• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
tatko imam jedan mali komadic zemlje koji je jako strm moze stati mozda 40 kom sadnica tako dasam tu planiro da zasadim savku posto to vise necu moci ni orati ni frezati jedino moram rucno kosit a njoj i netreba bas neko odrzavanje a ostalo naravno ide rodna mozda i stenlej




Ostale poruke prebačenu u temu Krčenje starog voćnjaka http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=988995#post988995
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
ako ja dobro kužim "stručnjak" od tvojih šljiva vidi hrastove?? :(think):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma u tom članku je jedino ispravno lokacija od južne obilaznice do Čepina. Inaće ima jedan susjed privatno hrastovu šumu, imao je velikih problema jer se suši hrast, on jemislio da ga je nešto napalo pa pokušao nekako prskati (bez aviona teško) ali na kraju je skužio da nema vode. On je u drugoj vodozaštitnoj zoni i ta zona je bila minirana u dubini, da se povuče voda, kako površinske ne bi zagadile pitku sa 150 m. Naravno hrast u nekoj određenoj dobi ne može više napredovati i suši se. Tako da im je projekat vrhunski, mjenjali 80 ha građevinskih kod Pampasa za 150 oranice ;) De recite u današnje vrijeme što može uspjeti bez prskanja i navodnjavanja? Danas idem u obilazak hrastova ;) Da vidim kako stojim sa pupovima. Poz
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Pozdrav forumašima. Prošle 2013 zasadio sam 25 kom.novu vrstu šljive TOP TASTE i za sada se pokazala odlična pa me zanima dali netko zna kako se ona reže , dali je normalan rez ili je nešto drugačije . Jako je malo podataka o ovoj vrsti šljive.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
imam ja sto komada,uz č.ljepoticu najzahvalniija šljiva
uvijek gledaj tko su joj mama i tata,ovdje je valor i njemačka,rodi na jednogodišnjim i dvogodišnjm grananama,znači rezidba kao č.rodna
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
imam pitanje vezano uz rezidbu šljiva.
1. kad da ih režem... Sada mi je već jako jako toplo a još nije vrijeme kalendarski.

2. Nove šljive koje sam sadio su sve šibe. Na koju visinu da ja te šibe režem? 50- 70- 100 cm od poda? podloga CAC.

3. kaj da režem pa špricam crvenim uljem ili špricam pa režem? (ne planiram oboje u istom vikendu)
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Pozdrav,odgovori na Vaša 3 pitanja su veoma jednostavna:dakle ako je vrijeme kao kod mene u Tuzli prosjek 12 stepeni cijeli februar i vegetacija uveliko krenula atime i sokovi u voćkama nemaš, šta čekati,već alat u ruke i orezivati kako bi što manje hranljivih tvari odbacio.Skraćuj novozasađene sadnice šljive na 100cm i na kraju ide crveno odnosno modro ulje i detaljno kupanje voćki .U zdravlje.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Thanks na odgovoru.

Ono što me još brine. ako porežem grane - onda diram u vočku i ona se automatski probudi + ove velike temperature da se prerano ne probudi vočka.
Ako ne diram onda postoji mogućnost da već da vegetacija krene a još nisam porezao.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
krečenjem debla i dijela prvih grana možeš usporiti vegetaciju, što je već trebalo uraditi... kad jednom temperatura dosegne 20C više ih ništa neće zaustaviti, a to najavljuju za vikend...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
danas smo @kontam i ja došli do zaključka da je ljepotica no.1 za šljivu,od pravilnog rasporeda grananja,rodnosti i iskoristivosti,za mene je no.2-stanley iako se mnogi neće sa mnom složiti

Eh mjenjamo zaključke, u poslovnom planu Katinka se bolja pokazala :) Ali su joj grane blesave užas... Metla.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Tako ti je to kod šljive što se tiče sortimenta, svaka sorta ima neku svoju manu :(. Zato u zasadu moraš imati svega,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tko ti to rekao da sazrijeva krajem 9 mjeseca? Imam ja, plod bude i preko 100 grama.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Negdje sam pročitao,možda krivo
Dal bi mi mogao poslat koju plemku da je cjepim na neku od svojih šljiva.hvala
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Jel netko ima sljivu president trebalo bi mi par plemki
Hvala

ima kolega, meni je dao prošle godine da kalemim ali mi se samo jedna primila tako da ti ne mogu poslati plemke. mogu pitati njega da odrežemo plemke pa da ti pošaljem. javi se na pm :smile:
 

Sess

Novi član
Tu od
26 Ožu 2014
Poruka
8
Da li znate tko otkupljuje suhe šljive? Našao sam gospodina koji otkupljuje u Srbiji, ali se bojima izvoza i svih mogućih procedura.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
pozdrav mozda je glupo ali mene interesuje kada bih proizveo sljivu Stenlej iz kostice dali bih ona nasledila osobine te iste sljive od koje je uzeto sjeme slicno kao nasa domaca sljiva savka
 

Najnoviji postovi

Na vrh