• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
danas dovezeno:



malci naprave sve sto i veliki traktori, samo malo sporije :icon_smile:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemoze dovoljno visoko dici. u zutu prikolicu ide naknap ako je na ravnom. inace nosi balu bez problema. ali je bala blizu traktora.
probao je brat doma sa naletnim utovarivacem nositi balu ali nije islo dok ja nisam stao na prednju poteznicu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@ dado121 lijepe bale, neg daj mi reci što je ovo crno okruglo uz blatobran na df-u na zadnjoj i predzadnjoj slici ?

Kao što je kolega rekao to je sistem za podizanje i spuštanje hidraulike,izvuče se polugica i pompču nje se podiže i spušta hidraulika,ako te zanima kako to funkcionira pošaljem ti vidio na pp

Ja mislim da je to radna lampa.

Jao kolega :mur: pa gdje ti vidiš radnu lampu,nit žice ima nit ne sliči na radnu lampu

Koliko je ovo" kasno" sijeno dobro ili loše, kvalitetno ili škart , visokohranjivo ili za preživiti ?

Kod nas su bili takvi uvjeti da ranije nismo mogli zač na tu parcelu,jer je stalno kiša padala,ai u međuvremenu je košnja ječma uletjela tako da je i to nas spriječilo u košnji livade. Sijeno je dosta kvalitetno,ostalo mi pola bale u balirci i odma je davano kravama i jedu ga čist normalno. Kada sam balirao i vozio bale još su se vidjeli tragovi kotača,znači da još ima vlage na livadi.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
eto spremanje sjena od ove godine ukupno 302 bale a u 2 tjedna sam napravio što uslužno što sebi oko 800 bala bez kvara na balirci više slika ovdje http://www.mojalbum.com/zekson/sijeno-2013
http://www.mojalbum.com/zekson/spremanje-sijena-2013


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Baš me znaima gdje u Maču ima takva ravnica ?

ima ravnica dosta recimo u mojem selu u vukanci imaš puno u polju to je sve sjeno za kositi i tamo kak se ide za Sutinske toplice tamo većinu sjena kosimo inače sam iz vukanci to je oko 3 km od mača udaljeno :smile: ak nevjeruješ imaš google kartu :icon_eyes:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kak se plavi nosi s claasom? ,jel to 45 konja?
Djeluje da bale nisu jako tvrde , ili slika vara?
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
A kak se plavi nosi s claasom? ,jel to 45 konja?
Djeluje da bale nisu jako tvrde , ili slika vara?

Plavac radi odlično s balirkom i onda kad treba balu stisnuti niššta ne posustaje ja mu samo gasa dodam ,nije to je 55 ks 4 klipa bale su nabijene dosta na slikama tak izgleda da nisu ali jesu otprilike imaju oko 200-220 kg jer se osjeti kad tovarim s prednjim utovarivačem jedva da skrenem volan kad nema hidraulični volan :icon_cool:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Plavac radi odlično s balirkom i onda kad treba balu stisnuti niššta ne posustaje ja mu samo gasa dodam ,nije to je 55 ks 4 klipa bale su nabijene dosta na slikama tak izgleda da nisu ali jesu otprilike imaju oko 200-220 kg jer se osjeti kad tovarim s prednjim utovarivačem jedva da skrenem volan kad nema hidraulični volan :icon_cool:
Ti si onda fest jak na ruke , sutinske preplivaš 3-4 put ko od šale :icon_jook:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kao što je kolega rekao to je sistem za podizanje i spuštanje hidraulike,izvuče se polugica i pompču nje se podiže i spušta hidraulika,ako te zanima kako to funkcionira pošaljem ti vidio na pp
.
Taj mehanizam i to sto nisu stavili euro kopcanje na poluge mi se naj vise zgadilo kod Deutza, pa kako ih njie sramota na traktoru od 40.000 eura tako nesto napraviti, te inzinjere bi trebalo u zatvor. Pa i kinezi nazad stave dva dugmeta i euro kopcanje da radis sa traktorom kao covjek.


Plavac radi odlično s balirkom i onda kad treba balu stisnuti niššta ne posustaje ja mu samo gasa dodam ,nije to je 55 ks 4 klipa bale su nabijene dosta na slikama tak izgleda da nisu ali jesu otprilike imaju oko 200-220 kg jer se osjeti kad tovarim s prednjim utovarivačem jedva da skrenem volan kad nema hidraulični volan :icon_cool:

Ta balirka paravi ekstra bale, mnoge nove bi je se postidjele. A i po tezine dobro su zbijene, jer cini mi se da su to bale 100x120, 200-220 kg za tu balu je ok.
 
Posljednje uređivanje:

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Taj mehanizam i to sto nisu stavili euro kopcanje na poluge mi se naj vise zgadilo kod Deutza, pa kako ih nie sramota na traktrou od 40.000 eura tako nesto napraviti, te inzinjere bi trebalo u zatvor. Pa i kinezi nazad stave dva dugmeta i euro kopcanje da radis sa traktorom kao covjek.

Slažem se, nemoraju biti ni dva dugmeta već samo neka jednostavnija ručka, ovo je kompliciranje bezveze.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Taj mehanizam i to sto nisu stavili euro kopcanje na poluge mi se naj vise zgadilo kod Deutza, pa kako ih nie sramota na traktrou od 40.000 eura tako nesto napraviti, te inzinjere bi trebalo u zatvor. Pa i kinezi nazad stave dva dugmeta i euro kopcanje da radis sa traktorom kao covjek.

Slažem se, nemoraju biti ni dva dugmeta već samo neka jednostavnija ručka, ovo je kompliciranje bezveze.

Za 40.000e bi trebalo biti i to ne samo dva za hidrauliku nego i jos jedno za kardan
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Za 40.000e bi trebalo biti i to ne samo dva za hidrauliku nego i jos jedno za kardan

sve to mozes doplatit,zato su inace SDF-ovci dosta jeftiniji u startu od ostalih u tome rangu jer su "goli" ja sam jos na Lambaca doplatio jos nesto malo vise od 10000eur za opremu koju sam htio,i onda sam fakticki mogao dodati jos 2500eur i kupit JD iste snage i opreme...a kad uzmes ponudu u startu JD je bio jako skup...:)
da te bale 100x120mogu imati 200-220kg??? moje su 120x125 a teske su od 230-280kg s tim da nemozes prst nabit u sredinu bale...
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
sve to mozes doplatit,zato su inace SDF-ovci dosta jeftiniji u startu od ostalih u tome rangu jer su "goli" ja sam jos na Lambaca doplatio jos nesto malo vise od 10000eur za opremu koju sam htio,i onda sam fakticki mogao dodati jos 2500eur i kupit JD iste snage i opreme...a kad uzmes ponudu u startu JD je bio jako skup...:)
da te bale 100x120mogu imati 200-220kg??? moje su 120x125 a teske su od 230-280kg s tim da nemozes prst nabit u sredinu bale...

Kakvog lambija imaš, kad si kupio kolko para, koja oprema. ali daj u temu o lambijima da ovdje ne pravimo kaos.

Ured to što kažeš ali bi ti za jd bio servis puno skuplji, a i potrošać je dosta veći od lambija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh