• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
jučer posijal 0,60 ha graška , još 1 ha dok se bude dalo (jer opet kiša pada) i zob sam posijal sve kaj sam planiral 1,5 ha

DSC_0110.jpg

DSC_0111.jpg

DSC_0112.jpg

DSC_0113.jpg

DSC_0114.jpg

DSC_0116.jpg

DSC_0115.jpg


[YT]v=tp8O77EN914[/YT]
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
jučer posijal 0,60 ha graška , još 1 ha dok se bude dalo (jer opet kiša pada) i zob sam posijal sve kaj sam planiral 1,5 ha

Jel koristiš uz taj grašak i sojinu sačnu u ishrani svinja, i kolko njega ide posto u smjesu?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
grašak imam u silosu pomiješan skupa sa zobi, koristim ga samo za krmače , da ide i soja , nemože grašak zamjenit soju..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ljepo odrađeno kod mene neće biti proljetne sjetve još je mokro a i kiša pomalo zagorčava mislil sam posijati još jedan komad graška i ječma ali ništa biti neće rokovi odmiću ...
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
grašak imam u silosu pomiješan skupa sa zobi, koristim ga samo za krmače , da ide i soja , nemože grašak zamjenit soju..

Zanimljivo ,ali stočni grašak može zamjeniti soju i do 50% za svinje i preživače --ovo je jako dobro što radiš (očito si i uvidio hranidbenju vrijednost graška) --- i neopravdano je to što su zasijane relativno male površine ovom kulturom ---trebalo bi toga biti i duplo više...!!!

...." a i strojevi su ti ko iz dučana..."
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da za krmače može zamjenit i do 50% , i za tovljenike , al za odojke od 10- 30 kg mora ić sam sojina sačma, od 30 kg pa na dalje se može umješavat polagano grašak u smijesu...

znači budem ga imao 1,5 ha i zobi 1,5 ha , to mi je dosta za krmače , pošto se bavimo proizvodnjom odojaka, a da imam tov sigurno bih koristio više graška i uštedio na soji...

da neznam zašto ljudi ne siju grašak koji tove tu bi mogli uštedjet dosta sojine sačme...:(hi):

hvala hvala, ma moraju strojevi biti kak spada, to posebno vodim brigu da je sve tip top
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dali ima tko iskustvo sa graškom zrnašom u kasnijim rokovima sjetve, pošto ga je sad teško posijati.?
Planiram staviti 200kg/ha
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
i ja budem imao još jednu kasniju sijetvu , znam ovi kod mene siju i oko 20.3 i dobro je, radije stavi 250 kg /ha , malo je rijedak sa 200 kg , bolje da je gušči
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Evo bio malo kod kolege u donjem međumurju pa smo malo prepravili i posijali za stočni grašak+tritikal, a ja nažalost jos cekam da posijem svojih 1.5 ha graska cistog jer nebre se na zemlje ni peške još:S...

dsc0431r.jpg


dsc0430ac.jpg


dsc0429gx.jpg


dsc0427lk.jpg


dsc0426bh.jpg


dsc0425j.jpg


dsc0424v.jpg


dsc0422g.jpg


dsc0419jy.jpg


dsc0418uq.jpg
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
pošto grašak nisam uspjeo posijati kada su bili optimalni rokovi zanima me da li bi se mogao posijati čim se vrjeme proljepša
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
pošto grašak nisam uspjeo posijati kada su bili optimalni rokovi zanima me da li bi se mogao posijati čim se vrjeme proljepša

ja sam prošle godine posijao 10.4 i nije ispalo loše što se prinosa tiče (žeo sam za zrno)
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Niti mi nismo jos posijali jer nebremo na zemlje a i sad je jos 20-25 cm snijega i sijali budemo kad budemo mogli na zemlju, a pitali smo sad u gudovcu ove iz poljoinstituta osijek i rekli su da se moze i sijat na pocetku 4 mjeseca, znaci nije jos sad prekasno :)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ja sam prošle godine posijao 10.4 i nije ispalo loše što se prinosa tiče (žeo sam za zrno)

Jesi sijal sami grašak ili sa nosačem ja sam imal u planu nešta posijati ali po ovom mislim da nebi išlo ni 10.4 jer sumnjam da bi se dalo sijati po ovoj vodi a i bojim se da je već onda kasno.....
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Jesi sijal sami grašak ili sa nosačem ja sam imal u planu nešta posijati ali po ovom mislim da nebi išlo ni 10.4 jer sumnjam da bi se dalo sijati po ovoj vodi a i bojim se da je već onda kasno.....

samo grašak, ja ću i ove godine posijati bez obzira na datum pa kako bog da
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Jel netko od vas uspio prihraniti ozimi grašak, ako je čime i koliko?
Mislim da ćemo ga ove godine kositi i balirati sredinom lipnja :icon_twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh