• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Pozdrav.To što bi dobio iz koštice ne bi bilo ama baš ništa izuzev trnovitog granja.Osobine bilo čega možeš dobiti samo uzimanjem dijelova toga -kalema i direktnog povezivanja na neku od podloga odgovarajućih svojstava.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Naravno predpostavljo sam daje tako ali je svakako dobro cuti misljenje i drugih hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Šljiva kod mene full cvatnja......ove godine poranila!
U pitanju je rodna i ljepotica...
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo dokaza o alternativnom rađanju kod topova. Prošle godine sam imao malo top giganta, ove godine odlična cvatnja. Prošle godine top star pucale grane od roda, a pogledajte ove... Desno je čačanska ljepotica...



Mobitel je malo postar ali se razlika vidi na očigled!
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kontam@ isto se to dešava i na drugim sortama, pogotovo na čač. rodnoj i najboljoj.

Na to se može uticati djelimično odgovarajućom agrotehnikom. Npr konkretno čač. najbolja koju ima na dve parcele, prošle godine su prerodile na oba mjesta. Na jednom sam mjestu imao vodu tj zalijevao sam i malo pojačao ishranu. Tu gdje sam zalijevao cvjetala je normalno, dok na ovom drugom baš šareno odnosno nije imala snage izgurati i formirati rodne pupove za sledeću godinu.

Takođe još jedan jako bitan faktor je kod takvih sorti oštra i jaka rezidba i ne treba joj dati mogućnost da prererodi.

Zato su za mene Stenli i Ljepotica ubjedljivo najbolje sorte.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod mene ove godine ama baš sve sorte i sva stabla cvatu izvrsno. Sutra nosim fotić, pa ću fotkati :) Samo da još nađem izgubljeni password za photobucket :(
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tatkodvd ima mi to logike. Bilo je navodnjavanje kupusa, pošto je dug red i strmina, vjerovano je dole dobila više vode i papice, tamo će kreniti cvatnja. Ima drastično više cvjetnih pupova, ovdje gore njente, nema, otišla godina. No ako bude sve kako treba biti će i ove godine roda da neću moći prodati, pa ću se više bazirati na uslužnu preradu u sokove, sušenje, rakija i još da imamnegdje za pekmez bilo bi kompletno :) Srea što od šljive možeš puno toga napraviti ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Primjetio sam cvjetojeda(rutava buba) u šljivi, nije strašno ali ga ima.
 

Å ljivar

Novi član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
28
Ove godine OPET GUBARI! Ja ću poluditi, već su počele izlaziti ličinke i jesti sve što im je na dohvat ruke. Čak štoviše, čini mi se još gora situacija nego prošle godine, jer je zima bila ekstremno blaga i nije uspjela ubiti njihova legla.
Špricali smo u petak, u nedjelju već se vraćaju. :icon_hang:

Kakva je kod vas situacija, kako se branite?

Btw. kod mene po prvi puta izašli cvjetovi, godinu i pol nakon sadnje. na 140 sadnica ima oko 70-80 cvjetova, s tim da se president zasad pokazuje kao pun pogodak.
 

Anthrax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2013
Poruka
26
Čacanska najbolja mi ima 3godine i do sad ni jedan jbni cvjet nije pokazala. Moze biti jalova? Dalda vadim ili cekam?
Ne giba se bas ni u visinu. Ima lijepo i gusto lišće al ko da je zadrvenila ove 3godine
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Danas poliveno mankoze protiv plemenjace,chromgor 40 i zino pa cu to ponovit opet za 4 tjedna jel to ok za ovo razdoblje.
Hvala
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Izgleda da su i kod mene krenuli gubari na šljive i to vrlo agresivno. Koji insekticid upotrijebiti sutra ujutro?
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Moze slika tog gubara

Kod mene plodova ko u prici,trebat cu prorjedivat
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bogami bilo bi opake štete od osice da se nije prskalo. Kako je kod vas stanje?
Nisam išao sa atomizerom krajnje redove sa jedne strane, jel nije pronašla i piknula :)
Kod starog i u sudsjestvu nema šljiva, sve ispikane. Ove godine ništa od šljiva na okućnicama, možda bude i cijena malo bolja. Poz
 
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kontam@ i kod nas ista priča, ko god nije prskao na vrijeme protiv osice, napravila je dar mar. Koliko je napad bio jak kad je napala i džanariku što se rijetko dešava.

Takođe sad se vide velike posljedice na šljivi od monilije, ja sam išao dvaput na početku i u ponoj cvatnji i opet je probila ponegdje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh