• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

W

wajbul

Guest
Ako imaš Č. rodnu i ima šarku ,možeš ju izvaditi
.... ali ako je na stenlyu.ranoj ,ljepotici ili drugoj ,glupost je vaditi
...jer nema skoro nikakvih psljedica
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ako imaš Č. rodnu i ima šarku ,možeš ju izvaditi
.... ali ako je na stenlyu.ranoj ,ljepotici ili drugoj ,glupost je vaditi
...jer nema skoro nikakvih psljedica

Nemam Č.Rodnu...
Imam Č.ranu, Č.lepoticu, Stenley...i na njima plod sazreva sasvim normalno, to jest one su tolerantne na virus šarke!

pozzz joe!:weedman:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ako imaš Č. rodnu i ima šarku ,možeš ju izvaditi
.... ali ako je na stenlyu.ranoj ,ljepotici ili drugoj ,glupost je vaditi
...jer nema skoro nikakvih psljedica

ja imam rodnu i od prvog dana sam s njom donio i šarku i uredno rodi i donosi plod:scratch i tak več 7-8g
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ja imam rodnu i od prvog dana sam s njom donio i šarku i uredno rodi i donosi plod:scratch i tak več 7-8g

Ne kužim. Ja kad sam kupovao sadnice Č. rodne rekli su mi da je rezistentna na virus. Zašto ju onda vaditi?
 
W

wajbul

Guest
Ne kužim. Ja kad sam kupovao sadnice Č. rodne rekli su mi da je rezistentna na virus. Zašto ju onda vaditi?

Jedino rodna ,od čačanskih sorti nije tolerantna na šarku.
Imam rodnu staru 6g,i polako se vide posljedice šarke, i to će se vjerovatno povećavati
svake godine.
Inače to je najkvalitetnija sorta šljive ,samo što je zaj.... za uzgoj,treba je muški orezivati.
Da nije šarke,ja bih je posadio u znatno većim količinama.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Jedino rodna ,od čačanskih sorti nije tolerantna na šarku.
Imam rodnu staru 6g,i polako se vide posljedice šarke, i to će se vjerovatno povećavati
svake godine.
Inače to je najkvalitetnija sorta šljive ,samo što je zaj.... za uzgoj,treba je muški orezivati.
Da nije šarke,ja bih je posadio u znatno većim količinama.

Moje su 2 rodne posađene tek proljetos. Kako prepoznati zarazu (osim po kvrgavim plodovima onda je već kasno) Inače u vočnjaku je od ostalih šljiva samo jedna bistrica ostala koja ponekad rodi, već je stara. Kako bi bilo zasaditi parcelu daleko od ostalih voćnjaka? Mene zanima šljiva za rakiju. Koja bi od Čačanki bila ok za rakiju, a da nema opasnosti od šarke? Možda Ljepotica?
 
W

wajbul

Guest
Šarka se može prepoznati na listu,ako je išaran s svjetlo zelenom bojom.
Od čačanskih sorti osim ljepotice dobra je ako ne i bolja Valjevka.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Jedino rodna ,od čačanskih sorti nije tolerantna na šarku.
Imam rodnu staru 6g,i polako se vide posljedice šarke, i to će se vjerovatno povećavati
svake godine.
Inače to je najkvalitetnija sorta šljive ,samo što je zaj.... za uzgoj,treba je muški orezivati.
Da nije šarke,ja bih je posadio u znatno većim količinama.

170 kom iz 2003 i 300komada iz 2007g, vidi se šarka ali rastu ko lude i prerodne, od prvog dana se šarene listovi, mislim da je tolerantna

čak mi se nekoliko stenlijki osušilo neobjašnjivo(imale su šarku), a čačanki r. ništa
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
fotografija0147medium.jpg

fotografija0148medium.jpg

fotografija0149medium.jpg


Evo malo ploda u drugoj vegetaciji, ništa ozbiljno ali najest ću se šljiva :) Nisu prskane od 4 mjeseca. Nije za prodaju a volim jesti sa stabla, jedino mi je gigant malo dobio hrđe.

Prva je čačanska ljepotica 41 gram, zatim topstar plus 48 grama i na kraju gigant 76 grama. Ove godine još nije bilo nvodnjavanja ali je ubrano sa voćaka blizu lagune sa vodom. Mislim da će sa navodnjavanjem i prihranom težina i veličina biti povećana za minimum 20%? Poz
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
prodajem šljive 1,20kn /kg! jeftino damo samo da prodamo"

info na tel:091/511-4105
 
W

wajbul

Guest
...ja bi je radije poklonio ,pa nek se priča kako sam široke ruke :)
 
A

a1exa

Guest
Poz svima :D

Nova sam ovdje. Trebala bi 30 kila šljiva/bistrice za pekmez. Područje Zagreba i okolice.
Ako netko ima nek se slobodno javi.

Hvala
 
W

wajbul

Guest
Poz svima :D

Nova sam ovdje. Trebala bi 30 kila šljiva/bistrice za pekmez. Područje Zagreba i okolice.
Ako netko ima nek se slobodno javi.

Hvala

Provozaj se do B.Grede,pa si naberi koliko ti srce želi :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
...ja bi je radije poklonio ,pa nek se priča kako sam široke ruke :)

Naš narod je takav da bi onda rekao "kod one budale možeš dobiti džabe".
 

Najnoviji postovi

Na vrh