• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Re: Soja - sjetva 2015

Gunjo jel imas jos toga za bakterizaciju da probam?
Je li u osijeku ista cijena ili je vise?

U Osijeku je čak manja cijena ako se ne varam,nego u poljoapotekama.. Ja sam uzimao sebi,nisam ti ja toga imao,samo sam prosljedio ekipi broj za kontakt.
Dobio sam takodjer gratis za grašak... a za soju ću uzeti 4 vrećice u Prvči,pa ču napisati cijenu prekosutra.
Osobno pola ću odraditi bakterizaciju,a pola ne pa da vidim razliku.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Soja - sjetva 2015

aha, onda cu nazvat na fax i poslati kolegu da mi pokupi par vrecica i donese sad za vikend posto sam ja kuci nisam u osijeku, isto da probamo neku razliku. mislis tu isto gnojiti ili smanjeno?
ono gore sto je kolega pisao svaki drugi red sijacicom i predobra soja 3.9 na hektar to je 22-23 metra po jutru to ja odradim na 70 cm. onda i nema neke prednosti na gusto?
pred sijanje petnajstica i kasnije kanom prihrana kultivatorom.
10ak ha svake god radimo
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
Re: Soja - sjetva 2015

planiram prvo preletit tanjuračom i onda isti dan RD i sjetva.Danas sam za špricanje uzeo PULSAR 359kn L ,nije bilo Lagune pa me nagovorili.
Ima li ko kakva iskustva s Pulsarom?

možda je i bolji od lagune jer se on usvaja preko lista i preko zemlje a laguna samo preko lista
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Re: Soja - sjetva 2015

Jel sijal tko soju sa olt gama 18?kak ju postelat
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Re: Soja - sjetva 2015

Ak ti nije kasno ja bum gotov sa sjetvom u subotu ili nedjelju pa si mores zeti
sijacicu i sijati. Danas sam posijal 5 ha, ne ide lose, 115 kg/ha sijacica nastelana .Bakterije smo mijesali po 50 kg sa 0,7 litara vode i 1,25 dcl Slavola S.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Re: Soja - sjetva 2015

Bumo se vjutro dogovorili..kad dojdes po robu..
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Re: Soja - sjetva 2015

aha, onda cu nazvat na fax i poslati kolegu da mi pokupi par vrecica i donese sad za vikend posto sam ja kuci nisam u osijeku, isto da probamo neku razliku. mislis tu isto gnojiti ili smanjeno?
ono gore sto je kolega pisao svaki drugi red sijacicom i predobra soja 3.9 na hektar to je 22-23 metra po jutru to ja odradim na 70 cm. onda i nema neke prednosti na gusto?
pred sijanje petnajstica i kasnije kanom prihrana kultivatorom.
10ak ha svake god radimo
Iz mog iskustva mi smo ranije sijali na razmak 60 cm i kultivirali.. imali visoke stabljike ali i trave je znalo biti velike prinos osrednji(pokosis koliko das) i pritom mi se znao stopati bubanj na kombajnu jer su stabljike bile ogromne i cvrste.
Prosle godine prvi put posadili zitnom sijacicom,svaki red na 15cm,brzo nakon nicanja soja je zatvorila travu,nije narasla previse, kombajn isao odlicno kao da zito kosis.
Prinos u konacnici jednak.
Jos da napomenem da ne radim nesto previse toga ali ovo ce biti sesta godina kako sijem 11kj soje.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Re: Soja - sjetva 2015

Ja prvi put sijem, 5 ha, iduci tjedan ako bog da, 15-15-15 i Urea, 400 Kg/ha, bakterizaciju neću radit, prskanje e
neznam kak će bit, a prihrana folijarno, jedna il dvije, vidjet cu. Sijem žitnom na 25 cm, 125 kg/ha cca.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Re: Soja - sjetva 2015

Kolko Uree budeš stavljal ? Ti nije jeftinije raditi bakterizaciju nego plaćati skupu Ureu ?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Re: Soja - sjetva 2015

Imam Uree već doma.. Pa sto kg na ha sigurno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Re: Soja - sjetva 2015

Posijana danas soja, 5 ha. Ispravak gornjeg posta - bačeno 400 kg/ha 0-20-30 i Uree.
Rađena bakterizacija ipak na kraju, posijano žitnom 25 cm međuredni razmak, 120 kg/ha.





 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Re: Soja - sjetva 2015

Adonis koje gnojivo si stavljal i koliko

Imal sam pet tona 6 12 23 Zorke od prošle godine i to sam stavljal oko 400 kg po ha. Ostalo sam bacal 15 15 15 isto 400 kg/ha.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Re: Soja - sjetva 2015

Pozdrav svim forumašima,odlučio sa se ove sezone po prvi put sijati soju na površini od 1 hektara .Kupio sam sjeme Zlata 00 od bc .Kupio sam bakterizator sa zagrebačkog fakulteta.Zanima me ukoliko vode se bakterizator razmuti i dali se još nešto dodaje npr. šečer.Koliko prije sjetve moram obaviti tretiranje sjemena Sijat ću sa žitnom sadilicoom . Pole sam poorao potanjurao jedan put a sad mislim frezati pošto imam veliku frezu a nemam rotodrljače, dali će to biti dobro.Gnojiva ću dati 400 kg 7 20 30 i 150 kg urea.Molim savjet oko postupka bakerizacije ioko svega ostalog da nepogrešim već u startu puno hvala
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: Soja - sjetva 2015

Bakterizaciju odradis i odmah stavljas u sijacu samo moras paziti da ti sunce je ne uhvati moras raditi u hladovini
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Re: Soja - sjetva 2015

Sjetva je privedena kraju, posađeno je oko 15 hektara, ostalo je još 3-4 hektara, to ćemo poslije kukuruza. :)









 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Re: Soja - sjetva 2015

Koju površinu se uspije posijati sa kombinacijom RD+sijačica za recimo 8 sati ako uračunaš i punjenje sjemena i neki odmor?Ako gledamo da se sije na tabli koliko sa 2,5m a koliko sa 3m kombinacijom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh