• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
naša redovito ima bolju klijavost od kupovnog sjemena , jedino mi lani na selektoru bilo problema jer čovjek nije imao orginal sito pa je nešto pripasao i na tome mi je drobio sjeme tako da sam dobio loma poslje selektora a šta se može ove godine ju budemo sami prevjetrili i gotovo .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ja sam kupio sito za pijesak, otvori su otprilike 4 mm i na njega prosijem sjeme. Tako najlakše odvojim sjeme korova od sjemena soje.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
planiram posijati po prvi puta soju na površini od jutro i pol,mislim posijati os tenu,jel bi 100 kg sjemena bilo dosta za tu površinu
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
kak se zove sretstvo s bakterijama, mislim na tvornički naziv? kod mene baš soja nije zastupljena ko kultura pa pitam da mogu u poljoprivrednoj trgovini narucit...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
koliko sam čitao u petrokemijinom savjetniku piše da ako se cijepi sa bakterijama da ne treba ureu dodavat predsjetveno,pričao sam sa par ljudi koji siju soju i kažu da ne stavljaju bakterije i imaju dobre prinose
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kakvo cijepivo nisam nikada sijao soju pa me zanima, ove godine bi posijao 1 hektar za probu,jel mi može netko malo bolje objasniti o sjetvi,znači gnojivo,količina sjemena,cjena,špriciva,i sve ostalo bio bih vam puno zahvalan
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
špricanje najbolje sa lagunom :D..a šta se tiče gnojiva mi gnojimo sa 15-15-15 i malo urea. a bez bakterija ja nebi nikad iso sijat jer sam vidio na par primjera bez bakterija i sa.. dosta je velika razlika u samom nicanju i napredovanju biljke
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
a ovisi di uzimas.. neznam uopce kak se krecu cijene po trgovinama sa sjemenom jer ja uzimam od kooperanata. prosle godine je bila 8kn a sad cu vidjet ovih dana kako ce bit ove godi jer trebo bi sutra,preksutra to rjesit
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Jel može neko napisat cjenu koštanja po hektru?
Znači gnojivo sjeme špricanje.
I koja bude odkupna cjena?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
E da ovo zadnje znamo bilo bi puno lakše a tu nam ne može pomoći ni vidoviti milan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Pa misliosam okvirno a ne u lipu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh