• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

smjesa za svinje

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
kod tova nemoj koristiti zob jer ti neće puno pridonjeti,soje stavi 10% i stočno brašno 10% i tritikal i ječam staviš svako po 15 % znači kako si i rekao
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
gle imam trenutno sve te kategorije. a kolko vidim razmeš se v to., pa ak ti nebi bil problem mi napisati, za svaku kak bi i kaj bi.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
karlo 22 ja im dajem kukuruz(50 %),ječam,zob,pšenica(30%) i super (20%)
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
gle imam trenutno sve te kategorije. a kolko vidim razmeš se v to., pa ak ti nebi bil problem mi napisati, za svaku kak bi i kaj bi.

ja radim ovako odojci od 10-30 kg

ječam 15%
tritikal 15%
pšenica 15%
sojina sačma 20
milkivit winer 7%
kukuruz 28%

krmače suprasne

kukuruz 50%
zob 5%
ječam 15%
tritikal 15%
milkivit 217 3%
pšenica 12%

dojne krmače

ječam 20%
pšenica 15%
zob 10%
tritikal 20%
sojina sačma 15%
MILKIVIT 217 3%
kukuruz 17%

tov nemam,ali imam nerastiče i nazimice u testu


ječam 45%
tritikal 10%
pšenica10%
sojina sačma 20%
biomin mast 8000 tisuča 3%
kukuruz 12 %


Evo tak ja radim,ja sam zadovoljan prirastom.Možda netko radi drukčije.ali svatko je pod svojom kapom najpametniji:mur:
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
puno ti hvala, i još bi te samo pital, pošto nemam pšenicu, kaj da povećam, tritikal ili ječam?
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
ako nemaš mješaonu hrane ili ju nemožeš kod nekoga uslužno koristit teško češ napraviti kvalitetnu smjesu sa bilo kojim premiksom jer ručno nemožeš izmješati kako treba pa dodiješ smjesu nejednake kvalitete :icon_madu:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Cizmesinkin jesu ono na njuskalu tvoje nazimice i nerast...ako jesu steta sto nisi blize da trgujemo...
Vidim da si pravi mester od ovog zanata,planiram uzet dve sprasne nazimice pa me zanima sta mi ti preporucujes,koju sortu(durok,joksir,landras,piatren...)
Inace nehranim striktno po nekim recepturama,vise onako poluintezivno,nepatim za nekim cistim rasama,rodovnicima....
Pa eto ako ti se da zahvaljujem!
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Da to je moj oglas.svako sebi bira pasminu koja mu se sviđa
Meni se sviđa durok i jorkshir..
 
Posljednje uređivanje:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Problem sto tu u mojoj okolici i nema nekog ko drzi neke sortne, vecimom krizanci...
Pa me zanima koje bi od tih sortnih bile najprilgodljivije za poluintezivno drzanje...
Durok neznam jel uopce ko ima tu kod mene,joksir mozda...
Gledam i ove smijese,samo svagdje bar15-20%soje a soja kod nas nenormalno skupa 6.5kn/kg...
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
soja je kod mene 4,90 - 5,10 kn.
križanci jorkshir x landras su dobre majke
ostali križanci su samo za tov
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali ZOB igra neku ulogu kod ishrane svinja, općenito me zanima dali svinje uopće vole jesti zob?
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
kod mene svinje vole zob ,ali od nje neće puno dobiti na kilaži
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
ja radim smjesu
svinje do 60 kg težine:
Kukuruz 49 kg (49%)
Ječam 22 kg (22%)
Posije 5 kg (5%)
Sojina sačma 21 kg (21%)
Premiks 3 kg (3%)

Svinje preko 60 kg težine:
Kukuruz 40 kg (40%)
Ječam 38 kg (38%)
Posije 5 kg (5%)
Sojina sačma 14 kg (14%)
Premiks 3 kg (3%)
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
Je li netko koristio jedan proizvod koji je zamjena za sojinu sačmu, Europrot. Ima 37% proteina i austrijski je. A navodno je jeftiniji dosta od soje tako da bi se dalo uštedjeti.No, jako je teško preći na nešto novo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh