• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Jel netko od vas uspio prihraniti ozimi grašak, ako je čime i koliko?
Mislim da ćemo ga ove godine kositi i balirati sredinom lipnja :icon_twisted:

ja 10ha uspio prije 2-3 tjedna i to jedva..bacao sam 100kg/ha kana..a budem isao jos jednom za nekih 10 dana,ako vrijeme dopusti..
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Dali je sad ipak prekasno sijati jari grašak za zrno?

ja ću posijati, pa makar ga morao pokositi i staviti u rolo bale......
....mislim da mu je najveći problem trava koja bi ga mogla prerasti
pa u vrtu ga babe sade tokom skoro cjele godine ali ga i pljeve
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
i grašak sijan 09.03, a ovaj kaj sam sijal prošli tjedan ljepo je vani vide se redovi več malo...


 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
matija jako ljep grašak. Špricao si protiv korova? kad je najbolje špricati i sa kim? mi smo ga posijali pred 3 dana, a sad cemo vidjet kak bude :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da dobar je ...to kaj sam sijal prije to budem šprical sa Basagranom 600 a ovo kaj sam sijal prošli tjedan sa pošprical sa Frontierom (znači prije nicanja) ...mislim da je najbolej pošpricati prije nicanja e sad budem vidio kako bude...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
protiv korova samo jedanput ...a protiv žiška dva puta , jer grašak dugo cvate ...čim počmu prve mahune odmah i onda za 10 dana opet
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
oke hvala :)...a sad kad smo sijali grašak nam je nesto sjemena i vani ostalo kaj se nije zatrpalo, bude to sjeme niknulo il ne? jer sijačica nema nikakav "češalj" iza da bi zagrnulo svo sjeme, makar nije nesto strasno vani sjemena....i kako si ti naštelao sijačicu tu skojom si sijal? mi smo sijali od kolege sijačicom i nema bas za grasak kaj bi nastavil nego mi je on nastavio sijacicu kao za kukuruz samo sto su svi redovi sijali, a prvo nam je malo prerjedko sijalo pa smo poduplali, a jedan kolega je rekao da stavimo samo kao da sijemu pšenicu i da otvorimo do kraja, kaze da nema veze to kakva je kalibraža nego kako se vrte oni sta sjeme bacaju. kak si ti nastavil?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja na svojoj sijačici mogu sve ljepo štelati , otvor je bil na br.3 a getriba na broj 24 , i to mi je izašlo kad sam zbaždaril 250 kg/ha
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Pozdrav ekipi iz "Graškogrda"!

Kakav vam je grašak za sjenažu, jel uskoro za košnju ili je već netko možda i pokosio?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Pozdrav ekipi iz "Graškogrda"!

Kakav vam je grašak za sjenažu, jel uskoro za košnju ili je već netko možda i pokosio?

moj je u fazi cvatnje,za 7 dana kosnja...maksimirski rani i osjecki zeleni + psenica i tritikale...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Moj je tek do koljena,a od cvatnje još ni "C", nema nikakve naznake za cvatnju.
Kakva bi bila kvaliteta da se ranije pokosi, jer se bojim suše za kasnu sjetvu kukuruza?
 

Najnoviji postovi

Na vrh