• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ruska rolo balirka :icon_rofl:
Sta ces ljudi tako skipljaju sijeno i nije bas samo bacanje goriva, to ustvari pravi male plastice
Pa se poslije pokupe, kod nas su se isto pravili mali plastici i nosili kuci dok nisu dosle balirke, samo smo mi za to kroistili traktorske vile
A ovako kupe
rus-i-utovarivac-1.png
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas prijepodne kupljene bale lucerne, pokupljeno taman prije kiše, nemam slika jer se žurilo, a nakon kiše se išlo pokositi, trenutno kosim treći puta i lucerna i dalje perfektna, prošle godine na ovoj parceli treći puta nisam imao šta kositi i mislio sam da ove godine neće biti ništa od lucerne tu.. Inače je ta zemlja pjeskovita pa tu onda brzo ''izgori'' bilo kakav usjev ako nema kiš.....
lmws.jpg
[/URL][/IMG]
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav kolege! :icon_pidu:
Ja sam ove godine sa 20 jutara pospremio 3315 bala sijena...
Kakvo je stanje kod vas?
 
B

BAGERISTA

Guest
cowboy

Nači išlo bez greške,,,,,,,,,:icon_super::icon_jook::icon_jook:,,,vidim bale spremljene,,evo i kod nas se balirka oprala,pa nešto sitno za pogledat,i spavanac,,,,,dok se ne bude išlo s centralom do električara:eek:::eek::
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Ja najveći dio stavljam u silos a ostatak spremam za sijeno. Ove godine je zbog lošeg vremena i kvalitet sijena dosta slabiji jer je kasno košeno.

@Bagerista
Kako je tebe služila balirka? Elektroniku još nisi popravio, kako je išlo na manuelno? Vjerovatno si već stekao neko iskustvo sa manuelnim radom pa kako ti se čini u odnosu na automatski rad, koje su bale ljepše, gdje je veća potrošnja špage, koji je način brži...?
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Danas palo 160 bala otave, mršava je, ali fina, a i manje bu za bacati:icon_jook:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ove na slici djeluju ko da su na zivu struju naletile a ne otrovno bilje......:p
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Otrovne biljke ponajviše su zastupljene na mokrim i močvarnim planinskim travnjacima.

Da da, planinski travnjaci su najčešće mokri i močvarni. Osim toga, jeste li znali da je ljulj otrovan?:icon_toilet:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj se čudite, toga valjda samo ima u Americi :)
Sve zlo koje je došlo, najčešče je došlo iz SAD-a
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zbilja kao što kaže Zombi ,ove je krknukla struja,garant je Milunka turila jaku struju u žicu,nego dali kosite obične livade ili se čeka prvo kakva kiša,za vikend kosimo sigurno dok su još trave u ovoj količini ,jer ako opet zapekne,svaki dan bude sve manje
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo košnja od danas, kosi se i kupi stalno po malo, ali nema se vremena slikati, ovo je košnja lucerne sijane ove godine i to drugi puta, ima sirka dosta, ali ima dosta i lucerne!!
yj4f.jpg
[/URL][/IMG]
g560.jpg
[/URL][/IMG]
80h1.jpg
[/URL][/IMG]
9ck5.jpg
[/URL][/IMG]
ms2h.jpg
[/URL][/IMG]
wa0i.jpg
[/URL][/IMG]
 
Na vrh