• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
zeko di ste danas soju skidali??
vidio sam dva df kombajna i johana sa dvije prikolice...
al se ne mogu sjetiti mjesta di....
pretpostavljam da su to tvoje makine bile...
negdje oko kladara....ako se dobro sječam...
 

mag7

Novi član
Tu od
24 Tra 2017
Poruka
2
pozz ekipa!

planiramo skinuti postrnu soju, izgleda jako dobro, samo moramo raditi desikaciju.
prvi put se susrećem s Glifokorom, pa me zanima je li ga netko koristio u soji i koju dozu?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Čemu to, kupi desikant... cijenom ti je to tu negdje... ako prodaješ tu soju, imaj na umu da glifosati mogu dati lažno pozitivan GMO test...
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pozdrav svima na forumu,trebam pomoć kod sijanja soje za zrno,trebam ga za ishranu svinja.adao sad sam uvijek kupovao soju,al sad bih probao sam posijati jedno jutro zemlje.Trebam savjet od iskusnih ljudi na jedno jutro zemlje koliko ide prihrane,sjemena soje ,bakterizacija i drg.Znači pravi sam laik što se tiče toga,pa me zanima sve kako napraviti od pripreme zemlje do branja soje,ako je neko voljan da mi napiše puno bih mu bio zahvalan.Inače sijem kukuruz,pšenicu,zob ječam ,al soju nisam nikad, a kod nas slabo je ljudi je siju.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
Kolega pošto vidim da si iz kutine,posjeti nekog od većih poljoprivrednika u okolici i pitaj ga o soji..svatko će ti reći u grubo,a naoružaj se pitanjima pa ćeš i detaljnije saznati o soji..tako sam i ja,iako za sljedeću godinu planiram posijati soju..
Neki rade bakterizaciju,neki ne,svatko će ti reći svoju stranu priče,prinosi su približni(sa i bez bakterizacije)..
Nađi nekoga tko je sije pa plati sjetvu za to jedno jutro( nebi smjelo puno koštati)..tako ću i ja napraviti jer nemam žitnu sijačicu,sa kukuruznom neću ni probavati..jer svatko radi na svoj način,netko sije na 25cm,netko na 50,netko kultivira,netko ne i tako u krug..
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Hvala na odgovoru,tako nešto sam i mislio,al reko opet da pitam,tko pita neskita:(grin)::(grin)::(grin):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
imam ponudu od bc-a neznam točno koja sorta 11.55kn/kg,netreba bakterizacija..pa mi se učinilo puno..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ma previse je to.Meni ta pioneerova nije nista vise platila nego rwa.dobro ide manje sjemena na ha ali opet duplo veca cijena..Mozda da je bila dobra godina onda bi se pokazala,ali u dobroj godini svaka je dobra pa cak i ona tavanikus.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
Probat ću neku povoljniju za sada...jer neznam ni šta očekivati..ni kako gnojiti ni s čime špricati..a vjerovatno ću analizu zemlje dati napraviti pa da se puno ne tražim!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Danas bio na predavanju osječkog instituta i kažu da bude soja 70% klijavost kod nekih sorti
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Pa kako to prolazi i dobiva certifikat? Strasno sta nam rade s tim sjemenom a cijenu dizu u nebesa.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Prođe i ti kupis i posijes . Tko sije zitnom teze vidi razliku ali tko sije pneumatskom poludi . Kad zoves i prigovoris onda ti kazu kod drugih je nikla super . Kad kazem onda me odvedi kod drugih jos cekam od 2015.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Danas bio na predavanju osječkog instituta i kažu da bude soja 70% klijavost kod nekih sorti

a nedaju sijati domaće sjeme, pa bi ja sebi selektirao samo ono najbolje za sjetvu.....koja se od OS instituta najbolje pokazala? jel siješ sklop po njihovoj preporuci ili dodaš još par tisuća????
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
194
Koju sortu sijati ove godine? Prošle sam iku pneumatskom ali prinos loš, dosta je polegla i bila je sušna godina..
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Ika je malo kasnija sorta u idalnim godinama nema joj ravne, ali prošla godina je bila sušna. Ika uđe kasnije u cvatnju, pogodile su ju one vrućine i rezultirala je smanjenim prinosom, dok su nešto ranije sorte ocvale ranije prije vrućina i dale bolji prinos.
Mislim da bih trebalo gledati dugoročnu vremensku prognozu, i tako pokušati odabrati sortu soje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh