• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Bočna freza to je odlična stvar, pogotovo kad baciš đubar tj. mineralno i stajnjak pa zafrezaš

Akli su nekako preskupe ne mogu nači ni jednu polovnu kakva meni odgovara od 3-4 000 eura:(n):
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
tatkodvd@
Jesi si cim polivao sljive,dali da polijem nordox-om ili ....
Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Jesam još prošle sedmice. Nordox 0,3% + Bijelo ulje 3%.

Ubaci u Nordox još bijelo ulje ili idi gotov proizvod odnosno Crveno ulje, Plavo ili sl....
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Jesam još prošle sedmice. Nordox 0,3% + Bijelo ulje 3%.

Ubaci u Nordox još bijelo ulje ili idi gotov proizvod odnosno Crveno ulje, Plavo ili sl....

hocu tako cu napravit
hvala
 

darliv

Novi član
Tu od
1 Kol 2012
Poruka
18
Recite mi kakvo vam je stanje u voćnjacima s obzirom na ovu kišu koja planira još padati? Može li voda nanijeti veliku štetu u ovom stadiju?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kontam nešto da stanem sa orezivnajem šljiva :) Sve mi nekako žao te rodne grančice izbacivati van iako im nije tu mjesto :) Rekao sebi ma neće one sad divlajti ako bude opterećenjem plodom, mogu ja onda u zimu nagodinu to skinuti :) Ili ako se nešto desi sa plodom onda u zelenoj :) Mislim grijeh je te pupove odbacivati :)
 

wajbul65

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
42
kakva je situacija s vremenom ,sad i u nadolazeće vrijeme
....nikakve koristi od tih rodnih grančica
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Recite mi kakvo vam je stanje u voćnjacima s obzirom na ovu kišu koja planira još padati? Može li voda nanijeti veliku štetu u ovom stadiju?

Ako je cijeli korijen pod vodom duže vrijeme moglo bi biti problema , osobito ako je mladi nasad.
Kada su prije par godina bile one poplave meni se osušilo 20 šljiva , desetak dana mi je pola šljivika bilo pod vodom.

A moniliju netreba ni spominjati , ovolika vlaga a za koji dan će krenuti cvatnja .

Što je najveći problem nećemo moći prskati kada najavljuju stalno kišu :mur::mur:

Nije isključeno ni mogućnost mraza , ovo bi mogla biti prekrasna godina .


Kontam kaže:
Kontam nešto da stanem sa orezivnajem šljiva Sve mi nekako žao te rodne grančice izbacivati van iako im nije tu mjesto Rekao sebi ma neće one sad divlajti ako bude opterećenjem plodom, mogu ja onda u zimu nagodinu to skinuti Ili ako se nešto desi sa plodom onda u zelenoj Mislim grijeh je te pupove odbacivati

Kolega pa još nisi gotov sa orezivanjem :confused: , pa trebao si zvat u pomoć.

Što se tiče rodnih grančica i sam znaš da to ovisi o tebi koliko ih ostavljaš.
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
kakva je situacija s vremenom ,sad i u nadolazeće vrijeme
....nikakve koristi od tih rodnih grančica

Griješiš! Ovo vrijeme nas čuva. Ima jedan stari jugoslovenski trik za kajsiju. Kažu stari da su navodnjavali kajsiju vrlo rano, kako bi joj ohladili korijen da kasnije cvijeta. Igrom slučaja se sada to dešava kod nas sa šljivom i to je dobro.

Žuti sad se i reže šljiva ;) Idealno je od 15.03 do 01.04 ali pošto je ovo hladna godina, biti će dobro id od 01.04 do 15.04 to je idealno, a onda dva tjedna kasnije se još reže ;) Imaš kalendar rezidbe stavio sam na forum ;)

Evo pogledajte prošle godine u ovo vrijeme u kojoj fazi su bile šljive!
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17856&page=64
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Griješiš! Ovo vrijeme nas čuva. Ima jedan stari jugoslovenski trik za kajsiju. Kažu stari da su navodnjavali kajsiju vrlo rano, kako bi joj ohladili korijen da kasnije cvijeta. Igrom slučaja se sada to dešava kod nas sa šljivom i to je dobro.

Žuti sad se i reže šljiva ;) Idealno je od 15.03 do 01.04 ali pošto je ovo hladna godina, biti će dobro id od 01.04 do 15.04 to je idealno, a onda dva tjedna kasnije se još reže ;) Imaš kalendar rezidbe stavio sam na forum ;)

Evo pogledajte prošle godine u ovo vrijeme u kojoj fazi su bile šljive!
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17856&page=64
gdje se nalazi taj kalendar rezidbe,promaklo mi je to
hvala
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Koja je šljiva dobra za rakiju a da nije sitna i da je tolerantna na šarku i monoliju, ja sam čuo da su to stanley i čač. najbolja jeli to istina
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
stanley voli moniliju laxu a pogotovo fructigenu,č.najbolja-najgora za rakiju-imam 170 stabala,samo za konzumaciju-ništa drugo
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

Evo malo mojih šljiva, uglavnom sorta Stanley, početak cvatnje:

dscf0017zps0ce10445.jpg


dscf0025zpsbb4e542e.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
jako ljepo predivno :)
jel ih treba s cim tretirat u ovoj fazi

Samo ako je Stenlej u pitanju, nešto za moniliju.

Evo malo i mog Stenlija. Procvjetalo oko 80% i urađena zaštita za moniliju.
p1040824va.jpg


Bukvalno nema gdje staviti prst a da se ne dodakte cvijet
p1040876p.jpg


A evo i na početku druge godine. Motanje grana ima za posledicu ovo
p1040813w.JPG


A evo malo opet i rodne u punoj cvatnji.
p1040859c.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh