• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sonalika traktori

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Evoje spremna je za zimski san.

20151216_141555.jpg
[/url]




how to take a screen shot[/IMG]
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Ima 8 naprijed 2 nazad mjenjač je sa desne strane. Biće sutra slika kabine ako stignem.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
seat ,dali su kod tebe plastični blatobrani,joj ja kad u moje ruknem sa glavom ***** im sve po spisku što su metalni.Dali si bio u ovoj novoj Solis 90 sa boljom kabinom,baš je super a najviše je super što ima 12 brzina naprijed,našima fali ta 3 grupa brzina
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Da plastičnisu plastični idu u sklopu sa kabinom. Jedan sam malo i zapeo paje puko al ništa puno. Puno im fali trća grupa brzina a i žalim stalno što nije uzeta 75ks bila razlika 1000E. Nisam bio u novoj valda će biti u gudovcu naproljeće pa daju vidim.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Eh da sam i ja pričekao 6 mjeseci,izbjegao bih švicarca i kupio bih 90 ku u crvenoj boji,ali nikad se ne zna,neka priča tko što hoće ali traktori su skroz jednostavni ,što bi rekli čista mehanika,za nas većinu najbitnije
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
seat dali je ovo original sjedalo ili nešto naknadno ugrađeno
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Sjedalo je od lade 1500 lukcuzni model. Tosmo odma stavili kad smo ju kupili puno udubnije i bolje za kičmu.Ovo je već malo i puklo paga treba i pokrpat.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolege sa Sonalikom nema vas? Jučer sem gledal baliranje sa Sonalikom 90 poznanik ima skoro 1 000 rh do sad nikavih problema osim nekaj malo sa strujom .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mi siromaški šutimo,da ne kvarimo idilu kolega sa boljim zapadnim traktorima,moja zasad ne pravi probleme ,pa tek joj 1400 sati,tek razrađeno,a struja im je slaba strana,šeprtljavo i slabo napravljeno
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisem imel prilike prije vidjeti u radu ali dost tih motor bez dima nema kovača u getribi na prvi dojam mi se sviđa .
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Jučer na 1500sati promjenjen transhidrol 85, filter hidraulike, očišćen magnetni filter hidraulike, promjenjeni filteri goriva goriva. Iznenadilome količina ulja koja ide 57litara.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kako si čistio taj magnetni filter,ja sam prošle godine mijenjao ulje ali mi se čini da ide 10 litara manje,barem po knjizi a i mjerač je tako pokazao,a filtere za gorivo mijenjam 2 puta godišnje ,ali jedna izmjena obavezno sada u zimu,nego dali tvoja sonalika ima grijač za palenje
,
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Skinise sa gumenih veza rastavise jednostavno. Na magnetima je bilo dosta špene. A i ovo štosmo sipali je po mjeraču toliko stalo. Kako sad tolika razlika? Ma mjenjamo i mi jednom godišnje filtere od goriva. Nema grijač za paljenje a i netreba joj još kreše ko mina na zub bez obzira koliki je minus. Kako tvoja pali?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Stisnem 6-7 puta papučicu gasa i nakon toga sastavi od prve,mada ide 8 zima akumulatoru pa me ne bi iznenadilo da otkaže,ali pali se ionako svaka 2-3 dana radi nošenja bala tak da nema problema,sada da uzorem onda ide u rezervar 20 litara euro dizela za zimu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Imaj preko zime rezervoar uvijek pun do vrha: nebu vode u gorivu (nebu kondenzacije).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pomaže upotreba ručne pumpice (ako je traktor ima). Barem ja imam takva iskustva. Nadruka se goriva prema Bosch pumpi i traktor malo lakše kresne (uz puno dima). Ali opet bez dovoljne kompresije ništa od toga. Kod slabije kompresije i hladnog vremena, vjerojatno pomaže samo grijanje na neki od već navedenih načina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh