• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Re: Soja - sjetva 2015

Šta niko ne zna cijenu sjemenske soje ?

Dali je tko sijao kada farmersku soju ako je koliko ju sijao po ha i dali ima kakve razlike u prinosu i sl?
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Re: Soja - sjetva 2015

Kod nas jučer počeli sijati!Kaj velite vi koji ste več imali soju?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: Soja - sjetva 2015

To je rano od te nebude nista ako je pukne mraz optimalna sjetva polovica 4 mijeseca
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: Soja - sjetva 2015

Ma sasvim normalno jos se ni krumpir ne sadi a kamoli soja jos moze biti i snjega a za mraz da i ne spominjem
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: Soja - sjetva 2015

i ja planiram posijati prvi put soju jedno 2 ha. onak za sebe,za krave.vidio sam da je jedan lik nabio limenu bačvu od 200 litara na ražanj za pečenje odojaka.i ubaci soju unutra ispod naloži vatru i bačva se polako okreće i tako prži soju.dosta jednostavno..mene bi zanimalo to za baktrizaciju?el se to obavezno radi?tko to radi?koliko košta?:(think):
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Re: Soja - sjetva 2015

Mogu ti ostaviti broj za nabavu bakterija... bas sam dobio promo materijala pa malo dijelim po mom kraju.
Cijena 57kn+ Pdv. Poljoprivredni fakultet u Osijeku.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: Soja - sjetva 2015

Mogu ti ostaviti broj za nabavu bakterija... bas sam dobio promo materijala pa malo dijelim po mom kraju.
Cijena 57kn+ Pdv. Poljoprivredni fakultet u Osijeku.

Jeli to kila 57 kzna
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Re: Soja - sjetva 2015

Mi ju sijemo nakon 10.4. Nikako ranije

Ako vi ne sijete prije ,a 10 dana ste uvijek prije u sjetvi i berbi,onda ću poslije Uskrsa posijati!!!:icon_weed:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Re: Soja - sjetva 2015

Planiram soju prvi puta na 5 ha posijati.Na tim površinama je lani u 10 mj bila posijana repica i tretirano je sa Clonom (klomazon) 0,25L/ha ,ali repica nije za ostaviti.Sad planiram soju sijati žitnom sijačicom .
Koju zaštitu protiv korova bi preporučili s obzirom na jesenas uneseni klomazon?
hvala
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Soja - sjetva 2015

I ja krećem sa pripremom u utorak , sjetva u srijedu. Žitna sijačica,svaki drugi red.
Sijati ću ju prvi puta .
Kakvu gnojidbu ćete stavljati ? Ostalo mi od prošle godine Zorke 6:12:24 pa bi to zadrljao 300 do 400 kg/ha. Ili bolje ići sa 3x15 ?
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Re: Soja - sjetva 2015

150kg po rali 15-tice i to je to!Laguna na dva puta pa da vidimo!Ako netko od iskusnijih koji imaju prakse ima kakav savjet neka podijeli!!!:(blush)::(blush)::(blush):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh