• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Kolega dobro kažeš,al ima ekipe koja voli to raditi tako da posao ide.
Sakupljači su plaćeno po učinku,tako da su motivirani za skupiti više :D


A evo kako to izgleda nakon cjelokupne obrade:


 
Posljednje uređivanje:
G

Gogo

Guest
Interesira me dali netko od vas ima mašinu za odvajanje koštica iz šljive ili možda ima slike od takve mašine, interesira me princip rada.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Zanimljivo,samo čini mi se presporo.
Kapacitet je ?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kolega dobro kažeš,al ima ekipe koja voli to raditi tako da posao ide.
Sakupljači su plaćeno po učinku,tako da su motivirani za skupiti više :D


gdje nađeš tako lijepe flašice???
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Posebno kupio od jedne firme koja se bavi pjeskarenjem.
 
T

tgacic

Guest
Pitanje

Poštovani Codexnox!

Vidim da je situacija ove godine što se tiče rodnosti starih sorti podjednaka kao i kod mene. 5 tona cca na 50 stabala. :D
Mene jedna stvar zanima. Kako se zove kod Vas ova bijela krupna (relativno) šljiva? Kod mene zauzima 90% staroga šljivika i kroz slijedeće dvije godine ću staviti 2ha pod nju. Čuo sam sto naziva za nju. Kod mene ju nazivaju "Bijela rana" ili varijacije na to ime.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Poštovani Codexnox!

Vidim da je situacija ove godine što se tiče rodnosti starih sorti podjednaka kao i kod mene. 5 tona cca na 50 stabala. :D
Mene jedna stvar zanima. Kako se zove kod Vas ova bijela krupna (relativno) šljiva? Kod mene zauzima 90% staroga šljivika i kroz slijedeće dvije godine ću staviti 2ha pod nju. Čuo sam sto naziva za nju. Kod mene ju nazivaju "Bijela rana" ili varijacije na to ime.


Ima puno naziva ,a ima ih više vrsta,tj nisu sve iste.

Mi ju jednostavno zovemo: Bijela šljiva :D
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@zvonis - menjaj nick name u "zvonis72"
prelepe šljive...
svaka čast...
pozzz joe!:weedman:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Šljive ti odlično izgledaju , svaka čast . :prayer: Po kojoj cijeni porodaješ čačansku najbolju :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh