• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Spremanje sijena

Lijepo.
Daj podatke o sakupljaču.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

Claas liner 350S..
star 2godine
tandem i ide ko curica..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena

Kod nas s tim sijenom jako puno posla, situacija ovakva: Dakle 1. otkos livada krajem 5 mjeseca u subotu izbalirano oko 400 bala sa welger 41, dovezeno doma ( po prikolici složeno oko 120 bala) i pospremljeno u štagalj, u nedjelju 600 bala, ja baliram, tata i ekipa voze, 6 prikolica dovezenih, te kasnije istovarenih i pospravljene u štagalj.

Temperatura negdje oko 35 cijeli dan, prijatelj je ispred mene sakupljao sa Panonijom, ja baliram, stari i ekipa voze doma bale, stvarno vikend za sječanje.
:D :D :D
Popijeno 4 sanduka pive ( PAN )! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Možda imam i neke slikice, ak najdem stavim ih! :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

imao sam i ja tak posla dok nije dosla okrugla balirka..
to je spas :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena

Vjerujem da je, znalo je kod nas biti i ovakve situacije, cijeli dan izbaliram oko 1000- 1100 bala i onda podvečer idemo sa 3 traktora po dvije prikolice po te bale, ma divota, rad pod mjecečinom :mrgreen: do jedno 2-3 sata u noč!!

I tak 2-3 puta godišnje!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

znali smo iti navečer ali tako dugo nismo nikad bili....
sta ne kupite neku okruglu balirku??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena

Ako ju ja ne kupim, nebude nitko, kad im nekaj velim, rade budalu s mene :roll: , al dok ja nju za koju godinu kupim onda budu vidli s koga se budu smujali!!!!

Deda veli tati, da kaj to nama svima treba, da je to samo još jedan trošak, al ja se samo podsmjehavam i šutim i šutim još koju godinu dok si ju ne kupim, a onda ču im je**ti ma*ku od sreče :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

e to se trazi.....
šanana najljepša ti dala i sretno u poslu. :p :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena

Evo recimo, ovo nije sijeno, nego slama, ali zbog primjera, ovako je isto i sa sjenom, po 6-8 prikolica je znalo biti dnevno
:mrgreen:

aNaNa097.jpg


aNaNa088.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

a gdje si tu stranice za prikolice :scratch
a gdje je radna snaga koja se to potrudila natovarit :mrgreen:
sve u svemu bili ste vrijedni ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena

Ako misliš na gornje nastavke???? :mrgreen: :scratch

Ova prva tehnostrojka stara je od mog strica i trenutno je kod mene na remontu, ovaj tjedan krečem sa izradom gornjih nastavaka, trebaju mi najviše za silažu i kukuruz, a ona druga prikolica je moja, ta ima sve nastavke ko bog.

Bit će i slikica tokom izrade nastavaka! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

e baš za te nastavke...
samo napravi tako velike da IMT nece moci povuči na silažu :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena

Donje stranice su 45 cm,a nastavci budu 50 cm, to če biti ''bunker''! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

to če biti prava prikolica..
stavi gornje 70cm slobodno..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena

Budu treči dodatni nastavci sa metalnim mrežama specijal za silažo negde oko 30 cm visine!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Spremanje sijena

e mladići zeznuta situacija sa tim sijenom,a jeste li kad istovarivali mengelicu 33m3 nabijebu da"voda"ide iz nje tak da vile ne možeš zapiknuti a naravno vruće za umrijet.no prodali smo krave 97.g. pa sam se riješil te muke.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje sijena

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ma nije to ništs..
ja samoutovarku skoro puno sudamske sam izvozim kravama,a kad se polomila i nijje htjela traka iči vile trans i opet sam istovario :blackeye :blackeye :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh