• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o pilama

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evu Imam echo pilu na poslu,doduse jednorucnu i najslabiju jer mi treba za rad na krovu.Inace to su Japanske pile Koje unazad par godina nije bilo na evropskom trzistu,pa se opet pojavila.Vrlo kvalitetne i pouzdane pile,zet ju ima oko pola godine,neznam koji model al je kostala preko 5000kn.Vrlo je zadovoljan njome iako nije puno snjom radio,jedan hrast oko 80cm i jos nesto sitno,inace prije imao Husky ali mu ih rodbina sredila,ko zna kaj su tankali(valjda bez ulja-previse piva).
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
ja imam husqvarnu 576 xp već osam godina radi bez greške jaka ide ko metak ali pomalo teška za rad u krošnji,sada bi trebao neku manju,lakšu koja bi služila za izradu krošnje,echo sam vidio u pevecu gledao sam model 501 sx 3,5 ks 4500 kn ,cijena i nije nešto jeftina skoro kao i husqvarna sa sličnim karakteristikama,jedino je kod echo 5 godina garancije, ali servisna mreža im još nije dostupna za određena područja(što ide po selu dobije po čelu )
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Koliko znam, smiješ legalno uvesti do 2000kn bez PDV-a.
U BiH traži trgovinu koja ti može izdati račun za povrat PDV-a, kojeg potvrdiš pri prijelasku granice.
Znači trebao bi platiti 2.5% carine i dal bi dobio povrat poreza? Govorim o cifri od oko 5000kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Povrat dobiješ pri povratku u dućan gdje si kupil pilu ili u Tax free agenciji.
Za troškove uvoza ne znam, no sumnjam da ne treba platiti i PDV.
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Imam Stihl 038 staru 30 g i neku Husqvarnu Tomos isto toliko staru.. Ova stihlovka mi je vec pocela pomalo trositi zivce jer stalno nesto odlazi na njoj, jednostavno je izraubana i nemam volje vise se zezati s njom..
A ova Husqvarna je od oca, i s tom motorkom necu imati veze, a ta je jos i gora od ove 038-ice..
Nakanio sam da si kupim novu pilu i mislim da za mojih cca 20 m godisnje morala bi me sluziti narednih 20 g bez greske.. I to bi mi bila jedina pila, znaci nista veliko, a ni premalo, da je dobra i za rusenje i za obradivanje vrhovine..
ja bih na tvojem mjestu zadrzao te "Old Timer-e" i popravio ih jer takve pile vise neces naci da ne znam koliko para izdvojis.Robusnost nekadasnje izgradnje pila se ne moze usporediti sa ovom danasnjom. i sam imam Stihl 041av(74.god.) ,Stihl 08s(77.god.) i Homelite sxl. build like a tank,sto bi se reklo
 

batko

Novi član
Tu od
25 Sij 2020
Poruka
9
poz, ne znam jel sam pogodio podtemu no nema veze,
PSC ferenčak u ponudi ime lance i vodilice blue cut, ima li netko iskustva sa tim,kakva je kvaliteta??
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Eto jučer saznadoh da neki ljudi ne koriste pun gas na pili skoro nikada.
Otkad znam za sebe i imam pilu u rukama, uvijek pun gas osim ako trebam nešto "precizno".
Koliko znam pila je dizajnirana da bude stalno u punom gasu u rezu.
 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Evo moje kolekcije. Dva oldtimera i dvije novijeg datuma.
McCulloch MAC 130, Stihl MS170, Husqvarna 555 i Stihl 070
Trenutno se koriste samo MS170 i 555, ove starije trebaju popravke.

IMG_20210314_103158.jpg
 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Ne delam uslužno. McCulloch i 070 sam dobio "nasljedstvom", i kao što sam rekao trebaju popravak, neki dijelovi su kupljeni, al nikako da se slože haha. Ne grijemo se više na drva pa motorke ne rade puno, al kad otidem u šumu većinu posla odradi 555, a 170 upalim tek toliko da malo odradi. MS170 je u akciji kad se uređuju voćke i takve sitnije stvari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh