• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sonalika traktori

S

sonalika di 90

Guest
Pozdrav ljudi novi sam ovdje i imam sonaliku od 90 konja,pa ako koga ista zanima neka pita,imam ga već 4 godine i prezadovoljan sam s njim....
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Sad trenutno 1300 i nisam imao nikakav kvar...

kad bude imao 3000 onda se može utvrditi kvaliteta stroja sa 1300 taman se razradio i sve sjelo na svoje mjesto, ali vjerujem da su to dobri strojevi:finga:
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Pozdrav ljudi novi sam ovdje i imam sonaliku od 90 konja,pa ako koga ista zanima neka pita,imam ga već 4 godine i prezadovoljan sam s njim....

Druze, gdje si ga kupio. Je li kod tebe novi model world track ili onaj stari sa 4+4 brzine. Kolika je potrosnja i opisi mi malo iskustva.Ja sam zainteresovan za worldtrack 75 rx 4x4 ali se malo bojim uzeti takav traktor. Njegova cijena je oko 21500 Evra - podsticaj 35 % i povrat pdv
 
S

sonalika di 90

Guest
Kupio sam ga u jurvalu u vrbovcu,ja sam s njim zadovoljan da sad jos nisam imao nikakav kvar,a s njim radim sve moguce,4+4je,o osobinama nemam kaj mnogo govoriti ono cista klasika bez elektronike kaj meni i odgovara jer ipak je to traktor a ne auto....
 
G

grunz

Guest
kakva su vaša iskustva sa sonalikon di 75.
ima li kakvih mana? kako su se pokazali na terenu?
koliko vride polovni od 2008.god itd.
iman priliku jodnog polovnog kupiti
koliko dođu dijelovi.
po čijoj licenci rade?
motor, mjenjač i prednju vuču?

hvala unaprijed na informacijama
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Dali je kome poznato zašto kod mene na traktorima piše Solis a ne Sonalika.


Evo i slike.


Ova slika se može povećati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zato što su ovi Solis sa euro tri motorima i više se ne smiju prodavati sa starima motorima , barem kod nas,Jurval je gotovo rasprodao sve Sonalike i polako naručuju ove nove Solis,malo su ih uredili i valjda budu zadovoljili omjer uloženo i dobiveno,nije neki luksuz ali potrošnja i jednostavnost zadovoljava
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Cure neke priče da je ovo zetorov motor, zna li ko pouzdano čije to motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,705
Motor na Sonaliki fizčki izgleda kao Zetorov motor.
Zetor je davno prodal licencu HMT-u, pa tko zna...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Indijci su snalažljiv i pametan narod,ipak su oni najjači proizvođač čelika na svijetu,Sonalika im je došla kao pokusni kunić,motor je rađen po Zetorovim modelima,prednja vuča Cararo , koja se nalazi i na poznatijima modelima traktora,jedini debeli minus je omjer brzina i snage,fali jedna brzina,evo recimo orem sa plugom 2x14 i ako se kreče sa ravnog terena i dolazi do uspona od recimo 10-15 % ne ide sa 4 radnom,malo fali ,isto se dešava na cesti u transportu,ima brzinu ali fali snage u tom omjeru,debeli plus je potrošnja,vidjet ču ako uspije odraditi 5000 sati za svog mandata,dajem šanse pola pola
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Da slažem se da ima malo brzina i daje brza obiđem svakog zetora na cesti. A zašto nebi odradila 5000 sati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ima kod nas puno ovih novih traktora i svima neke mušice dolaze i kvarovi ,ne mislim samo na Sonaliku,nego općenito na sve modele,inače u nekom krugu od 20km oko mene ima sigurno 20-30 komada različitih snaga,najviše mi je samo žao što kad smo ju uzimali nisam pričekao 6 mjeseci,ne bih imao kredit u Švicarcu i onda je došla ova od 90 ks,ma nek mi napravi koliko mali ferac radnih sati nitko sretniji od mene,ferko je blizu 8500 bez otvaranja motora:icon_jook::icon_jook:
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Koliko si dosad napravio sati? Jasam na 980. E demi reci kojatije dimenzija prednjih guma kodmeneje 9.5/24 a brzosuse potrošile pa neznam jelbi smio sad stavit 11.2/24.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,705
11,2-24 nemogu.
Mogu zato 12,4-20", ali trebaš nove felge.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ove moje gume su preveć plastične,morat ču pitati prijatelja vulkanizera dali ima što kvalitetnije kad se poderu,ma moja ima samo 800 jer je do prošle godine bio jedan veći koji je odapinjo teže poslove a i kod njih se radni sati vrte pošteno tek na 1750 okretaja motora a tu ga rijetko teram pa i ima i do toga,inaće nikako nemam naviku terati traktor na velikim okretajima ,ja prakticiram manja brzina,manja potrošnja jedino malo se više vremena izgubi,ništa nije savršeno
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kod mene u Bijeljini ima u ponudi Tafe, Mahindra i Solis, mislio sam nešto uzeti od 52ks ali se teško odlučiti, ipak su ovi traktori prisutni kod nas tek nekoliko godina.
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
pozz kolege,posto sam bio u bjelovaru na sajmu vidio sam solis 90 i 55. bilo je jako puno ljudi oko njih i bilo je dosta debata i pohvala na racun tih traktora. mene zanima vase misljenje posto vidim da ih imate? koliko im radnih sata,kako ste zadovoljni,koja su iskustva sa djelovima,servisom,kakav se pokazao u poslu,potrosnja? konkretno sam gledao solis 90,meni na prvu korektan traktor za moje potrebe vise nego dovoljan,ima dosta mjesta u kabini,sve nadohvat ruke i CJENA nije previsoka. sad me zanima dali sam pogrijesio u tome posto neznam mnogo. u kojoj kategoriji traktora se mogu oni svrstati po kvaliteti,idu uz rame ovih zapadnih traktora ili zaostaju za njima.

hvala vam
 

Najnoviji postovi

Na vrh