• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,163
To su ionak "zidarski metri", nisu baždareni, pa ni preciznost nije bitna.
Greška točnosti mjerila se izražava na punom opsegu, pa ako je je 2 metar, tih 3mm je ~0,15%, ak je 5-metar, onda je greška 0,06%.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,464
Na jednom piše 25ft, a na drugom 35. Mislim da je to puno duže od tih 5 metara.

Nastavak sa kukuruzom popodne, sad imam druge, teže, obaveze. Kuruza mi je psihički odmor i nek samo berba potraje čim duže. Uspel sam danas dve kante nabrati i slikati 🤭
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,530
Nisi smel reči da su nabrane samo dvije kante. Moral si ih poslikati iz svih mogućih pozicija kaj bi iz dve kante ispale barem dve tone. Onda bi svi rekli e to je pravi poljoprivrednik. ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,464
Nisi smel reči da su nabrane samo dvije kante. Moral si ih poslikati iz svih mogućih pozicija kaj bi iz dve kante ispale barem dve tone. Onda bi svi rekli e to je pravi poljoprivrednik. ;)
Bi ja, ali nemrem više od 4 slike postaviti pa nebi bilo slika odozdo i odozgo :ROFLMAO:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,530
A bilo bi i malo sumnjivo jer bi sigurno netko pital odkud ti toliko kanti i gdje ih čuvaš. :unsure:Tak da bu titula profesionalnog poljoprivrednika zapala nekog drugog samo je pitanje koga? Do onda se čeka mišljenje i stav časnog suda. Živ ti nama bio. :ppozdrav:
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
514
Pa kada se u ljevaoničkoj industriji radi odljevak, čelični odljevak......izrađuje se kalup za njegovo lijevanje.
Da bi se izradio kalup, prije toga se mora se napraviti model - drveni model.
Drveni model se radi 2% veći po dimenzijama u odnosu na dimenzije čeličnog odljevka-metrom koji je 2% uvećan u odnosu na standardni metar....
I tako da to i nije neka novost u trećem mileniju.....
A zašto je uvećanje za 2 %, e pa zato jer stezanje ili povlačenje rastaljenog čeličnog lijeva u čvrsti ohlađeni odljevak iznosi 2 %....
To školovani ljudi ZNAJU... ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,163
Meni bi trebal odljevak onoga dolje...ali ne bi bil dovoljan metar s uvećanjem 2%.
Uvećanje bi trebalo biti jedno 56,5...62,26% 🤭:hahah:
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
514
Ako se odljevak još i obrađuje onda su dimenzije odljevka i veće!
naravno, ali se opet ide na optimum , tako da nema previše viška materijala , jer je utoliko i manje strojne obrade , koja je skupa ....

Meni bi trebal odljevak onoga dolje...ali ne bi bil dovoljan metar s uvećanjem 2%.
Uvećanje bi trebalo biti jedno 56,5...62,26% 🤭:hahah:
za to dole su plavi bomboni 😂
 
  • Haha
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,163
Ne smijem ja to. Ja volim med i limun... (mentole) 🤭:hahah:
 
  • Haha
Reactions: H&S

Najnoviji postovi

Na vrh