• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

smjesa za svinje

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pošto još nemam svoje hrane za svinje pa kupujem i to več izmješanu,
al pošto mi se nije svidjel omjer mješam sad sam.
nije da nisu jele več mi se činilo da je nečeg previše a drugog premalo.
pa sad ja to radim u ovim omjerima svinje pojedu al možda ne radim dobro,pa savjeti preporuke dobrodošle
50kg šrot(kuruze)
50kg ječma
50kg zobi 25kg crne
i vreču posija mislim da je 35kg
stavim još i koštana 2kg u svaku drugu turu.
jel nekaj pojčat ili dodat još.
s odzirom da ih ne tovim radi rasploda.
hvala.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
samo dodaj od bilo kojeg proizvođača premiks za krmače,jer bez premiksa proizvodnja je rizična... :roll:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
pa premix mora ići u hranu...da to ti je dodatak ali ga moraš staviti buš videl da bu bolje... :supz: :supz: :finga: :rolfer: :rolfer:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Ja ti za svinje koje su u tovu radim otprilike ovak:
100kg kukuruza
70 kg ječma i vreća posija
ako nabavima krušnih mrvica onda stavim i niih oko 50 kg
vreća od 25 kg protamino premium
Sa takvom hranom su mi odojci koje sam kupil u 2. mj., a bili su teški oko 25 kg, do sad nagurali 110-120 kg. Sad ih koljem i prodajem najlakši mi je vagnul 108 ,a najteži točno 120..
Ja sam zadovoljan
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja sam pred nekoliko godina isto tovil nešto svinja i radil svoju smjesu,te ak se dobro sjećam išlo je to ovak nekak

-kukuruz:50%
-ječam:30%
-stočno brašno(ili posije):10%
-suha mljevena lucerna:10%
i gore na to Premix 5%
nikad problema i uvijek dobra roba :mrgreen: ,a od sveg toga jedino se kupoval ovaj premix 8)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
o.k u ponedeljak idem po taj premix. ;)
sad da u trgovini ne ispadnem totalni dule. :?
pakiranja po koliko su kg i koliko to košta. :scratch
da ne velim daj 50kg i neugodno se iznenadim kad cifra 1000kn :shock:
ču ovog u dučanu još naganjat :axe:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ne bi ti bilo loše ubacit oko 15% sojine sačme u smjesu,bolje će i brže priraštat...

od svih nabrojenih smjesa,vidim da jedino mike ubacuje proteinski dio.iako ima proteina i u žitaricama,one su obično siromašne proteinima(manje od 10% u suhoj tvari),dok recimo sojina sačma sadrži 44%,a lucerna oko 23% proteina u suhoj tvari.Nešto je ječam bogatiji proteinima,a naročito aminokiselinom lizinom,kojeg gotovo i nema u kukuruzu.
 
M

mladi kosac

Guest
ja pravim omjer 70%ugljikohidratnih krmiva,25%bjelančevinastin krmiva,5%mineralnih krmiva,u tovu pred svinjokolju smanjujem kukuruz a povećavam ječam jer on daje čvršču i mesnatiju slaninu
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
e da i kupil sam taj premix,od SANA prego valjda se tak piše :scratch
25kg na 100kg. smjese.
ne bune se pa ima valjda paše.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
to onda nije premiks nego super koncetrat kad ga ide tako puno . ja koristim shauman i ide ga 3-4 posto.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
dok sam se bavio tovom svinja koristio sam ovaj tip smjese i bio sam zadovoljan s prirastom
do 30 kg

Kukuruz 45%
Ječam 20%
Pšenica 7%
Sojina sačma 18%
Groverin 10%

od 30 do 60kg
Kukuruz 43%
Ječam 25%
Pšenica 10%
Sojina sačma19%
Toverin 3%

od 60 do 100kg
Kukuruz 53%
Ječam 20%
Pšenica 10%
Sojina sačma 14%
Toverin 3%
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
daniels kaže:
e da i kupil sam taj premix,od SANA prego valjda se tak piše :scratch
25kg na 100kg. smjese.
ne bune se pa ima valjda paše.
to je dobra stvar a ako hoćeš malo uštedjeti slobodno smanji koncetraciju npr. 100kg žitarica +ovih 25kg koncentrata a ako nemaš mješaonu teško ćeš razmješat premikse koji idu u koncetracijama od 3-4 %
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
ja koristim mješalicu za beton nekih 20 kila izmješa dobro pa mi je za moje potrebe dovoljno. za više niš bez mješaone
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
snupy kaže:
ja koristim mješalicu za beton nekih 20 kila izmješa dobro pa mi je za moje potrebe dovoljno. za više niš bez mješaone
i ja sam u mješalici,imam kanticu od 3kg.i omjer 4/1.
je sporo al ni problem,kad bum moral mješat veču količinu onda bum kupil mješaonu.a za sad dobro i ovak.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
2breza:tak sam i napravil,jel koliko pojedu taman da im 7 dana pred prašenje dajem drugi koncetrat.
prijatelj mi radi u toj veterinarskoj apoteci pa mi dosta tog rekel.
bil sam na njihovim stranicama od sana i zanimljiva je.
bum naučil svašta ja još.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Dižem temu iz mrtvih, dal ima koji novi premix ili koncentrat na tržištu za odojke ?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sano premium forte tak nekak.svjetlji je od čistog premiuma.
a da bum iskren nisam primjetil da je bolji od premiuma osim skuplji 20kn po vreči.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Hm samo su metnuli još jedan dodatak nazivu i naplaćuju 20 kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh