• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
kolega, ako nije problem, napiši kako si podesio sijačicu........ja bi posijao sutra ili u ponedjeljak.......moja je sa plastičnim pločama.....

podesio sam ju tako da sam lanac na kotačima stavio na lančanik 15 a na kutijama od sjemena lančanik 8 i pločica 13,ja sam posijao 100 kg na jutro i pol iako je to sjetvena norma za hektar,duplirao sam redove,ako imaš lančanik 20 stavi na njega i na lančanik 8 i pločicu ako imaš 14 i ići će oko 100 kg/ha
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako sijem grah, i sada mi je tako i podešena sijačica.......jesi li ostavljao izbacivače i skideče zrna, ili si ih skinuo, pa ostavio samo kučište, jer sam vidio da i tako rade......?

stavim na prijenos 20/8 pa što bude.....
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Sorry na zakašnjelom odgovoru,
imaš na agronomskom fakultetu, cijena ti je 50 kn + pdv za jednu dozu koja je mislim za 100 kg sjemena. Kontakt ti je 098454722-gosp. Mihaljević.
Plačanje ti je po predračunu, a moguća dostava i poštom

gmiža jel ti siješ soju? vidim da ti je lokacija vrbovo posavsko a ja sam blizu pa me zanima kak ti uspjeva???
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Bil sam sijal 2 godine, sad više ne. Bilo je ok, iako sam puno manje znal o soji nego kaj sad znam, naučil na faksu:=-:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
tako sijem grah, i sada mi je tako i podešena sijačica.......jesi li ostavljao izbacivače i skideče zrna, ili si ih skinuo, pa ostavio samo kučište, jer sam vidio da i tako rade......?

stavim na prijenos 20/8 pa što bude.....

ostavio sam skidače i izbacivače a nagodinu kada kupim druge onda ću sa starih skinuti skidače i okidače i probat posijat tako,jedan čovjek mi je rekao da ima samo kućice bez izbacivača a napravio si je 8 redi sijačicu na 50 cm
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Pozdrav!
Nabavio sam sjeme soje cca60 kg za pol kj.
Nije problem ni sijati nit kombajnirati, vec kako tu soju pripremiti za ishranu.
s cime prziti?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ja stavim dva bloka i imam tepsiju za pečenje prasaca i u njoj pržim
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Bil sam sijal 2 godine, sad više ne. Bilo je ok, iako sam puno manje znal o soji nego kaj sad znam, naučil na faksu:=-:

a kolko si sjemena trošil na pol rali i s čim si sijal???
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
sa kojom sijačicom, to je onda na 25cm?

Nodet. Moja ima razmak redova od 15 cm, tak da je to na 30 cm. Prijatelj je sijal s IMT na 24 cm. Uglavnom gušća sjetva, uži razmak redova, daje nešto veći prinos ali je teže suzbijanje korova.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Ima tko da mu je ostalo sta herbicida za prskanje soje treba mi za 1/2 jutra?!
ili molim da mi preslozite neko mini pack herbicida da mogu prskat soju.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mi smo jedno 12-13ha posijali svaki red a ostalo pemo na 24 cm
Kolega sije na 16 cm.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako se najbolje pokazao razmak reda, na 25 ili 50 ili 70cm.......

ja sam danas nešto malo posijao, da reproduciram za slijedeću godinu, onda ću sve pročistiti i sijati......sa mehaničkom sijačicom olt, na 70cm.......i u jednom metru sam imao oko 30-35 zrna soje.......pa ću vidjeti kako će to ispasti kada nikne......

a prije sjetve sam prskao sa TREFLAN-om, AKTIVNA MATERIJA: Trifluralin (480 g/l preparata)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh