• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Dali je dobra kombinacija za prskanje soje protiv trave Dual i Sencor?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
soja_zpsxo2tsa51.jpg.html


lane sijana Tena, pneumatskom sijano na razmak od 50 cm red od reda oko 120 kila po ha.. prskano frontier i sencor, korekcija lagunom i dvije kultivacije.. prinosi su bili iznad svakog očekivanja za prošlu god(preko 4t po hektru) ali mogu i reći da je zemlja bogom dana, trpi sušu a ispod te table ok skoro 10 ha smo stavili i drenaže u slučaju poplava
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Pa šta ima veze?? Kupio sam 600 kg od NSa za probu.. Nadam se da će bit dobra
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
najbolja kombinacija nakon sjetve a prije nicanja . Senkor , senat , senior sve je to isto a danas je pod nazivom MISTRAL .
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Sencor je za široko lisne korove?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Pa ni ne sijem rane sorte nikad.. eto sada sam uzeo NS Galinu i NS Sava.. ostalo smo uzeli od BCa.. vidit ćemo kako će bit, tj kakva će bit godina
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Imam ponudu za neki bc neznam koji 11kn/kg pa mi se čini malo preveć.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Vjerojatno Pedro ili Bahia .... To je za njih ok cijena

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Što to znači ok cijena za njih, to je top cijena za soju dali je i kvaliteta takva ,ako imaš iskustva napiši.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
U teoriji imaju bolju klijavost. A i to su soje koje mogu u ishranu svinja bez termičke obrade.Tradicionalnim oplemenjivanjem smanjen je sadržaj antinutritivnih tvari (TIAmg/g) zrna u odnosu na standardne sorte.

Također, nju ne siješ kao standardne soje n kilogram, nego na broj biljaka 450.000 - 550.000 biljaka/ha

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Onda oplemenjivaci lazu kad kazu da ne postoji soja koju ne treba termiciki obradivat jer ima samo smanjen udio.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Zašto smo škrti pričati o soji kakva su iskustva i prinosi po sortama .Ja sam lani imao Luciju i pionir m10 pionir mi je dao bolji prinos.,ajmo malo u rasprave itako nećemo u polje ni skoro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh