• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Soja - sjetva 2015

Vjeko jel si to nosio u mlin ili si sa svojim vlagomjerom mjerio?


A sa čime drugo,nego sa traktorom?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Soja - sjetva 2015

Moja soja je meni do pupka bila, negdje polegla, ili bi otresao te redove ili izgazio, zato pitam. Di je manja soja moze, ovako nema smisla. Osim toperom ili necim visljim.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Soja - sjetva 2015

Slažem se,ali ako ima jako puno trave onda će tu vlaga biti 30% i onda se isplati pogaziti malo soje,nego ostaviti sve na polju radi ne mogućnosti kombajniranja...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Re: Soja - sjetva 2015

Za problem ambrozije i ostalih korova pročistač je zakon !

Jel ste počeli skidati soju, moja ujutro mjerena 11,2 % vlage

Bc Zlata

OOnSiPU.jpg


Ur3P3hQ.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
U9s7wBI.jpg


ISSRR6L.jpg


qQrOWex.jpg


oNz4RTu.jpg


jZeHbdS.jpg


42DMElg.jpg


u3baibT.jpg


GCDcskS.jpg


TrmVa6l.jpg


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=T36FNv2tVP4&feature=youtu.be[/YT]
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
pozdrav..da li netko zna da li se soja može kombajnirati sa žitnim kombajnom tj.žitnom korpom i bez blinda jer vidim da neki to stavljaju a ja nemam s tim iskustva. susjed me je zvao da mu to skinem s kombajnom ali ja kod mene je žitna korpa i nemam blinda jer se kod nas rade rade samo strna žita..pa ako netko zna i kako da se podesi kombajn neka mi napiše
 

kago

Novi član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
11
pozdrav..da li netko zna da li se soja može kombajnirati sa žitnim kombajnom tj.žitnom korpom i bez blinda jer vidim da neki to stavljaju a ja nemam s tim iskustva. susjed me je zvao da mu to skinem s kombajnom ali ja kod mene je žitna korpa i nemam blinda jer se kod nas rade rade samo strna žita..pa ako netko zna i kako da se podesi kombajn neka mi napiše

normalno možeš sa žitnom korpom mi smo do prošle godine tako radili
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
koji kombajn je bio u pitanju kod tebe??? Kod mene je claas dominator 76 kako da ga podesim bubanj i korpa koji razmak??? jeli bilo lomova zrna s žitnom korpom kod tebe:mur::mur:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nema korpa veze s lomom zrna,smanjiti broj okretaja bubnja ,povećati zazor korpe.Soja je još žilava pa radimo s 800rpm bubnja i nema loma,ako je mahuna zrelija mogu manji okretaji i veći zazor korpe.Gornje sito otvoriti u skladu s krupnoćom zrna a vjetar pojačati.Donje sito ako je fiksno ide 13mm(krupna soja) a ako je sitnija može i na 11mm.Kositi što niže radi gubitaka na kosi i paziti na broj okretaja i visinu vitla.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Žitna korpa na dominatoru je dosta gusta, pa u suhoj soji zna biti loma.
Okretaji bubnja oko 700-800 a razmak otprilike kao u žitu. Za sita je gore navedeno, vjetar kao u pšenici .
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Alo majstori dali tko zna za cjenu kaka ce biti oce biti 2 kune ili ispod 2 kune ili kojim slucejem cak mozda 3 kune sto bi bilo jako dobro
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Re: Soja - sjetva 2015

Slažem se,ali ako ima jako puno trave onda će tu vlaga biti 30% i onda se isplati pogaziti malo soje,nego ostaviti sve na polju radi ne mogućnosti kombajniranja...

Pozdrav! Imam problem sa ambroziom dali bi sada bilo kasno da pospricam sa totalom
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh