• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sonalika traktori

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi čemo imati još prije zime jedan servis i rekao je majstor da bude malkice raspustio pumpu,ali sa njom meljem klip na ciklo 100 i tera ga solidno,jer tko god je vidio motor na njoj skroz sličan staroj tipi zetora 5211 a limarija fordu:axe:
 
M

mtz 82

Guest
pozdrav svim vlasnicima sonalike,imam par pitanja buduci da sam zainteresiran za taj traktor.Jeli je tko imao kakvih kvarova(ne daj boze)i kupovao kakve dijelove,kakva im je cijena
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Ima kolega sonaliku kao ti, 60ks dupljak, samo zutu. isto su imali problema s tim da u brdo nije htio niti prazan u 4. tj tesko mu je bilo. isto tako nije ni dimio pod opterecenjem. otvorili su ga malo na bosch pumpi, cak mislim da su to serviseri napravili? i stanje se dosta popravilo..
inace je dosta brz traktor pa mu je zato tesko u zadnjoj brzini.
Nažalost, mjenjač ima premalo brzina...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ima ona dovoljno brzina samo taj mjenjač je prejednostavan za nekog tko je navikao na neki 100%sinhronizirani ali brzine možeš uskladiti ,ja sam prošli tjedan orao u brijeg sa 4 radnom a niz brijeg 1direkt ,tanjuranje 4 radna,i ide dobro na ravnom je brz a za brijeg postoji 3 ili manja ako ima tereta iza traktora:axe:
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
cim vise brzina, to bolje. ali sve je stvar navike.treba se priviknuti na traktor i saltanje brzina a onda sve samo po sebi ide.
 
M

Mladen1

Guest
sonalika DI 750 III 2WD P/S i sonalika DI 75 4WD

Pozdrav zanimaju me cijene ova dva sonalika DI 750 III 2WD P/S i sonalika DI 75 4WD traktora u hrvatskoj i regionu , ako neko zna cijene u makedoniji bilo bi odlicno i bio bi mi od velike koristi.

hvala na odgovoru unapred i pozdrav
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pa u prvom post ove teme sam vidio da sonalika 75 ks, dupli pogon kosta 65 t kn, al nekak nevjerujem da more bit tak jeftino
to je ekstra povoljno za novi traktor, od kakvog god da je proizvodjaca,jebiga, 5000 rs ce sigurno ic, a dotle ce se isplatit
 
M

Mladen1

Guest
da i ja sam vidio ali mi trebaju oficijalne cijene. pa ako neko ima bio bi mu mnogo zahvalan , posebno me zanima ako neko zna nekog dilera u makedoniju da ga mogu kontaktirati ili jos bolje cijene u makedoniji.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
da i ja sam vidio ali mi trebaju oficijalne cijene. pa ako neko ima bio bi mu mnogo zahvalan , posebno me zanima ako neko zna nekog dilera u makedoniju da ga mogu kontaktirati ili jos bolje cijene u makedoniji.

to su rijetki traktori pa nevjerujem da ih zna netko odavle! upisi u GOOGLE ;
SONALIKA MAKEDONIJA, i sigurno ce ti pokazati zastupnika
 
M

Mladen1

Guest
pokusao sam vec i nikako da nadjem , nasao sam mnoge druge dilere ali ne Sonalika
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
čuj ,traktor ne radi puno jer ga je izvlačio jedan stariji sad opet bude dobro prošao jer sam uzeo jednog od 80ks ali sam sad orao za žito sa sonalikom i 2brazde imt 14cola nije prelazio 10 lit po rali,okretan baš nije previše radiprednjeg mosta,brz je dosta ali kad vidi brijeg nemože solo izaći a 4 brzinom na 1800obrtaja ,kad je došao svi su imali problema sa kablovima na akumulatoru ,gorili su zbog male kvadrature ali su ih sve promjenili,zasad nikakvih problema ali opet kažem nema još ni punih 500 sati pa se bude vidjelo kasnije mada za one koji ne vole elektroniku čisto dobar traktor ,samo mi je žao što onda nije bila 90ks i što bena ne uzme kabinu a jebiga te financije uvijek problem:axe:

Raspitujem se za Sonaliku. U mojoj okolini ih jos nema tako da nisam upoznat sa ovim traktorima. Može se nabaviti 75ps 4x4 sa kabinom za 20000 evra. Interesuje me njihova efikasnost, udobnost, pouzdanost, praktičnost i potrošnja, npr u poredjenju sa drugim traktorima...Belarus 80 ps. Ima li neko Sonaliku a da ima preko 4000-5000 hr i kakva je imao iskustva i kvarove....Unaprijed Hvala
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pošto dolazi - temperatura a i več je star antifriz,došao red na izmjenu,ne znam koga sve nisam danas psovao u Indiji radi jednog malog čepa,jebo ih tjesnac,uz pomoć male ruke jedino uspijelo odšarafljivanje čepa,dobra strana što je plastični pa nije korodiro,jesu ga stavili ,otac ih j..o:axe::axe::axe:

Uploaded with ImageShack.us,:partyman::partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Taj čep je tu ionak samo radi reda.
Neznam samo kak nisi došel na ideju da skineš crijevo :scratch
Učinak isti, a šelna ko na dlanu :rolleyess:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Imam loša iskustva sa cijevima od kilera,malo sirove snage i uvijek puca slabiji,fala bogu što me mehanika nije zanimala,nikad nebi na zelenu granu došao,jedino mi čudno da nigdje na bloku nema otvor za ispuštanje ali nema veze,sad mir 2 godine:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
I za crijeva ima rješenje, ali o tome drugi put ;)
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Imam loša iskustva sa cijevima od kilera,malo sirove snage i uvijek puca slabiji,fala bogu što me mehanika nije zanimala,nikad nebi na zelenu granu došao,jedino mi čudno da nigdje na bloku nema otvor za ispuštanje ali nema veze,sad mir 2 godine:partyman:

Da li zna neko za nove serije Sonalike Worldtrack 75 rx, da li ih neko ima i kakvi su komentari?
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Jel imate kakva iskustva s tim traktorima,čuo sam od ljudi i dobre i loše vjesti.Meni se sviđaju.Cjena im je dost prihvatljiva.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedna iz sela. nisam siguran jesam li vec postavljao ovu sliku..



inace sluzi za lakse poslove. rasipac, sprica, sijacica, prazne prikolice..
tu su lijepo skombinirali boje :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh