• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kod nas je bala slame 0 kn, jer nikomu ne treba.
Na godinu niko ne bude ni baliral slamu, budu kombajni sve zeseckali na polju.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa da, zbog toga se i čudim, jer zbog toga nema više domaćega kak vi to zovete.
Upravo se tome čudim. A mene uvjeravate u suprutno, i opet ja ostanem posran a u pravu sam, e dečki moji neznam kaj čekate da priznate da živite u zabludi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Kod nas je bala slame 0 kn, jer nikomu ne treba.
Na godinu niko ne bude ni baliral slamu, budu kombajni sve zeseckali na polju.
A kako isti kombajni i sad ne sasjeckaju slamu, nego ju izbacuju čitavu, dobru za baliranje?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Evo Tommy je odgovoril.
Nase selo ima 200 domacinstava, pred 15-20 g je 137 domacinstava nosilo mlijeko na mljekaru.
Trenutno u selu mozda 4 domacinstva drzi krave i nema ih sve skupa 20.
Tuga i zalost.
Mi smo hranili po 15 kom, jos imam dvije i to ide van poslije Nove godine.
Ne kuzim, sve poskupljujue, jedino je mlijeko placeno stocaru ispod 2 kn.
A svi bi ga pili i jeli sireve i jogurte.
Cekam dan da mlijeko u ducanu poraste na 2 eura, valjda onda ovima mucenicima kaj budu jos hranili krave dadu dostojnu cijenu mlijeka.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,964
Nekada su stari kombajni slamu i balirali, a sada treba iza novih još jedan traktor s balirkom.
Istina da, a sad zavisi i kako imaju spuštenu naprijed za regulaciju visine što se tiče samog košenja, bilo kod nas slučajeva da su ostavili visoko, pa si još morao ići i kosit za njim, pa se to pograbilo i naknadno baliralo, ili se jednostavno zaoralo.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Evo Tommy je odgovoril.
Nase selo ima 200 domacinstava, pred 15-20 g je 137 domacinstava nosilo mlijeko na mljekaru.
Trenutno u selu mozda 4 domacinstva drzi krave i nema ih sve skupa 20.
Tuga i zalost.
Mi smo hranili po 15 kom, jos imam dvije i to ide van poslije Nove godine.
Ne kuzim, sve poskupljujue, jedino je mlijeko placeno stocaru ispod 2 kn.
A svi bi ga pili i jeli sireve i jogurte.
Cekam dan da mlijeko u ducanu poraste na 2 eura, valjda onda ovima mucenicima kaj budu jos hranili krave dadu dostojnu cijenu mlijeka.
Nikad nije cijena mlijeka bila adekvatno plaćena. Sjećam se 1970-80 tih pa i 90 tih godina. I tada je litra mlijeka plaćena stočaru bila jeftinija od litre mineralne vode. I onda su manipulirali sa masnim jedinicama, mliječnom masti i jednostavno varali i krali stočare.......
Nikad cijena mlijeka ne bude adekvatno plačena, nažalost al je tak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh