenih između ostalog i s pokvarenom jajima (mučak, šlaprtek i brojni lokalni nazivi za pokvarena jaja)". Kupiš si svinju za klanje "od gazde", zakolješ, počneš raditi "mesariju", a smrdi li ga meso smrdi... Nema ti druge nego sve to baciti... Bilo je dosta takvih naših poštenjaka, domača proizvodnja 😖 ;).

Ne nezajebavam se, jako sam ozbiljan, jako, jako...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Ljudi samo pričaju, a malo toga su vidjeli
Dovoljno sam vidio što rade s peradi da mi se smučilo i da više nikad ne pogledam, a kamo li probam paštetu, hrenovku, salamu i ostala sranja. Slično, ako ne i isto je i s drugim mesom.

Ha gledaj na to malo i ovako: "možda je bolje kvalitete meso svinja hranjenih između ostalog i s pokvarenom jajima (mučak, šlaprtek i brojni lokalni nazivi za pokvarena jaja)". Kupiš si svinju za klanje "od gazde", zakolješ, počneš raditi "mesariju", a smrdi li ga meso smrdi... Nema ti druge nego sve to baciti... Bilo je dosta takvih naših poštenjaka, domača proizvodnja 😖 ;).

Ne nezajebavam se, jako sam ozbiljan, jako, jako...
To sam isto doživio, ali vas dvojica sad idete iz krajnosti u krajnost.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Neću reći da ba ne, ali stvarno rijetko jedem salame kupovne kobasice, a hrenovke ne pamtim kad sam jeo, radije sfrigam jaja ili krompir skuhamo,kap maslinova ulja i to je to, kupovnu piletinu nikako, sve to kupovno mi ne leži, a kad sm vidio kako utovarivač tovari u hangaru tu je bio kraj.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,571
To sam isto doživio, ali vas dvojica sad idete iz krajnosti u krajnost.
Puno toga u životu ima svoje početke, normale i krajnosti. Ja samo malo duže pamtim... Ili živim, kako ti paše, sam odaberi...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
U toku proizvodnje, životinje niko ne boca da bi bolje napredovale, idu samo osnovne stvari u ranom stadiju da bi ostale zdrave, a sve ostalo je jednostavno neisplativo. To je u toku proizvodnje živih životinja, a u bocanje nakon klanja ne ulazim.
Jasno je svima da je sojina sačma većinom GMO, sva uvozna je GMO, a domaće nema dovoljno.
Tako da i ko hrani za sebe kući kupi koncentrat i opet je to isto.
U pilećem koncentratu imaju određeni lijekovi ali i svi kod kuće hrane piliće kupovnim koncentratom.
Tako da to sve opet dođe na isto.
Glavni problem su ostali dodaci, razni aditivi i konzervansi, koji se dodaju u gotove mesne proizvode. Jer da je u tim proizvodima tipa salama i pašteta čisto meso ne bi bio nikakav problem, ali u njima je možda 50% mesa, a ostalo razni dodaci
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Uzgajali smo bijele piliće za sebe. Kupili 30tak komada. Hranili ih koncentratom koji smo miješali 50:50 sa šrotom. Kad su dobili perje išli su van u vrt na travu o ostalo. Dalje smo ih hranili čistim šrotom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh