• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko su teške roto bale suhog sijena ?
Da li se meni čini ili je to samo narolano bez ikakavog prešanja?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi koje je velicine i koliko je stegnuta al ima oko 250kg.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koliko su teške roto bale suhog sijena ?
Da li se meni čini ili je to samo narolano bez ikakavog prešanja?

Može biti samo narolano može i prešano od 150 do 350 kg po tvojoj želji :icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
OVE godine je bratic takve baliral i jednu smo vagnuli,znaci suho sjeno promjer bale 130cm jedna je bila 248kg a jedna je vagnula 230kg.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gledam neki dan komšu preko Krapine .
Traktor zetor proxima da te bog spasi kako je velik .
Iza njega zelena balirka, ruži ko sam vrag .
Rode se razbježale kako tutnji (možda i traktor nisam mogao točno razaznati odaklem dolazi zvuk.)
Ma htjel sam vam reči ovo , on je imal bala da je moral žmigavcima manevrirati po polju .
Sad mi nije jasno kaj on to radi .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Šanana
Kolega, velis, fiat 540 i ti ne posustajete, svaka cast.. i ja sam vec par dana na traktoru i derem usluzno stalno, reko budem malo odahnul od sijena, kad evo ti, vec je slama dosla na red..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Šanana
Kolega, velis, fiat 540 i ti ne posustajete, svaka cast.. i ja sam vec par dana na traktoru i derem usluzno stalno, reko budem malo odahnul od sijena, kad evo ti, vec je slama dosla na red..

ma kakvo odahnuti dok se može raditi..glavno da ide :tractor: i da se puni buđet:icon_pidu:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana
Kolega, velis, fiat 540 i ti ne posustajete, svaka cast.. i ja sam vec par dana na traktoru i derem usluzno stalno, reko budem malo odahnul od sijena, kad evo ti, vec je slama dosla na red..

A mučim se, kaj da ti velim, znaš i sam kak to ide.
Sve je dobro dok se ništ puno ne strga.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
niti jedne godine nismo spremili kockica koliko ove, a posto je ostala jos jedna livada, to je susjed zarolao. neznam sta cu s tim, i kuda cu naslagat ali nek stoji..



milina za gledat kako bale ispadaju van a znas da niti jednu neces rukama dizat na prikolicu :icon_mrgreen:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
niti jedne godine nismo spremili kockica koliko ove, a posto je ostala jos jedna livada, to je susjed zarolao. neznam sta cu s tim, i kuda cu naslagat ali nek stoji..



milina za gledat kako bale ispadaju van a znas da niti jednu neces rukama dizat na prikolicu :icon_mrgreen:

Koja je to forterra, koliki je prečnik bala??
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
@ dado121 lijepe bale, neg daj mi reci što je ovo crno okruglo uz blatobran na df-u na zadnjoj i predzadnjoj slici ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko je ovo" kasno" sijeno dobro ili loše, kvalitetno ili škart , visokohranjivo ili za preživiti ?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
to je ustvari slama koliko je več staro,ali bar je uspjelo se i nekaj sjemena stepsti jer kosimo sve ranije zadnjih par godina pa su i livade sve bolje rijetke travom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko je ovo" kasno" sijeno dobro ili loše, kvalitetno ili škart , visokohranjivo ili za preživiti ?

Da je odlične kvalitete, nije, ali za preživiti bude dobro.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Mislim da je najbolje prvi otkos malo ranije spremit u sjenažu, a onda dalje sijeno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh