• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Evo i jedan video...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=B3jCxBOSnY8[/YT]

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Meni otkupljuje AGB Čakovec vrše mi i nadzor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pozdrav ljudi...novi sam na forumu pa evo da se krene sa pričom o soji i ove godine.
Ovo će mi biti treća godina da sijem soju i planiram nekih 30 hektara posijati.
Sorte bi bile od BC-a Pedro i ako će biti Pioner M10.
Prošle godine sam imao samo Pedro i sa sjetvom od 90 kg/h na svaki drugi red sa žitnom prinos 3.8 t/h,bakterizirano i predsjetveno 250 kg 7 20 30.
Po meni ispalo prerijetko,pa me zanima da li je to isto netko sijao i na koji način te kak sijete tu od pionera?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sve radim sa Poljocentar Križevci, od nabave repromaterijala do otkupa i prošle godine su imali nešto tog pioneera al sam se ja kasno sjetio i naravno nisam uspio doći do toga. Rekli su mi da se javim u 2 mjesecu pa bi najvjerovatnije bilo. A cijenu neznam, kakva god da bude uzet ću. Kod njih je velika razlika u cijeni ak se uzima na kredit i kad se odma plaća.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
239
Pozdrav ljudi...novi sam na forumu pa evo da se krene sa pričom o soji i ove godine.

Ovo će mi biti treća godina da sijem soju i planiram nekih 30 hektara posijati.

Sorte bi bile od BC-a Pedro i ako će biti Pioner M10.

Prošle godine sam imao samo Pedro i sa sjetvom od 90 kg/h na svaki drugi red sa žitnom prinos 3.8 t/h,bakterizirano i predsjetveno 250 kg 7 20 30.

Po meni ispalo prerijetko,pa me zanima da li je to isto netko sijao i na koji način te kak sijete tu od pionera?
Da si posijao gušće , manji prinos bi imao. Takve sorte ne vole gusti sklop, pošto su sklone grananju. Ako nema grana, nema mahuna, a onda niti zrna

Poslano sa mog Redmi Note 6 Pro koristeći Tapatalk
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Evo da malo dignemo temu. Kad se kreće sjetvom i kaj se sije?
Ništa opet od pioneer soje ni ove godine,osim ako ima koji srečković da je uspio nabaviti?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Ja ju nisam ni htio, skupa a nista posebno nije.
Uzeo sam tenu za 10 ha.
Prskanje bude sencor + kalif ili reactor. A za uskolisne neznam, uvijek mi prode sirak. Pa mislim to kasnije rjesavat.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sam ju baš htio probat al nikak do nje.
Uzeo sam BC Pedro za 60 rali,bit će bakteroziran,imao sam ga lani i jako sam zadovoljan,a prskanje sencor+frontier a za uskolisne ako ih bude i najbolje za sirak je fusilade forte. A ako bude širokolisnih dva puta po pola doze harmony i dokazano isprobana kombinacija za jedno i drugo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Vi to špricate ko voćari. Nakon toliko otrova dobro da išta i raste. Ne sijem soju, za sada, pa neznam kak to ide, samo mi tak izgleda kao previše otrova.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Probao i ja lani soju,pa shebao špricanje,(nije kiše bilo )nakraju sam imao ambroziju...i soje da se jedva pokrijem,a moglo se fino zaradit..
Soju ako ne misliš kak se spada,niti ne probavaj..a ako nebude padalina,bit će grdo..
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Ja sam ju baš htio probat al nikak do nje.
Uzeo sam BC Pedro za 60 rali,bit će bakteroziran,imao sam ga lani i jako sam zadovoljan,a prskanje sencor+frontier a za uskolisne ako ih bude i najbolje za sirak je fusilade forte. A ako bude širokolisnih dva puta po pola doze harmony i dokazano isprobana kombinacija za jedno i drugo.
Uh, dobra povrsina. To glavna kultura?
Ja nemam svoj kombajn a ni vremena za tolko.
Treba zivjet mj dana u traktoru s spricom haha
Mene ambrozija ne reagira na harmony, corum je zakon!
Koja bude gnojidba?
Ja 175 kg po ha 15 15 15, a kasnije malo kana i folijarno
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pa da, glavna je,najviše je ima. Bit će i 20 rali kukuruza. Kaj se kombajna tiče nemam ni ja,al imam kolegu sa lexionom pa je u 3 dana gotovo.
Sa ambrozijom nemam brige,nakon zemljišnog sam imao samo pirike i sirka posle i to je fusilade lijepo riješio a širokolisnog je bilo onog butilona na par parcela i sa harmonyom je dobro spaljen i to dosta brzo.
A istina je da se treba stalno s špricom vozikat al sad imam holdericu 1000 l sa 15 m granama i bit će sa stalnim tragovima sijano pa me to ne brine.
Gnojidba ide jedino predsjetveno oko 150kg/ral 7-20-30 i možda neka folijarna kasnije.
Mislio sam na nekoj parceli probat sa KANOM pa da vidim jel ima razlike.
Kad je njega najbolje baciti i kakva su iskustva?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Ja u cvatnji bacam.. neki vele dok je mala, da cim prije poraste i budu donje mahune vise. Pa da ih je lakse pobrati.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
To nije loše da budu mahune višlje. A jel se na prinosu osjeti kaj kad u cvatnji baciš? Tj.kakve prinose opće imaš?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Prosle sam godine imao rwa galu, 16 rali 25 200 kg.
Jel to ok ili??
 

Prilozi

  • 20180930_153334.jpg
    20180930_153334.jpg
    171.2 KB · Pregleda: 23
  • 20180930_151949.jpg
    20180930_151949.jpg
    138.4 KB · Pregleda: 22
  • 20180930_114535.jpg
    20180930_114535.jpg
    159.3 KB · Pregleda: 21

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ne znam kakvu zemlju imaš i kako općenito rodi soja kod vas, ali za moj kraj to nije baš nekakav prinos.
Prošla godina je bila prosječna, imao sam 2 tone po jutru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh