• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Nisam čistokrvni poljoprivrednik, moji su imali malo zemlje, imam je nešto i ja. Rođen sam u siromaštvu, u malom selu. Pokazalo se da sam dobar učenik, moji me nisu imali mogućnost školovati godinama. Izabrao sam zanat, na što sam zauvijek ponosan. Dao mi je prigodu upoznati strašno puno ljudi, radio sam nebrojene usluge popravaka traktora, kombajna, automobila, kamiona. Bio je to dodatni način uz redovan posao da našu djecu postavimo na "zdrave temelje za život".
Jasno mi je da je u HR politika upropastila privredu i poljoprivredu...
Da se vratim na "novi način kombajniranja". Imao je i moj pokojni tast Welger veliku balirku. Jesam se našarafio toga vraga. Jednom bi pobrao nekakvu željeznu štangu i uništio bi nož, "bat za prešanje", lagere. Drugi put se glupo okreče shebe kardan, pa opet isto, pa opet isto. Onda polomi 4-5 ležajeva, pa onda petljač prestane vezati. Gledam ga pa koji vrag, sve je OK ali ne veže, pa ne veže. Zovem sada prerano pokojnog apsolutno najboljeg mehaničara za poljo strojeve ovih mojih krajeva, pomagaj. Pita me, ste možda nauljili petljač 😖😥, o da jesmo, sve smo dobro podmazali. Više nikad nismo poslije toga.
Svijet i društvo malo ide naprijed, pa malo nazad, mi smo mali narod ne možemo bitno promijeniti, moramo se prilagođavati u hodu, ili nestajati.

Naši su krsni kumovi ostali bez posla, nabavili nekoliko krava, ovce i proizvodili i predavali mlijeko, da ne prose nego sami za sebe rade. Kum je kosio cijelu okolicu, sušio i spremao sijeno. A onda se otkupljivaču više kao nije isplatilo dolaziti k njima po respektabilne količine mlijeka. Eto poznata mi i takva stvarnost. Prodali su krave, ovce, traktor, priključke, nije bilo više koristi od toga u lijepoj "Vinodolskoj dolini".
Koga država može musti - jedino narod. Tko je država, pa narod. Tko je kovač svoje sreče, narod.
Kamo sam skrenuo radi "sječkanja slame".
Dosta moba idemo sad u gorice 🙃🥂🍷
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ovu sam welgericu bio ranije spomenuo, e koliko put mi je ta uljepšala dan / zagorčala :( .
Ovdje smo ju taman utovarili (s mojom 2T lančanom dizalicom tzv. flašincugom ;)) na kamion "šlepu" za odvoz kupcu, novome vlasniku.
DSC02588.JPG
DSC02589 k.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jel to Ap 45?
Moja je 45 i rado da ide ove zime u oglasnik.
Ja nisam imal puno problema s njom, a pocel sam ju tjerati sa svojih 13 god.
Malo sam i emotivno vezan za nju jer me odskolovala, oblacila, tj sam sam si zaradil s njom za tinejđerske dane, izlaske i sve kaj mi je trebalo.
Nisam bil financijski ovisan o roditeljima.
Sve u svemu, dosta je novac zaradila, al vise za nju nema posla i teska srca ju budem prodal.
20210723_131031.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ne bi više znao oznaku, ali bila je čini mi se dosta velika i visoka.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
AP 42 je to ak se ne varam.
Imam traume od balirke. Radi ničega nisam zgrešil tolko…
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Od kolege Plus je AP 45 . Imao sam 41 od 2001 god. do prije dvije godine. Kao što kaže kolega Ivan Kc, da se nadodam to je prvih godina bila"štamparija" a zadnjh par teški "gubitaš"
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Nije balirka bila moja, pokojni tast je imao traktore i mislim čak 12 različitih priključaka. On je živio za te šklopocije.
Meni je bilo, čim me ugledao preko ograde, dok sam došao s posla: odi mi samo to "pogledaj", a zapravo uvijek je bio vrag - a ne gledanje, uglavnom višesatno popravljanje njegovih salto mortale ideja i gluposti.
Na žalost tasta više nema, a nečak je započeo provoditi točno ono, čega se tast najviše bojao...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Oprosti, krivo sam svatio,ali sad razumijem tvoje traume i mogu ti priznati da si u pravu😉
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Sreća da ne pušim pa ne nosim upaljače sa sobom na polje… To je proklet stroj. Jedan dan zaveže 250 bala i razveže 2,3. A drugi dan razveže svaku drugu ili treću…🤬
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
...
Na žalost tasta više nema, a nečak je započeo provoditi točno ono, čega se tast najviše bojao...
Znači, nećak je postal "gazda" :(
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Znači, nećak je postal "gazda" :(
Jednostavno pitanje, ali odgovor bi mogao biti kompliciran. Ispred njega su u porodičnom stablu i baka i mama, ali nemam takvu "smiješnu sliku".
Primam upozorenje od kolege Kupljenca za ozbiljno. U pravu je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh