• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ja nemam ni toliko.
Ovo je zakup(kratkoročni) i nešto zemlje poznanika i prijatelja da se održava,ali se nakupilo 16ha.
Parcele od 0.5ha do 4ha u komadu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Jučer 8 sati,danas 9,s transportom od parcele do parcele.
Na nepoznatim parcelama idem sporije da ne pokupim nešto što nebi trebalo biti na livadama.
Treba mi oko sat vremena za hektar.
Zahvat kose je 2.4m, imam i gnječilicu.
Potrošio oko 100l nafte ukupno.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja bi kosil al nemam blaga, kod mene par ljudi kosi, par susjeda ima mini mljekare oni još to sve delaju, al imaju i prek 100 krava mislim.
Sve manje ima ljudi kravicu dve doma, a to je žalosno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod nas vel: "Kaj Medardo daje, 40 dana traje". U prijevodu, kakvo je vrijeme na Medardovo (8. lipnja), takvo bude slijedećih 40 dana. Po tome se ove godine slabo piše za sušenje sijena. :(
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Bome i kod mene se primaklo sijeno kraju a ne nazire se baš neko vrijeme za sušenje. Ove godine bude otimačina sa vremenom za sušenje kao i prije nekoliko godina.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ja uspio sve pospremiti bez kapi kiše;)
Iako su mnogi rekli da sam lud to ići raditi s obzirom na prognozu,ali 136 roto bala izbalirano;)
Još ću 70ak valjda uspjet pospremiti kroz otavu i livade koje sad nisam pokosio.

Ps. Čime prihraniti livade nakon košnje?urea pred kišu ili kan?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ja sam isto tak mislio otprilike 200-250kg/ha kana..pa reko da pitam ako ima neka preporuka da primjenim.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Kamo sreće da sam se ponovio. To je sa farme "Banovina Agrar" JD 6810 I CLAAS ROLLANT 255 RC . Kotače je skinu sa pick-upa jer je sa njima šira balirka a i neda mu se ih non stom preklapati .
 

Najnoviji postovi

Na vrh