• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Imam jednu njivu gdje je soja prljavu jako od sirka, prskano sa 2 litre Fokusa po hektaru i sirak je izgorio. Tu bi sljedeće godine trebao ici kukuruz, moze li se tako parem djelomično očistiti od sirka da ga ne bude toliko dogodine? Inače sam rotirao žito i kukuruz pa sam na strništu spalio sve totalom, ne znam hoće li ostati čisto Nakon soje ako je sad sav sirak izgorio, jel može Fokus ultra uništiti rizomski sirak?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Možda čak bolje od totala čisti, al moguće da ostane neki kojeg je prekrila soja.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok, na jednoj parceli na uvratini uz put je soja počela žutiti i zaostaje. Sumnjam na crvenog pauka, zanima me kako provjeriti i biti siguran da su grinje i sa čim prskati i kad ujutro, po suncu ili navečer ? Hvala unaprijed
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ambrozija me ubija. Jednostavno nema efikasnog rješenja ako polje nije skroz čisto od prije. Ako ju ne uloviš praktički u nicanju ništ joj nemreš. Osim toga i naknadno niče i kad soja počene zriobu onda bude to od ispod buknulo…
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
625
Ima mase, ali baš soje i nemaju nešto mahuna koliko bi mogle ili trebale imati.
Mislim da ove godine nisam vidio 100% čistu soju jer je godina jako zanimljiva za nicanje korova.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Moja za sad čista ima malo sirka i tu i, tam koja ambrozija, zanemarivo.
Ovih par korijena sirka ču počupat
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Sjetva na 50 ili 70?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Soja lijepo izgleda, sorta Lucija, ima i mase, a i mahuna, ne možda kako bi trebala imati, ali za sad sam zadovoljan.

LlwtoC9.jpg


I67aWZv.jpg


qlXD2SO.jpg


Tas9m5s.jpg


zOObgJ9.jpg


RjsLOF4.jpg


jtgjjga.jpg


n87iSUU.jpg
 

Mrezek31

Član
Tu od
4 Velj 2022
Poruka
55
Kakva je situacija sa sojom? Moja izgleda dobro, nekih 30-40 mahuna po stabljici i veoma dobro formirane kvržice.
IMG_20230826_152631.jpg IMG_20230818_160328.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20230818_160323.jpg
    IMG_20230818_160323.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 18

Najnoviji postovi

Na vrh