• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ovdje je popustio peti točak
Stranica je otvorena rinfuzno, stajnjak pun slame krenuo i zapeo i ode prikolica
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Točno tak, dio je skipan na hrpu prije, a ovo kaj je ostalo nije htelo dole jer je zapelo pa je možda malo i cuknul...
Sve u svemu i nije neka velika šteta.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Veseli događaj od prije cca 2,5 sata.
Pukle oba dvije zadnje osovine, jest da sam skretao na asfaltu, ali blago, bi neki rub asfalta cca 2 cm i pukle ko led.
A prikolica puna kukuruza cca 7,5t.
Kante i nas 4 klipana za 20 min pretovarili cijeli zadnji kraj preko polovice i tak po prvoj osovini polagano dovukao se do doma:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Prilozi

  • 20211119_220614.jpg
    20211119_220614.jpg
    28 KB · Pregleda: 87
  • 20211119_220603.jpg
    20211119_220603.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 87

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Jel to ona novokupljena prikolica MLAZ?
Samo da te podsjetim, naravno, nisam štel da ti se dogodi, no i dalje stoji da je to dobra prikolIca:
1637386761257.png
Sad lijepo ugradi osovine od kamionske prikolice i miran buš cijeli život ;)
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
ZJ to je ta prikolica, prva je već bila mijenjana.
Ne znam sam kaj sad napravit, od kakvog bi to kamiona pasalo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
ZJ to je ta prikolica, prva je već bila mijenjana.
Ne znam sam kaj sad napravit, od kakvog bi to kamiona pasalo?
Ne od kamiona, već od kamionskih prikolica ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Znam ja kak to ide.
To košta puno, a najviše živaca ;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Gdje ovima na tehnickom pise kakve i cije osovine ima prikolica?
Promjeni se velicina guma u prometnoj i to je to. Normalno ako osovine sjedaju kako treba bez nekih bjesnih preinaka.
Najbezbolnije ako su gume ok i raspon rupa odgovara nabavit osovine od kakvih rashodovanih zmajevki, tehnostrojki...
Ako bi legalno: onda uz atest, elaborat o preinakama itd.
Ove legalne i atestirane su mogle nekog ubit. Toliko o papirima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa sama osovina bi trebala atest imati.
Tam na prikolici je dupla osovina, ako stavi dvije ovakve zafrknula se bu šasija na skretanju kolko je očito sama prikolica kvalitetna.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Gdje ovima na tehnickom pise kakve i cije osovine ima prikolica?
Promjeni se velicina guma u prometnoj i to je to. Normalno ako osovine sjedaju kako treba bez nekih bjesnih preinaka.
Najbezbolnije ako su gume ok i raspon rupa odgovara nabavit osovine od kakvih rashodovanih zmajevki, tehnostrojki...

Ove legalne i atestirane su mogle nekog ubit. Toliko o papirima.
Kolega ja se s tobom ne slažem. Da bi se nas dva sada imalo složili, prvo MOLIM TE ti sada meni daj podatak: kolika je bila deklarirana nosivost te prikolice, pa da to usporedimo s koliko je bila natovarena. (Ukoliko je bila propisno natovarena onda postoji jaki razlog tražiti od proizvođača da podmiri sve nastale troškove od posljedice pucanja osovina kotača.)
Možemo nastaviti raspravu i dalje, u konstruktivnom ozračju, ja sam za.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pa sama osovina bi trebala atest imati.
Tam na prikolici je dupla osovina, ako stavi dvije ovakve zafrknula se bu šasija na skretanju kolko je očito sama prikolica kvalitetna.
Muha "zašto bi se sfrkala osovina" nije to špera i kruta veza između lijevog i desnog kotača? Svaki kotač te prikolice ima svoju slobodnu i neovisnu brzinu, unutrašnji se kroz zavoj okreče sporije i ima manji broj okretaja od vanjskog, ili sam ja poblesavio? Da joj treba ugradili bi joj diferencijal...
Hebiga MUHA je muha doleti i odleti, kak' se z njim pospominati, da ga čekam sad do pol noći ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nisam rekel osovina, rekel sam da se bu šasija usukala jer ta prikolica ima dvije osovine i 4 kotača ;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
ako stavi dvije ovakve zafrknula se bu šasija na skretanju kolko je očito sama prikolica kvalitetna.
Zato i ne volim tandemke, uz jos par razloga.
Kolega ja se s tobom ne slažem. Da bi se nas dva sada imalo složili, prvo MOLIM TE ti sada meni daj podatak: kolika je bila deklarirana nosivost te prikolice, pa da to usporedimo s koliko je bila natovarena. (Ukoliko je bila propisno natovarena onda postoji jaki razlog tražiti od proizvođača da podmiri sve nastale troškove od posljedice pucanja osovina kotača.)
Možemo nastaviti raspravu i dalje, u konstruktivnom ozračju, ja sam za.
Taj podatak o teretu ce nam morat otkrit vlasnik.
Kad bi svaku manu proizvodaci placali svi bi propali.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Nisam rekel osovina, rekel sam da se bu šasija usukala jer ta prikolica ima dvije osovine i 4 kotača ;)
Točno, ja sam kriv, ipak pojasni mi molim te zašto bi se šasija trebala usukati, ili sfrkati? Kotačiu su lenjivci, neovisni, slobodni strijelci...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Zato kaj kod skretanja prvi kotač zagrize i zadnji uvijek malo nastrada.
Pogledaj nekad slepera kaj mu zadnji kotač na prikolici radi i kakvu crtu ostavlja.
 
Na vrh