• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

lui

Novi član
Tu od
13 Ruj 2023
Poruka
3
Razgovarajmo malo o soji! Soja (Glycine max) je važna kultura u poljoprivredi koja se koristi za proizvodnju hrane, hrane za životinje i industrijske proizvode kao što su ulje i proteini. Kao što spominjete, odabir pravih sorti i primjena dobre agrotehnike mogu značajno utjecati na uspješnost i profitabilnost uzgoja soje.:)
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
625
Sada se nešto spominje 360eura.
Soja skinuta, prinos bio od 3T pa do 5.6T. Ostao sam ugodno iznenađen,što se tiče prinosa.
Ulog bio 200kg Geo2, sjeme i herbicidi.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Danas riješena soja. Prinos otprilike isti ko prošle godine a prošle godine suša… Ove godine puno praznih mahuna i bakterizacija nije uspjela. Prošle godine sam bakterizaciju radil sa Biofixin-S a ove sa Rizolom. Sad da li je stvar u preparatu ili vremenskim prilikama…
IMG_3469.jpeg
IMG_3468.jpeg
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
I ja sam danas svoju soju skinuo,prinos 3.5 t/ha vlaga 12.6%,i više nego zadovoljan s obzirom da je soja presijavana
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Dobro, i kaj onda kolko ide? Kam, kolko rasteplje kombajn po polju?

Ja sa videom nemam ništ, samo sam napravil kolegi uslugu i postavil ga na svoj jub tub kanal. Nadam se da ne krši nikakva autorska prava gospona Johana ili kakve ptičice u pozadini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh