• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
baš takvu raspravu smo imali prije par dana...
naime, i cesta i nogostup su vlasništvo RH, a ceste (gradske, županijske, državne) upravljaju tim vlasništvom...i snijeg koji padne na vlasništvo RH uredno prebacuju na privatne parcele...
e to nije u skladu s zakonskom regulativom, i može ih se upozoriti da to ne rada, a ako naprave, da isto uklone i nadoknade štetu...
probano u mom selu prije dvije godine...došli su i pobrali sav snijeg koji su gurnuli čovjeku u ogradu i vrt... ;)
nama je bilo smiješno, ovima kaj su lopatali i nije...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,862
Jedne zime očistio nogostup (djeca i blizina škole). Onda došla ralica i nabacala snijeg ponovo na nogostup. Kasnije se pojavio inspektor i počeo mi pisati opomenu/kaznu. Onda smo razgovarali "čistim hrvatskim jezikom". Otišao bez riječi!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,082
Izgleda da si prefleten. Najprije čekaš da ti ralica nagura snijeg na nogostup pa onda počistiš. Tak budeš i prije gotov jer ti ralica lijepo zbije snijeg pa čišćenje ide puno brže. ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,726
A mi na mojoj strani ceste imamo pločnik, druga strana nema. Mi imamo obavezu čistiti ga, drugi nemaju. Prije par godina ja ga očistim radi djece i škole i onda prođe gradski strojček za čiščenje pločnika, po čistome, a ja si trgam kičmu.
Za par dana je došao tadašnji gradonačelnik (Habuš) u mjesni odbor i pitam ga zašto nekad dođu čistiti, a uglavnom ne. Odgovorio mi je pred svima da on misli da oni to nemaju i da nema pojma što ja pričam kakvo čišćenje. Poslije su došli više puta, imaju strojček. Ali onda prođe ralica po cesti i sve s kolnika ponovo baci na pločnik - hebe lud zbunjenog, non stop kod nas, u vezi s tim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh