• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Vrijeme za razmisliti dali sijati i što od asortimana soje ponuđene na našem tržištu!!!!!Krenimo sa prijedlozima!!!:(handshake)::(handshake):
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Soja 2015

Tena , ika i galina najviše, ako bude i jos neke ranije
Plan je oko 70-80 ha vidit cemo koliko ce nam priroda dopustiti...
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Re: Soja 2015

Vele za naš kraj Podravinu da je lucija dobra !Ima li tko kakva saznanja o toj sorti?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Re: Soja 2015

Koje sorte mi preporučujete, a da se skidaju prije kukuruza grupe 300-400?
To mi je bitno radi adaptacije na kombajnu...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Soja 2015

Koje sorte mi preporučujete, a da se skidaju prije kukuruza grupe 300-400?
To mi je bitno radi adaptacije na kombajnu...

Onda neke ranije uzmi npr Lucija, Korana,
Da je normalna godina soja bi se prije kukuruza trebala skidat
Al ce ove godine soje biti ko dreka...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Re: Soja 2015

Nazalost cu je i ja sijati ove godine. Nazalost zbog zemlje na kojemu soja nikad ne daje neke prinose. Jednostavno joj ta lagana i propusna tla ne odgovaraju. Inace bi je radije nego suncokret.
Stavit cu i neke postrne na pivarca pa da ne moram toliko soje.
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Re: Soja 2015

New holland znači soju na što tvrđu zemlju?Neda mi se kukuruznu sijačicu preslagivati pa ću na 25 cm sa žitnom ima ko kakav savjet?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Re: Soja 2015

New holland znači soju na što tvrđu zemlju?Neda mi se kukuruznu sijačicu preslagivati pa ću na 25 cm sa žitnom ima ko kakav savjet?

Kako se štelaju amazone d7 ,mislim na brojeve s lijeve i desne strane za 120kg/ha soje?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Re: Soja 2015

Eto za primjer jedan kombinat blizu mene ima zemlje na gori kao sto je sva moja i u dolini, gdje je crnica, cesta magla i voda cesto pliva. Iskljucivo tamo siju iako je razmak kilometar.
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Re: Soja 2015

Onda na sve di sad kombajniramo kukuruz pa da vidimo šta će biti!Na koji razmak ćeš sijati?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Soja 2015

Ja sijem sa žitnom svaki drugi red,i bude dobro.Inače kod nas svi siju sa žitnim sijačicama soju,neki i svaki red,i prinosi budu odlični.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Re: Soja 2015

Ove godine ima da bude soje... bude nikakva cijena. Kod mene standardno oko 12kj.
Sta kazete koja je realna cijena za prvu reprodukciju..bude mi falilo za sjeme?
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Re: Soja 2015

Ne znam za amazone imam isariju a na njoj nije problem svaki broj 10kg
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Soja 2015

Vrijeme za razmisliti dali sijati i što od asortimana soje ponuđene na našem tržištu!!!!!Krenimo sa prijedlozima!!!:(handshake)::(handshake):

jel si kad prije sijal soju? vidim da si tu blizu mene pa zato pitam. mene svi plaše da ne uspjeva u ovom nasem kraju vele da nebudem dobil vise od tone na hektaru. ja sam planiral za probu jedan komad oko 2ha. jos mi je taj komad uz cestu pa mi je bed ak ne uspije svi mi se budu smijeli :icon_mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh