• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gaberje

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
2
pozdrav svima,
ove godine bi rado sijao soju, zanima gdje bi mogao nabaviti sjeme, čou sam sa sjeme neoplanta.ima li koga, da mi proda sjeme za jedno 2 hektara?
LP Franc
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
jel netk sije soju na 70 cm sa oltovom sijačicom stariji tip,na koje lančanike stavljate da dobijete željeni razmak od biljke do biljke
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Sijes normalno kao i kuruze samo moras maknut sve iz kutije samo srani 1 ploccicu i pici.Mislo sam na izbijace i onu poklopac sto ti iznad iizbijaca znaci samo olocica ide u nutra i to je to tako sam ja sijao i super
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
Sijes normalno kao i kuruze samo moras maknut sve iz kutije samo srani 1 ploccicu i pici.Mislo sam na izbijace i onu poklopac sto ti iznad iizbijaca znaci samo olocica ide u nutra i to je to tako sam ja sijao i super

ako nema okidača to curi ko ludo danas sam probao sa 12 pločicom i lanac na najmanjem lančaniku na osovini od pločica a na točkovima na lančaniku 13 i ispada približno po sjetvenoj normi za 1 kvadratni metar
 
Posljednje uređivanje:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ide ti na kj 60,do80 kg i to je to ja svojju mogu kultivirati a neko. Ide jos između redova znaci da duplira i onda soja zatvorri redove. I nemoras kultivirati
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Jel dobro proci s tanjuracom po zimskoj brazdi tjedan prije sjetve, jel bi napravio lose ili dobro, prvi put sijem pa nisam siguran
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
mi uvjek kad se baca gnoj odma se prolazi jednom tanjuračom i onda za 2-3 dana sjetva.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
E to mi je bitna informacija, a sto se tice spricanja protiv trave, jel dobro sencor + frontier prije nicanja, ili poslije nicanja laguna + harmony podjeliti na dva prohoda u razmaku od 7 dana?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
ako nije dobro izmrzlo oranje, tanjurace ce samo brazdu isjec u komade koji ce se zasusiti i neces to kasnije moci razbiti s nicime. i sam sam napravio takvu gresku jednom.. ako se bude lijepo rasipalo iza tanjuraca tog problema nece biti ali ces nepotrebno izvuci vlagu na vrh a znamo da ju treba sto vise cuvati.
tako da eto, ja to nebi radio tako. ako se mora tunjurati onda bolje sto prije posijati u to..

sto se spricanja tice, obavezno idemo zemljisnima poslije sjetve a zatim ovisno o potrebi u korekciju.
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
ljepse se obrađuije poslje rotobranom i sve kad se jednom prođe tanjuračom. a nema se sta zapeč kad se odma ide kao sta sam reko sijat drugi. treći dan
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
E to mi je bitna informacija, a sto se tice spricanja protiv trave, jel dobro sencor + frontier prije nicanja, ili poslije nicanja laguna + harmony podjeliti na dva prohoda u razmaku od 7 dana?

Ja svake godine radim sa zemljišnim herbicidima. Koristim preparat na bazi metribuzina (Senat, Sencor, Tor, Mistral, Senior, Joker itd.) u količini 0,5 kg/ha + Dual Gold 1 l/ha. Kasnije korekcija prema stanju i po potrebi (npr. zadnje dvije godine sam išao samo jednom u korekciju sa 70 g/ha Laguna).
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tanjuranje ako nemoraš bolje ne idi jel lijepo ti je Tibor 88 obijasnio,to je rizik u prolječe tanjurati,
 

Gaberje

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
2
pozdrav svima,
ove godine bi rado sijao soju, zanima gdje bi mogao nabaviti sjeme, čou sam sa sjeme neoplanta.ima li koga, da mi proda sjeme za jedno 2 hektara?
LP Franc

Ako ima koje drugo sjeme da sazrije do negdje 130 dana
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
U subotu (6.4.) je kod mene posijano. Sorte su Slavonka i Galina, moje sjeme je sve. Tretirano Slavolom S.









Ako koga zanima video, neka pogleda od prošlh godina, sve je isto, zato i nisam snimao :lol:
 

gizdava

Novi član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
20
danas završeno 23 ha. sve tretirano biofiksinom i slavolom s ,a sad kiša.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh