• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
imam jedno pitanje tj nedoumicu meni rekli bala rolo ima oko jednu tonu...e sada jel to istina ili nije? znam da ferguson 539 moze bez opterecenja na ravno povuci maximumu 2000kg,mislim kad nevuce prikolicu sa jednom osovinom/??
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije istina. sjenaza bi mogla biti tako teska, ali uglavnom se ne rade tako teske.
moze ferko povuci daleko vise od toga, bez obzira na broj osovina..
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ma znam da moze kod nas 10 kubika drva teraju na njemu,...dusu mu vade al nije to to, ok, video sam da postoje male rolo balirke pa rekoh aj da pitam ljude dal kupiti rolo ili kockastu, ali posto nisu toliko teske tj moze se stelovati videcu sta je bolje :)
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Rolo bale sijena i slame mozes nosit bez problema s 539,rolo bala sijena nebi trebala bit teza od 300kg,tak da bez problema....Ja sa542 rolo bale 120x120 sijenaze po slobodnoj procjeni oko 500 kg nosim bez problema..Za pogonit rolo balirku minimalno traktor 60-70ks.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Taj mehanizam i to sto nisu stavili euro kopcanje na poluge mi se naj vise zgadilo kod Deutza, pa kako ih njie sramota na traktoru od 40.000 eura tako nesto napraviti, te inzinjere bi trebalo u zatvor. Pa i kinezi nazad stave dva dugmeta i euro kopcanje da radis sa traktorom kao covjek.

Taj mehanizam i to sto nisu stavili euro kopcanje na poluge mi se naj vise zgadilo kod Deutza, pa kako ih nie sramota na traktrou od 40.000 eura tako nesto napraviti, te inzinjere bi trebalo u zatvor. Pa i kinezi nazad stave dva dugmeta i euro kopcanje da radis sa traktorom kao covjek.

Slažem se, nemoraju biti ni dva dugmeta već samo neka jednostavnija ručka, ovo je kompliciranje bezveze.

Za 40.000e bi trebalo biti i to ne samo dva za hidrauliku nego i jos jedno za kardan



Jao kolege vidi se da niste informirani ni malo o SDF traktorima :icon_hang:
Dajte malo surfajte po tom internetu i gledajte šta sve imaju od opreme i šta se može nadoplatit.
Kako nebi imao SDF brzo kopčanje,ima svaki novi SDF jedino ako tražiš obično kopčanje onda je ono dodatna oprema.Ona dva dugmeta za podizanje hidraulike je dodatna oprema,inače taj traktor je više klasični više za ljude koji vole mehaniku. I da ima ono dugme za palit kardan od iza na blatobranu.Ona ručka za podizanje hidraulike nije ni malo komplicirana,to sad rade na svim novim traktorima tak,na zetorima,NH itd. malo surfajte kolege pa ćete znat.Taj mehanizam je bolji od onog klasičnog šta imaju stari zetori koji imaju ručku gore dolje,gdje ti moeže nešto past na nju i spustit ti hidrauliku a da ni neznaš. I nije traktor 40 000€
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
da bale su 100*120 i imaju oko 220 kg sigurno jer ih nabijem onako dobro i sjenažu isto kad radim teško nosim balu na prednjem utovarivaču a iza nemam ništa diže se zadnji kraj inače suhe bale nosim s 533 bez problema
e da inače balirka je na prodaju ima na njuškalu oglas
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
hehe... Malo reklame nije na odmet. :p:
Kakvu balirku imaš, može li koja slika?
Što je prodaješ?
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
hehe... Malo reklame nije na odmet. :p:
Kakvu balirku imaš, može li koja slika?
Što je prodaješ?
heh treba se reklamirat :p
balirka Claas rollant 34

Prodaje se zbog kupnje malo veće mi bi kupili 120*120 jer ovak imam puno bala pa je i puno posla s time i kupio bi ovu s mrežom i špagom isto claas-ovu vjerovatno claas rollant 46 :(happy): slika ima naprjed a evo i tu jos malo



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega zekson, super je ova mala balirka, malo mi se čini koda radi mekane bale, no vjerujem da malo snage traktoru fali prilikom sabijanja...
Vidio sam oglas na njuškalu i malo mi se čini prenapuhana cjena, onak realno, mislim da bi 3000€ bilo uvrh glave za takav stari i mali stroj.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jao kolege vidi se da niste informirani ni malo o SDF traktorima :icon_hang:
Dajte malo surfajte po tom internetu i gledajte šta sve imaju od opreme i šta se može nadoplatit.
Kako nebi imao SDF brzo kopčanje,ima svaki novi SDF jedino ako tražiš obično kopčanje onda je ono dodatna oprema.Ona dva dugmeta za podizanje hidraulike je dodatna oprema,inače taj traktor je više klasični više za ljude koji vole mehaniku. I da ima ono dugme za palit kardan od iza na blatobranu.Ona ručka za podizanje hidraulike nije ni malo komplicirana,to sad rade na svim novim traktorima tak,na zetorima,NH itd. malo surfajte kolege pa ćete znat.Taj mehanizam je bolji od onog klasičnog šta imaju stari zetori koji imaju ručku gore dolje,gdje ti moeže nešto past na nju i spustit ti hidrauliku a da ni neznaš. I nije traktor 40 000€

He, he, he Dado neboj se ti za moju informisanost o traktorima :8):
Grijesis oko kopcanja, ljudi su kod mene kupili novoga DF koji je vec bio na skladistu i bio je sa obicnom kopcanjem, kupis novi traktor od 100KS RENOMIRANE marke i dobijes obicno kopcanje, sramota :(punch):
Probao sam tu rucku za podizanje hidraulike, to je da bog sacuva, dugme je ipak dugme, a i ona rucica na Zetorima ako iskljucimo da nesto moze pasti na nju je daleko bolja od ovoga.
A batali tu foru sve dodatna oprema, jos malo ce i osnovni tockovi biti dodatna oprema :eek:
Za 40000e bi u osnovnoj opremi to sve trebalo biti, pa on nema ni rotaciju i to mu je dodatna oprema, pa to ima i IMT, a kinez ima i rotaciju i tegove, sad cak imaju i prednje blatobrane, svu dugmad itd....
Da, nije 40.000e, nego je 39.600 :icon_e_biggrin:
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Kolega zekson, super je ova mala balirka, malo mi se čini koda radi mekane bale, no vjerujem da malo snage traktoru fali prilikom sabijanja...
Vidio sam oglas na njuškalu i malo mi se čini prenapuhana cjena, onak realno, mislim da bi 3000€ bilo uvrh glave za takav stari i mali stroj.
a čuj malo nekad mu pofali malo snage ali pretrpi to on kad sam s zetorom baliral s 6945 zetorom on je napravio odlične bale al mi je sad on u remontu pa nisam mogao s njim balirati ali inače bale su i ovako dosta tvrde.
ha čuj oko cjene bi se dalo još nešto malo porazgovarat ali otac mi odlučuje o cjeni stroja tak da se trebaš s njim razgovarati i kod sabijanja je problem što se počne komora otvarat pa nemogu nabit balu punim ju do 200 bara i onda se komora otvara
a kad sam ju jednom prek 250 bari nabio balu onda mi je pukao sigurnosni štift
a komora se več onak pravo otvorila:(giggle):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupuje moj kolega takvu malu prešu za IMT 560 ali isto niej baš pri novcima, mogao bi izdvojiti 20-22.000 kn ali više ne. Budem mu dao broj pa nek priča s tvojim tatom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
He, he, he Dado neboj se ti za moju informisanost o traktorima :8):
Grijesis oko kopcanja, ljudi su kod mene kupili novoga DF koji je vec bio na skladistu i bio je sa obicnom kopcanjem, kupis novi traktor od 100KS RENOMIRANE marke i dobijes obicno kopcanje, sramota :(punch):
Probao sam tu rucku za podizanje hidraulike, to je da bog sacuva, dugme je ipak dugme, a i ona rucica na Zetorima ako iskljucimo da nesto moze pasti na nju je daleko bolja od ovoga.
A batali tu foru sve dodatna oprema, jos malo ce i osnovni tockovi biti dodatna oprema :eek:
Za 40000e bi u osnovnoj opremi to sve trebalo biti, pa on nema ni rotaciju i to mu je dodatna oprema, pa to ima i IMT, a kinez ima i rotaciju i tegove, sad cak imaju i prednje blatobrane, svu dugmad itd....
Da, nije 40.000e, nego je 39.600 :icon_e_biggrin:

Svaki zastupnik za sdf-a ima drukčije cijene i drukčiju standardnu opremu,kad smo kupovali DF-a samo nismo gledali Lamba. Same je bio najskuplji sa najslabijom opremom,hurli je bio tu negdje ko i DF,a df-a smo uzeli radi nove kabine i radi toga šta poljonova je pouzdanija od bivše trgo-ge-e
U standardnoj opremi smo imali dodatne podizne cilindre na hidraulici,prednje blatobrane,6 kiper izvoda,raotavciono svijetlo,kliznu kuku,brzo kopčanje i dugme za kardan na blatobranu,što same nije imao pola toga i nije bio 39 600 nego 35 400€

Nego da više nepišemo o traktorima,i dalje je tema: Spremanje sijena i trave.
Forumaši kako stojite sa sijenom,dali će neko trebat sijena,ako da neka mi se slobodno obrati ima kod mene na prodaju,ima i rolo bala a mogu se i male kockice prodati.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
He, he, he Dado neboj se ti za moju informisanost o traktorima :8):
Grijesis oko kopcanja, ljudi su kod mene kupili novoga DF koji je vec bio na skladistu i bio je sa obicnom kopcanjem, kupis novi traktor od 100KS RENOMIRANE marke i dobijes obicno kopcanje, sramota :(punch):
Probao sam tu rucku za podizanje hidraulike, to je da bog sacuva, dugme je ipak dugme, a i ona rucica na Zetorima ako iskljucimo da nesto moze pasti na nju je daleko bolja od ovoga.
A batali tu foru sve dodatna oprema, jos malo ce i osnovni tockovi biti dodatna oprema :eek:
Za 40000e bi u osnovnoj opremi to sve trebalo biti, pa on nema ni rotaciju i to mu je dodatna oprema, pa to ima i IMT, a kinez ima i rotaciju i tegove, sad cak imaju i prednje blatobrane, svu dugmad itd....
Da, nije 40.000e, nego je 39.600 :icon_e_biggrin:

Svaki zastupnik za sdf-a ima drukčije cijene i drukčiju standardnu opremu,kad smo kupovali DF-a samo nismo gledali Lamba. Same je bio najskuplji sa najslabijom opremom,hurli je bio tu negdje ko i DF,a df-a smo uzeli radi nove kabine i radi toga šta poljonova je pouzdanija od bivše trgo-ge-e
U standardnoj opremi smo imali dodatne podizne cilindre na hidraulici,prednje blatobrane,6 kiper izvoda,raotavciono svijetlo,kliznu kuku,brzo kopčanje i dugme za kardan na blatobranu,što same nije imao pola toga i nije bio 39 600 nego 35 400€

Nego da više nepišemo o traktorima,i dalje je tema: Spremanje sijena i trave.
Forumaši kako stojite sa sijenom,dali će neko trebat sijena,ako da neka mi se slobodno obrati ima kod mene na prodaju,ima i rolo bala a mogu se i male kockice prodati,kome šta odgovara.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jeste sve pokosili i pokupili sad prije ove kiše, ja pokupio sve, ali imam još kositi, ali vrijeme ne dozvoljava!? Al dobro je tek počima lucerna da cvate..!
 

Najnoviji postovi

Na vrh