• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Uš je gledao sam pod list prije tretiranja. Tretiro ekološkim srestvom pa ćemo vidjet.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Kojim?

Problem kod ekološkog sredstva je što ne može ubiti uši koje su u ufrkanom listu. Pogotovo sa amaterskim prskalicama zato jer je većina ekoloških sredstava kontaktna.

Koliko sam pročitao jedino je neem djelomični sistemik. Ali mora biti veća koncentracija. I sad jedan izvor kaže da se mora zaljevati i da ga biljka usvaja preko korijena, dok drugi kaže da se usvaja i preko lista ali u manjoj koncentraciji..
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Nije ni skupo. Ali kao što sam napomenuo to je samo kontaktni. Imati će malo ili nimalo učinka na lisne uši u sfrkanim listovima.

Možda sljedeći tretiranje neemazal ako za par dana vidiš da su žive u sfrkanim?

Ako vidiš i na njima efekta onda opet istim
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Kako stvari stoje nešto će biti šljiva na mom području. Kod mene možda bude 10 kotlova rakije ako kakva oluja ne skine plod prije berbe.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Primijetio sam kad kosim oko šljiva da plodovi jednostavno otpadaju čim dobiju plavo ljubicastu boju. I kod mene je dosta rodilo pa se bojim da se ne nastavi taj trend. Jel netko zna zašto se to događa i kako spriječiti?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Uvijek dio šljiva poplavi i otpadne prije vremena ali ostat će dosta šljiva za berbu. Bar je tako kod mene u godinama kada rode.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Šljivin savijač... Imho...


Tako bar kod mene... Jednom prskao prvu generaciju, ali drugu sada nisam bio jer me u ljepotici muči karenca pa uvijek dio dohvati
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ja stavio zamke s pivom, da pofatam stršljene, kad one pune voćnih muha...pa nekak mislim da te muhe delaju problem...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ima da jedno tri stabla, na njima je u proljeće bio jak napad ušiju, i te su ostale sitne i opadaju...
ove su preživjele tuču, nemaju zalijevanje, a većinom je to okućnica...

Upala ti čaša u rakiju.
radi se o još nerođenoj rakiji...
ali moje babe se bruse da budu delale pekmez, tak da bum moral sam čistit koštice...jedino tak bum dobil više rakije (ako pol šljiva za pekmez proglasim pišljivim)...;)
 

ipiipi

Novi član
Tu od
27 Svi 2022
Poruka
25
Zna li netko koja bi ovo bila sorta, dolazi krajem kolovoza ili početkom rujna?
 

Prilozi

  • IMG_20220906_174133.jpg
    IMG_20220906_174133.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 16

Najnoviji postovi

Na vrh