• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike vinograda

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina, treba gledati sve okolo, ne samo u podrum :)
Prekasne su slike ovih zagorskih bregova i moram priznati extra mi se sviđa krajolik, ali nebi ga mjenjao za moju ravnicu, lakše je raditi u ravnici, ali na bregu je pogled bolji, to stoji :)

Meni je pogled z našeg brega (terase) dovoljan :D:

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ti dalje vidiš iz svoje terase nego ja kaj sam na bregu. Kad su oko mene još veći bregi ....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
ŠANANA
Lijepo je sigdi - kak' doma, tak nigdi. (Svugdje je lijepo, ali doma je najljepše :icon_wink:)
Vidim na tvojoj fotki jednu zanimljivu, naizmjeničnu "posebnost": parcela vinograda, pa oranica, pa parcela vinograda, pa oranica - kako to, ima neka caka ili puka slučajnost.
Teško da se išta može prigovoriti tvojem "pogledu", ali i rezultatima tvojega rada. Jedino mi se sa stopostotnom sigurnošću čini da si u istoj kaši kao i ja, ili u blatu poslije kiše, obzirom da si jako, jako fino pofrezao.
Kaj budemo sad nas dva drugo rekli nego - marljive prati blato :icon_wink:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja budem namjerno pokazal da gorice nisu samo trsje i podrum vec ima tu puuuno toga lijepog za pokazati a samo rijetki to mogu dozivjeti,,,

Prvo malo slika krajolika cisto da se stekne dojam gdje se nalazimo,,,

5lcsh3.jpg


kbaubn.jpg


2n9aow2.jpg


Pa onda malo slika radi cega najvise volimo iti vgorice,,,

jfx2qc.jpg


5dtilj.jpg


Da se nebi mislilo da se vgorice ide samo delat i pit kod nas se ide i kmeši k svetomu Martinu,,,

2hqc679.jpg


A onda je tu nezaobilazno i Martinje,,,

oavtqg.jpg


Tu se krsti ono kaj je uz kavu islo i crno i bijelo,,,

A onda je tu i navek veselo drustvo kaj se zna zaostrnuti gotovo svaki put kad idu ksebi vgorice ili se pak vracaju,,,

2rf377s.jpg


A onda pitanje kako to da u tako malu klet stane cijeli svijet,,,

10zv6dc.jpg


I na kraju zakljucak onih koji to probaju dozivjeti,,,

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Sx_GWwyE9fI[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aršanj, jel?? Ove biskupe sve poznam :)

ŠANANA
Lijepo je sigdi - kak' doma, tak nigdi. (Svugdje je lijepo, ali doma je najljepše :icon_wink:)
Vidim na tvojoj fotki jednu zanimljivu, naizmjeničnu "posebnost": parcela vinograda, pa oranica, pa parcela vinograda, pa oranica - kako to, ima neka caka ili puka slučajnost.
Teško da se išta može prigovoriti tvojem "pogledu", ali i rezultatima tvojega rada. Jedino mi se sa stopostotnom sigurnošću čini da si u istoj kaši kao i ja, ili u blatu poslije kiše, obzirom da si jako, jako fino pofrezao.
Kaj budemo sad nas dva drugo rekli nego - marljive prati blato :icon_wink:

A gle, mi smo čisti poljoprivredni kraj, znači gotovo svaki pedalj je obrađen, bilo bolje i lošije kvalitete tla. Tu gde je naš breg su pretežito gorice, ali ima još pokoja parcela prazna. Ova lijevo od trsja kaj se vidi na slici je isto naša, tu je sad posijana raola za sjeme, a ujedino možda i početak pripreme tla (obogačivanje humusom) za novi nasad vinograda, ali široko za traktorsku obradu, znači 4 reda, pa kad dođe u rod planiramo iskrčiti ovaj stari nasad desno i također staviti 4 reda na traktorsku obradu, znači čisto da se rasteretimo malo fizičkog posla, a ostali budemo pri istom broju trsja, odnosno budemo malo i povečali.
Sad je tu nekih 400 komada, prevladavaju Graševina i Frankovka, a ostalo je mix, ima svega pomalo.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kladarski breg, gde to dojde?? Moram priznati da neznam, odnosno možda znam i bil sam gore, a neznam da to tak zovu, ili ipak neznam :)
Jest da su mi Kladare na 3 km... :D:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Danas napokon lijepo vrijeme "za vikend", nebo bez oblaka, pa smo ja i supruga ušli u vinograd i "vezali" te uvodili dulje mladice između dvije žice. Jedne su mladice nešto narasle od "zadnji put", druge kao da su mirovale i čekale sunce, neke su još uvijek krhke kao da su od stakla. Bolesti u vinogradu za sada nema ni kod mene, a ni kod prvih susjeda. Bili smo manje više svi susjedi "gore na brijegu" i naravno malo se i "družili". :icon_winkle:
Ovo je današnji prijepodnevni pogled na plavo nebo i po redovima od dolje prema gore.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
- Prvo je moralo biti flaksanje "jer me za vrijeme cvatnje drač prerasel" :)
- Onda nakon dva dana je bilo frezanje.
- Petak pred večer i u subotu u jutro je bilo štucanje (vršikanje), te iznošenje štucovine van iz redova.
- U ponedjeljak 04.07.2016. na večer je bilo špricanje.

Sad, kaj je - tu je :)



 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Evo da i ja pokažem moje brege i vinograd :)
 

Prilozi

  • 20150524_154755_Richtone(HDR).jpg
    20150524_154755_Richtone(HDR).jpg
    57.8 KB · Pregleda: 156

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Dugujem neke slike za kolegu NEWHOLAND pa da stavim
BW Njemačka.






I gore naravno ratarstvo sve su iskoristili i naravno posebne poticaje za očuvanje tradicije, teških uvjeta rada idr idr.
Kada je podebno potrebno tretirati hitno vinograde to činižupanija sa helikopterima da nebi nastale velike posljedice.
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Čitajuć ovi skicu zaključujem da su ti vinogradi tu radi klizišta, zato se svi i uključuju. Pa su spojili ugodno sa korisnim.
 
Na vrh