• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Marko sa cime prskas soju?
Ja sam kupio Dost i dual gold.sta mislite bude dobro?
Soja je zasijana pred 3 dana.
Do kad imam rok da je poprskam?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Koji prinos ostvaruješ takvom sjetvom, mislim na međuredni razmak ?

Kod mene maltene svi siju ili na 70 ili na 50, nisam u svom ataru još ikoga vidio da je žitnom sijačicom soju sijao. Prinos ovisi od godine, ništa više...


Marko sa cime prskas soju?
Ja sam kupio Dost i dual gold.sta mislite bude dobro?
Soja je zasijana pred 3 dana.
Do kad imam rok da je poprskam?

Do sada je bila Laguna i Harmony, a što će biti ove godine, ne znam, to tata sve radi, on je još uvijek gazda :icon_e_wink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mene isto zanima prinos, u kojim se granicama kreće, i koja cjena bude....ja sam ju također ove godine prvi puta sijao......razmak od 70cm, kod mene su je sijali prije par godina, i sada nisam nigdje vidio da je posijana.....a čini mi se OK kultura.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
s čime si to posijao?? žitnom?

koliko soji treba da nikne od sijanja?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kao i uvijek žitnom svi redovi s stalnim tragovima,ako je povoljno 10-tak dana.Ove godine malo duže ali je izašla sva jednako.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
koliko je to posijano po jutru ili hektaru kilograma djeluje mi rijetka ali zbog svih redova nisam siguran de nešto napiši o zori i ja ju imam prvi puta u odnosu na iku
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Čini se da je rijetka,ima preko 50biljaka /m2 i ne želim više pregustu soju jer mi obavezno polegne.O Zori znam ono što sam pročitao jer ju prvi put sijem,svi kažu da je bolja i od podravke i od ike,živi bili pa vidjeli ako ju ovoliko vlage ne uguši.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
A neoplanta, prije ste ju dosta hvalili.
Dali ste išli sa nečim prije Rotosema. Vidim to je bilo podrivano...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Imam neoplantu i ove godine ali merkantilnu.Tu gdje je soja jesenas samo ispodrivano i sad sjetva kombinacijom,što manje gaženja to bolje.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sta je bio predusjev soji? znam da je mrcina od podrivaca u pitanju,ali opet me cudi tako malo zetvenih ostataka..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Predusjev sjemenski ječam,bilo je dosta slame ali je dva puta tokom ljeta prašeno teškom tanjuračom tako da je razgrađena ili unešena u tlo
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kod nas je obrada katastrofa, kasno je orano i bila je voda tjedan dana u veljači .
Gore je 2 cm suhlje a dole živo blato.prije 2 tjedna smo sa peckom prosli a sad
lagqno smo prerotirali pa jedna dan ostavimo i onda u kombinaciji sijemo.
Hvala Bogu 3 dana me zaobilazi kisa. Neznam ni sam dali je bolje posijati ili čekati , a rokovi prolaze...a mjestimicno se mjesi a kad još ova kisa za vikend dođe biti ce katastrofa...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
trljas nam sol na ranu s ovim slikama.. :(
inace, krasna soja! :icon_thumright:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,505
Ajde forumaši pomagajte sa savjetom oko zaštite soje. Sijana je 24.4 počela je da izlazi van a nisam obavio nikakovu zaštitu od korova. E sad sa čim iči u zaštitu poslije ovih kiša,u kojoj fazi rasta soje i korova,sorta je BC-ova buga razmak redova je 40 cm,slika nemam.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
trljas nam sol na ranu s ovim slikama.. :(
inace, krasna soja! :icon_thumright:

Hvala! Samo da se ne urekne pa bude tako lijepa do žetve! :icon_thumright:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh