• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Kod nas je bala slame 0 kn, jer nikomu ne treba.
Na godinu niko ne bude ni baliral slamu, budu kombajni sve zeseckali na polju.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa da, zbog toga se i čudim, jer zbog toga nema više domaćega kak vi to zovete.
Upravo se tome čudim. A mene uvjeravate u suprutno, i opet ja ostanem posran a u pravu sam, e dečki moji neznam kaj čekate da priznate da živite u zabludi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Kod nas je bala slame 0 kn, jer nikomu ne treba.
Na godinu niko ne bude ni baliral slamu, budu kombajni sve zeseckali na polju.
A kako isti kombajni i sad ne sasjeckaju slamu, nego ju izbacuju čitavu, dobru za baliranje?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Nekada su stari kombajni slamu i balirali, a sada treba iza novih još jedan traktor s balirkom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Evo Tommy je odgovoril.
Nase selo ima 200 domacinstava, pred 15-20 g je 137 domacinstava nosilo mlijeko na mljekaru.
Trenutno u selu mozda 4 domacinstva drzi krave i nema ih sve skupa 20.
Tuga i zalost.
Mi smo hranili po 15 kom, jos imam dvije i to ide van poslije Nove godine.
Ne kuzim, sve poskupljujue, jedino je mlijeko placeno stocaru ispod 2 kn.
A svi bi ga pili i jeli sireve i jogurte.
Cekam dan da mlijeko u ducanu poraste na 2 eura, valjda onda ovima mucenicima kaj budu jos hranili krave dadu dostojnu cijenu mlijeka.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Nekada su stari kombajni slamu i balirali, a sada treba iza novih još jedan traktor s balirkom.
Istina da, a sad zavisi i kako imaju spuštenu naprijed za regulaciju visine što se tiče samog košenja, bilo kod nas slučajeva da su ostavili visoko, pa si još morao ići i kosit za njim, pa se to pograbilo i naknadno baliralo, ili se jednostavno zaoralo.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Evo Tommy je odgovoril.
Nase selo ima 200 domacinstava, pred 15-20 g je 137 domacinstava nosilo mlijeko na mljekaru.
Trenutno u selu mozda 4 domacinstva drzi krave i nema ih sve skupa 20.
Tuga i zalost.
Mi smo hranili po 15 kom, jos imam dvije i to ide van poslije Nove godine.
Ne kuzim, sve poskupljujue, jedino je mlijeko placeno stocaru ispod 2 kn.
A svi bi ga pili i jeli sireve i jogurte.
Cekam dan da mlijeko u ducanu poraste na 2 eura, valjda onda ovima mucenicima kaj budu jos hranili krave dadu dostojnu cijenu mlijeka.
Nikad nije cijena mlijeka bila adekvatno plaćena. Sjećam se 1970-80 tih pa i 90 tih godina. I tada je litra mlijeka plaćena stočaru bila jeftinija od litre mineralne vode. I onda su manipulirali sa masnim jedinicama, mliječnom masti i jednostavno varali i krali stočare.......
Nikad cijena mlijeka ne bude adekvatno plačena, nažalost al je tak.
 
Na vrh