• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Biće kod meni, nije loše. Pogotovo je dobra Čačnska Ljepotice, a Stneli i Rodna tu i tamo jedino, dok je Najbolja loša.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod mene isto rod ok. Katinka se dobro prodaje, ostalo čekamo. Šljiva na okučnicama nema pa sad dolaze kupovati ;) Teppeki odradi vrhunski zaštitu od osice a čini mi se i savijača. Poz
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod mene je podbacio Ruth Gerstetter, nisam zadovoljan baš niti sa California Blue. No, sve čačanske selekcije, a pogotovo Stanley ove godine su rekordno rodile kod mene. S tim da na Č. ranoj imam dosta hrđe, a na ostalim sortama nemam :)
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Ma kakvi stavim slike sutra,najbolja nikad ovako rodila,u mene uvik kontra :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Sacekaj opet te nisam razumio, koja je sorta dobro rodila, a koja loše jer u posto si pogršno napisao odnosno napisao za najbolju i slabo i odlično, pa mi to nije jasno.

Kod mene ljepotica i najbolja odlicno a najbolja slabo
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
čač najbolja
2j4bxxl.jpg
 

Å ljivar

Novi član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
28
šljivik mi se rasprostire na 3500 m2, oko 140 komada.
Prve godine mi je bila dovoljna ona obična ručna prskalica kapaciteta 20L, ali sad u drugoj već imam problema s obzirom na lisnu masu.

Gledam trenutno leđne motorne prskalice, ali i one prskalice na tačkama.

Ono što me interesira je rješavanje pitanja prskanja u potpunosti s obzirom da će za par godina sve to još više razlistati i narasti.
Da li imate prijedlog?

Traktor nemam, ali imam Labin progress motokultivator koji nažalost nema nikakvu dodatnu opremu za prskanje.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
vidio sam i kod sebe na jednom mjestu, skidam cvijet da se voćka ne pati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomyzg

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
6
Poštovanje,

molio bi nekoga ako zna di se mogu nabaviti sadnice šljiva Top king i Top gigant plus.
Bio sam u Sloveniji u rasadniku Rast gdje imaju navedene sadnice ali su im cijene toliko paprene da sam odustao od kupnje.
Htio bi upotpuniti svoj voćnjak a inaće imam Californija blue 2kom, Dorancija 3kom, Jojo, Top taste, Top end, Čačanku najbolju i ljepoticu.
Pozdrav
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
probaj ovdje, opg.cindric@gmail.com; Mobilni telefon: 092 130 08 86. JABUKE sortimenti: Gold Rush, Florina, Katarina, Pilot, Topaz, Produkta (prodaja: 9. mj. do 11. mj.). KRUŠKE sortimenti: Bella di Guigno, Etrusca, Tosca, Turandot, Wiliams, Karmen (prodaja: 7. mj. do 9. mj.). ŠLJIVE sortimenti: Hanita, Jojo, Top 2000, Top Plus, Top End, Top King (prodaja: 7. mj do 10. mj.)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Poštovanje,

molio bi nekoga ako zna di se mogu nabaviti sadnice šljiva Top king i Top gigant plus.
Bio sam u Sloveniji u rasadniku Rast gdje imaju navedene sadnice ali su im cijene toliko paprene da sam odustao od kupnje.
Htio bi upotpuniti svoj voćnjak a inaće imam Californija blue 2kom, Dorancija 3kom, Jojo, Top taste, Top end, Čačanku najbolju i ljepoticu.
Pozdrav

Može koja slika za Jojo, Top taste, Top end pošto sam ja zbavio isto par komada, pa da uporedim jel to to.

Imam i Top king i Top gigant ali nisam još siguran 100% jel to to pošto nisam vido plodove. Ja sam dobio kalem grančice ali tip je bio totaalno nepouzdan dal je sad dao prave ili ne nemogu ništa tvrditi.
 

tomyzg

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
6
Na žalost nemam slika jer je bila jaka tuča i sve otišlo k vragu za 20min. dvogodišnje su šljive i odmah prvi rod vatreno krštenje.
Čudi me kako je teško naći top sorte da li je možda slaba potražnja za njima?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh