• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Plus
Ti si odmah sve znal čim si izašel iz AŠ? Nisi napravil nikakve greške? Ili si iskustvo dobival kroz vrijeme?
Istina da danas svaki bedak ima vozačku ali ti mogu odgovorno tvrditi da su najgori vozači automobila ( i ovi trkači na motorima). Skoro svaki dan imam nekog pacijenta koji mi dolazi u škarice. Nije ugodan osjećaj, pogotovo kad doma imaš malo dijete i misliš si kak buš sad imal sranja cijeli život zbog idiota koji misli da je besmrtan.
Lee
Kaj se tiče ovog navedenog, kad si išel u AŠ, dal su ti barem pokazali ovo kaj sam nabrojal ili si odmah sjel u auto i počel voziti?
Problem je i učenje defanzivne vožnje, a ne da ide tečno. Pa u kombinaciji sa današnjom tehnologijom imamo to kaj imamo.. Jer je bitniji fejs, tik tok i ostalo nego sama vožnja.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Meni je tata bio profi vozač,naučio me puno toga što te ni jedna škola ne može naučiti i hvala mu na tome,jer sam x puta predvidio situaciju i izbjegao najgore
Prije mjesec dana predvidio sam sudar i desio se
Znači ispred mene vozi starija ženska sa "pepeljarkama"poznam ju,a ja vozim iza nje
Uđe u kružni tok izlazi iz njega i daje žmigavac propisno na izlasku
Problem nastaje što se pri izlasku žmigavac nije sam isključio i ona nastavlja voziti sa upaljenim desnim žmigavcem jako sporo,dolazimo do sljedećeg križanja,mi smo na glavnoj cesti a dečko na sporednoj,on konta "baba"ide sporo drži desni žmigavac zanči skreće(ja znam da ide ravno jer je poznam) dečko potegne jer je ionako gužva i "pras"
I sad tko je tu kriv?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
U AŠ su nam pokazali glavne dijelove motora, zašto su prvi kotači zakrivljeni, komande u autu, kad sjednem koje postupke moraš napraviti, kako se pali, kako su raspoređene brzine na ručicu. Onda smo učili kretanje...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Nebi se složil.
Kad si ti u ulasku na kružni tok, a ja u dolasku na njega, ako ti upališ prije izlaska žmigavac ja se netrebam zaustavljati..... moj stil vožnje i moj auto dozvoljava da ja kružni prolazim sa 2 brzinom. Ako ti nisi dal žmigavac ja moram stati, šaltati 1 brzinu..... kružni tok gubi smisao a promet gubi na protoku i dinamici ;)
Ali moraš da istrpiš moju grešku, i da se njoj prilagodiš. Da ja sam pogrešio ali ti moraš ostati dostojanstven, da niko osim tebe ne uoči moju grešku. Naravno ako moju grešku uoči
Ovlašteno Lice, dužan je da mi da čestitku u obliku kazne i to je sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Moram istrpiti i prilagoditi se jer si ti u kružnom i imaš prednost, ali to mene čini bespotrebno nervoznim pa onda da nebi mahal rukama naglo startam, derem gume, nosače motora, kinetičke, trošim gorivo bez veze, a time i zagađujem okolinu.... kak god pogledaš ja sam u minusu i sljedeča dva zavoja su najebala 🤭
Šalim se malo ali kod mlađih i nervoznijih vozača to bude tak, a i kod starijih koji su vožnju učili na fiči, yugiču.....
Osobno se ne smatram nekim velikim vozačem, neki dan sam u šusu napravil 850 kilometara i da mi je neko brojil greške koje sam napravil vjerujem da bi ih bilo u prosjeku barem na svakih pola kilometra po jedna.
A i te greške su napravljene zato jer zbog kolko tolko stečenog iskustva ne pratim znakove, ne provjeravam mrtvi kut, guram se na silu, prekoračujem brzinu gde god kamera nema.....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Jučer. Kad te krene onda bolje ostavi posao i nemoj više raditi..

Kosim uz ogradu i bent od ribnjaka. I na bentu od ribnjaka mi pukne naramenica od trimera i skoro završim u ribnjaku.

Nekako ja to povežem, ne stoji to nikako. Leđa iskrivio samo da završim posao.

Zaključio da to tako nejde.


Uzmem svoj vari f550 samohodni malčer da barem prođem rubove i tamo gdje traktor ne može.

I na dnu voćnjaka mi pukne remen od pogona...

I ti konju vuci 60 kg uzbrdo 200 metara i ostavi ga sakrivenog pod šljivom 😂.


Kad te krene onda te krene.

Sjeo u auto i otišao kod kolege na rakiju. Nisam više htjeo raditi 🤣



IMG_20230605_195606_1.jpg IMG_20230605_195545.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Mogao si kod kolege, na cugu, bez da središ remen. Drugi put uzmi tog istog i pokaži ženi zašto si kod kolege!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
@F100666 pa kad me vlečeš za jezik onda ti moram odgovoriti. Učio sam i završio zanat, te radio na vozilima prije upisa u auto školu. Moje poznavanje i upotreba motornih vozila je za ostale polaznike auto škole bila naučna fantastika. Poznavanje propisa i testovi su mi uvijek bili u malom prstu. Godinama sam bio najmanje dva put godišnje testiran zajedno s aktivnim sastavom prometne policije, nikada nisam riješio niti jedan test s ijednom pogreškom. Čak su to inspektori nabijali na nos pripadnicima aktivnog sastava, da kako ih nije sram da pripadnik rezerve uvijek ima sve točne odgovore, a oni ne...
Vještina vožnje, smatram da sam uvijek bio dovoljno vješt, do danas ja nisam napravio prometnu, nikoga oštetio, ili ozlijedio. Puno toga izbjegao. Nemam pojma koliko sam km prevozio, znam ja i moja obitelj koliko smo automobila imali i promijenili.
Jednako tako spadam u lude ljude, bio sam godinama aktivni član ekipe koju su prozvali "da se tateki igraju autima", slagali smo trkače aute i natjecali smo se godinama.
Eto to bi bile moje neke reference, kad si pitao.
PS
Da i imao sam nekoliko kazni za prebrzu vožnju, naravno i pripadajuče nagradne bodove 🙃, nisam svetac, ali do sad sam bio jako solidan vozač, bez greške...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
@plus
Ok, to je bilo prije. Vjeruj mi, sjedni sa današnjim klincima (koji imaju već par godina vozačku) u auto i napravi krug sa njima, garantiram ti da se budeš od deset njih, iz osam auta izašel van držeći se za glavu od toga kak nemaju pojma o vožnji i kakve greške rade. Čast iznimkama.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Pa ja i trubim cijelo vrijeme da novi vozači danas pojma nemaju, ni teoretskog znanja, niti vještine, a niti prometne kulture. A to mene jako ljuti, to treba promijeniti na bolje, na ozdravljenje sistema.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Da nemaju pojma, ali tempo saobraćaja danas i nekad nije isti. Neki greše iz neznanja i to treba iztolerisati. Greške iz bezobrazluka su nešto drugo.
Za koga možemo reći da je sjeo u automobil sa namjerom da nekog zajebava.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Ak je tako znakovima određeno. Kakav saobraćajni znak imaš ispred raskrsnice, a kakav je znak za onog u kruznom toku. Dali su dve saobraćajne trake u kružnom il jedna.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Napravita odstupanja koja nisu u skladu sa međunarodnim pravilima prometa i data prednost desnoj strani, čime je kružni tok izgubio smisao ubrzavanja, a sad je gušenje saobraćaja u raskrsnici. Tako su postavili znakove, vozačima je da ih prate, dok se neko ne sjeti da postavi druge znakove
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ako nema trokuta na ulazima, vrijedi pravilo desne strane. U čemu je problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh