• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
prije svega svima sretan Uskrs,danas sa obitelji obišao voćnjak iz straha što se događa jer vidim da ima svašta u voćnjacima u blizini,kod mene ovakva situacija,zeko mi donio najljepši dar,oplodnja čak i pretjerana,štete od osice 0%,monilije 0%,nema nametnika(osim punice),šupljikavosti lista 15%,listovi zeleni,daj Bože da ostane ovako,jedino se bojim malih plodova jer je previše formiranih a za prorjeđivanje bi mi trebalo 5 mjeseci
ps;pazite da vam netko nerazbije jaja danas
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Heh nije baš vreteno ali nije loše, sad ju šibaju vjetrovi pa da vidim kako podnosi :)
dsc01466medium.jpg

dsc01467medium.jpg


Samo neka rastu grane i nek joj neda bježati u vrh. A i neka se ukorjenjuje bolje ;) Grana koja pređe 50% provodnice leti van, osim baš ovaj jel plod hm hm :) he he
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Znaći ima još takvih kao ja da forsiramo samo da što više rastu dok su mlade a kada narastu neka samo rode:lol:
Vidi se trud i znanje, svaka:prayer:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Trudimo se laganini red po red. To najviše volim raditi kad sam sam na njivi ;) Smireno i laganini. Dosta grana je krto, hoće pucati, fali im vode :(
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Trudimo se laganini red po red. To najviše volim raditi kad sam sam na njivi ;) Smireno i laganini. Dosta grana je krto, hoće pucati, fali im vode :(

Kako mi se čini ja sutra nakon KAN-a poljevanje cisterna i 1500litna 150 voćaka:)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E to nije loše, i ja imam neku jutarnju akciju, pa možda sutra napokon poteče voda, ako ne onda iza prvog maja :/
 
M

m123

Guest
prvo, zar već ima potrebe za zaljevanjem? ili je to samo zbog kana?
i drugo, ja svojima još nisam poviao grane, kontao iduće sedmice???
voćnjaci vam baš fino izgledaju, svaka čast
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
prvo, zar već ima potrebe za zaljevanjem? ili je to samo zbog kana?
i drugo, ja svojima još nisam poviao grane, kontao iduće sedmice???
voćnjaci vam baš fino izgledaju, svaka čast

Ako mene pitaš zbog KAN-a da se rastopi jer kiše nema a mislim da je neče ni biti.
Kako gdje lakopropusno tlo treba ostalo je isušeno (vjetar,sunce)nije na odmet osobito poslje precvjetavanja i formiranja plodova,ali u suštini ima ga u dubljim slojevima,mladim voćkama treba vode:)
 
M

m123

Guest
aha, ok, ma mene je vrijeme poslužilo pravo, kad sam bacio kan, isto veče pala kiša, a kada sam prskao nije je bilo, baš sam ubo, i ja sam prije par dana gledao, zemlja spekla kao beton, ali čim malo začaprkaš, odma na 3 cm dubine je jako vlažna, tako da još ne razmišljam o zaljevanju, ali se pripremam za kantanje, pošto još nisam nabavio sistem za navodnjavanje :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Počeli otpadati plodići šljiva na mladim stablima. Šmrc, žute i padaju, nije stiglo navodnjavanje...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Počeli otpadati plodići šljiva na mladim stablima. Šmrc, žute i padaju, nije stiglo navodnjavanje...
:scratchMožda samo odbacuje višak ploda mlade su one a ove god.dobra cvatnja i oplodnja.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nikakav višak,nego oplodnja nije bila kvalitetna

Šteta,zato ću ja na jabukama 10 dana skidati višak ploda,kada za to dođe vrijeme:D
 
M

m123

Guest
a jest me plašite ljudi,kao amater sam znao da vode treba puno,ali da vec sad odbacuju plod, to nikad nebi pomislio. onda se ja moram opasno baciti u nabavku sistema za navodnjavanje,jest da je ovo prva godina voćnjaku,ali kako vidim,moram pozuriti da ne otpadne onih 5 šljiva što ima u cijelom voćnjaku:)
 
W

wajbul

Guest
Kolege šljivari ! Kako je prošla oplodnja šljive po sortama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh