• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

smjesa za svinje

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
To ti je dopunska krmna smjesa za odojke. Do nekih 30-ak kilograma.
To mozes mijesat sa kuruzom il zitaricama,kako te volja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja toga stavim 10kg na 300 kila gotove smjese vise manje samo radi toga jer poslije lijepo miriše i svinje radije jedu....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Malo da povratim temu iz mrtvih :eek:: Interesuje me u kom procentu se moze dodavati tritikal u spravljanju osnove za koncentrat. Imam dosta tritikala pa pitam da li smem da dam na primer 50% kukuruza 50% tritikala pa onda ostalo sve sto dodajem t.j. da li tritikal u vecem procentu u hrani moze da skodi???
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
To nije točno da če slabije napredovat.Pošto sam ostao bez kukuruza lani u 7 mj ,hranio sam svinje sa tritikalom 50%,,ječam 20%,PŠENICA 10%,sojina sačma 20%,testiro sam nazimice duroka stare 139 dana,bile su teške od 90-94kg sa debljinom špeka 6,2 mm,a nerastić je bio težak ravnih 100 kg
špek je imo 6,8 mm.Ak niste skužili,glavna je soja u mješavini hrane.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
slažem se s tobom da je soja najbitnija ,al ja kažem kak je kod mene jer svinje puno bolje napreduju po kukuruzu nego po tritikali,ječmu ili pšenici
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Pa i ja sam u manjku sa kukuruzom tako da ce dobijati vise tritikala i soju normalno pa sta im Bog da!!! Pitao sam samo zato sto sam cuo da kada im se daje puno tritikala mogu imati problema sa srcem,nisam bas verovao u to ali ipak nije lose pitati!! Hvala za odgovor :icon_thumright::drink:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
istina da ako u smjesi ima visok udio kukuruza povečava se msanoča ali bez kukuruza če sigurno imati sporiji prirarast nego kada ga ima dovolino :icon_madu:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
pa govorim vam da sam isprobo lani.139 dana starosti, nazimice od 92-94 kg a nerastič 100 kg.tak da je ne vidim nikakvu razliku između kukuruza i tritikala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svatko ima pravo na svoje mišljenje i svoj način rada tako da se nebi sa nikim htjeo prepirati o njegovom načinu i mišljenju:icon_madu:
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
pozdrav. ovak pošto sam do sad hranil svinje ne baš po nekoj recepturi nego više ovak otprilike sam im miješal, al sad bi htel da mi neko veli koji bi bil najbolji omjer kukuruza, ječma...itd. Na raspolaganju imam kukuruz, ječam, tritikal, zob, soja, stočno brašno, i koristil sam do sad milkivit troumix 210 za tov i 217 za krmače. e sad bi zamolil nekoga ko je bolje upućen u te stvari ak mu nebi bil problem da mi veli kak bi sad to rasporedil u smjesi koliko čega da stavim i da li bi još kaj trebalo dodati ili maknuti. Hvala!
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
malo pretraži po forumu več je mnogo puta pisano u temi svnjogojstvo pa vjerujem da češ nači recepturu koja ti bude najviše odgovarala prema onome sa čime raspolažeš moj savjet bi bio da makneš zob a ostalo možeš ostaviti:icon_madu:
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
koju god sam našel recepturu, u nijednoj se ne koristi sve to kaj ja imam, pa me sad to zanima u kojem postotku da to ubacim, a da nebude previše ili premalo?
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
iskreno govoreči nitko i ne koristi to sve što si naveo da imaš :icon_madu:
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
ja bih ti predložio ovako : kukuruz 50%,ječam,tritikal,(pa čak i zob koja je dobra za nazimice i krmače) 30% i soja i stočno brašno 20 %
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
ok hvala, ječam, tritikal, zob mogu staviti u omjeru 10:10:10 ili? s tim da bi zob koristil kod krmača i nazimica, a kod tova ju izbacim, i onda tritikal i ječam 15:15, jel bi to bilo dobro, i znači soje 10% i tak i stočnog brašna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh