• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Kod mene se spremao 3.otkos lucerne bilo je samo 9 bala jer je suša napravila svoje nije bilo ni kapi kiše ,a u 2.otkosu je bilo 20 bala.Evo poneka slika:
Kosio sam jučer oko 12:00:














Onda sam grabio jučer oko 19:




 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
ii nastavak-baliranje je bilo danas oko 9:
oqdf.jpg






i omotavanje nakon što smo bale dovezli kući:




nanosio sam na omotač sa proximom, a brat je omotavao sa 3511:


i jedan dokaz da baliram na 1000o/min:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=gQajQdCFYEE&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo to tebi ide,nego ovaj ler gas,kolko vidim po satu da je 900o/min,neje to malo previše za ler?
inače lijepo je za vidjeti da su svi traktori iste marke :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
lijepo to tebi ide,nego ovaj ler gas,kolko vidim po satu da je 900o/min,neje to malo previše za ler?
inače lijepo je za vidjeti da su svi traktori iste marke :)

Pa dobro malo više od lera na leru je 800o/min, a ja ga tjeram na 1000o/min evo sad sam ispravio...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
2 ili 3 brzom. Ako su livade onda 2, a ako je lucerna 3 i onda mu dam 2000o/min i ide dosta brzo. Kojom brzinom ti kosiš?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
2 brza uvijek,možda sad u otavi probam 3

ja sam uvijek kosio 2 i onda sam prošle godine u lucerni počeo 3 jer je ravno i kosa me super služi, a i sad kad sam kosio otavu isto sam kosio trećom. Recimo ja i tata skinemo ral za 20min. On sa bočnom kosom 175 i Zetorom 3511, a ja sa 6245 i Gaspardo 2.05.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
N

Kako kome... Ja ovu striznu ne bi mijenjao za nijednu drugu.

tak sam i ja mislil, imal sam prije bcs duplex 205 dok nisam vidil da kum s ovakvom roto kosi s zetorom u 4-toj.. odonda je zakon, a i nema štopanja :icon_pray:

evo i jedan video baliranja lucerne
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=w2OS9CKmcIw[/YT]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A ova strižna ti štopala!? Ja imam strižnu, dupli rez i nikada od 1999. nije zaštopala, šišam sa njom i obale! Nego ta 4-ta brzina na Zetoru, koliko je to odprilike km/h!?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
A ova strižna ti štopala!? Ja imam strižnu, dupli rez i nikada od 1999. nije zaštopala, šišam sa njom i obale! Nego ta 4-ta brzina na Zetoru, koliko je to odprilike km/h!?

Ni moja se nikad ne štopa i zadovoljan sam brzinom kojom radim s njom isto je duplex..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
i moja gramip radi sasvim dobro,a rotaciona ide brže ali i samelje svo blato i prašinu sa travom pa tko treba travu za ishranu stoke itekak vidi razliku
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
i moja gramip radi sasvim dobro,a rotaciona ide brže ali i samelje svo blato i prašinu sa travom pa tko treba travu za ishranu stoke itekak vidi razliku


ne samelje rotaciona kosa nista,jedino bubnjare,dok diskaste mogu da kose kao bubnjare da obrijes i zemlju ali na toplink kada je podignes na 5-8cm nema tu blata prasine....(u mene bcs ide tvornicki na 6 cm,ali je ravnas po zelji) uostalom i strizna rusi sve krtine i ostavlja ih kao bunteve pa kad skupljas svu zemlju skupi i zamota u balirku...
nema lose kose,samo sto se prednost daje rotacionoj kosi,pogotovo kad su trave ogromne pa polegle,kod nas je ove godine zakasnio 1 otkos i ljudi sa striznim nisu mogli kositi koliko je nabijalo,pa su zvali ljude sa rotacionim...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
zato i je sa duplim rezom pa se ništa ne štopa,imal sam i rotacionu pa znam da joj je jedina prednost kaj je brža,sve ostalo je na strani strižne
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
A ova strižna ti štopala!? Ja imam strižnu, dupli rez i nikada od 1999. nije zaštopala, šišam sa njom i obale! Nego ta 4-ta brzina na Zetoru, koliko je to odprilike km/h!?

da, kad mi je na kraju ostalo oko pol kose, nabijalo se več pokošeno na špicu, imala je kosu i onaj češalj kao protukosu i kad je bilo mokro od rose krtorovci su štopali, jednostavno se zaljepilja zemlja za češalj.. a i nije bila tak brza..
nez točno kolko ide u 4, valjda nekaj ispod 15 kmh..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
da, kad mi je na kraju ostalo oko pol kose, nabijalo se več pokošeno na špicu, imala je kosu i onaj češalj kao protukosu i kad je bilo mokro od rose krtorovci su štopali, jednostavno se zaljepilja zemlja za češalj.. a i nije bila tak brza..
nez točno kolko ide u 4, valjda nekaj ispod 15 kmh..

kad ti nakraju ostane onda moraš ići tako da ti špica bude kraj nepokošenog sijena tj. da ne dodiruje već pokošeno.

i moja gramip radi sasvim dobro,a rotaciona ide brže ali i samelje svo blato i prašinu sa travom pa tko treba travu za ishranu stoke itekak vidi razliku

:icon_thumright: upravo tako. Ja sam jedne godine radio sa rotacionom tj. bubnjarkom i sijeno mi je bilo puno zemlje dok iza ove strižne trava odmah raste jednako, a preko krtičnjaka samo prijeđe...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Ma sve su kose dobre, kako kaze kolega nlo1..
evo, meni se ove godine potrgala rotaciona na pocetku sezone, presao sam dva puta okolo na livadi i pukne kriz kardana, onaj sto se sarafi na kosi.. i u nedostatku vremena nisam ju ni slagao.. imam i obicnu bocnu gramip dubravu na imt-u 539, imam 10 jutara livada, i s njom sam ove godine skinuo 20 jutara bez greske (znaci sijeno i otava)..
djed mi je pricao da je tamo 80-tih godina on jedini u ulici imao traktorsku kosu i da je znao po sezoni skinuti 80, 90 jutara livada (kad se livade kose tri puta godisnje) sa istom takvom kosom.. samo treba redovito podmazivati, rjesavati luftove na vrijeme i ide to..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Kod mene se spremao jedan dio otave pa evo koja slika grabljenja. Trebalo bi i druge parcele kositi, ali vrijeme nedozvoljava ne bi se moglo osušiti. Ovo je spremano u male kockice bilo ih je svega 40. Stvarno je veliko i navijeno brdo što se vidi i sa slika:


 

Najnoviji postovi

Na vrh