• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
Kako se kreću cijene od košnje do baliranja? Još sam u potrazi za čovjekom koji bi mi to odradio pa....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Rolo bala ti je 250-300kg težine.
Sad ovisi tko balira i koliko stisne.
Što se kocki tiče,ima i lakših i težih,pa si otprilike izračunaš koliko ide.
Kod mene ima kocki da ih jedva dignem,a i da mogu jednim prstom nositi...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Potencijalna opasnost od paleta su miši koji vrlo lako šetaju od ispod toga i pregrizaju špage e tek onda da vidiš belaja.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Pod balama je sljunak samo i pokrito toptex mrežom.
Da to je claas rollant 46
@Skodav
Kod mene su cjene ovako
Košnja 500 kn /ha
Okretanje 300 kn/ha
Sakupljanje 300 kn /ha
Baliranje 40 kn bala 120x120
Omatanje 55 kn bala moja folija
Voznja bala do 2 km 5 kn/bala
Slaganje bala 5 kn/bala
Ako si zaimteresiran za suradnju javi se preko poruke.😀
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Dok poplati sve te usluge, mislim da bi jeftinije prosao da si kupi gotove bale sijena.

Kod nas svi koji spremaju sijeno imaju i svoje strojeve, jedino nemaju svi balirke.

Ja baliram kockice po 2 kn komad, ali nemam vise ni kome zadnjih par god, a pred nekih 30, 40 god dok je djed jedini imao kosu u ulici, kosio je ljudima u vrijednosti nekih 100 kn/jutro.
Kosio je u sezoni 60-70 jutara livada sa bocnom striznom kosom.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,661
Vidiš kod mene svi veći pokupovali rolo balirke, i veli mi prijatelj kaj ima kockicu da ju bude ostavil, jer ga prek oglasanika uglavnom traže kockicu
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kupuju kockice. Lakše je sa njima baratati. Imam i ja jednu mušteriju koja hoće samo male bale inače bi ta balirka već završila u starom željezu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh