• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Kod mene se vise ni male bale ne vidjaju baš , samo rolo. Prije budeš vidio veliku kocku nego malu, kamoli nešto drugo. Slušao na radiju kažu ostalo 2500 isporučitelja mlijeka, ako uzmeš u obzir da je prije bilo 65.000 dođeš na postotak od 3.85%ljudi je ostalo u toj proizvodnji a čini mi se da je slična situacija i s tovom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Sad tek videl kaj si napisal, pa to je postalo prestrašno kakvo smo društvo postali mi kao ljudi, samo mi nije jasno kak su sve naši stari mogli i stigli.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Sve su radili skupa, danas kod tebe, sutra kod mene. I nije bilo bitno kolko sati, trebalo je napraviti, napravilo se...

Sad sam se sjetil, pričala mi mama za pokojnog dedu i njegovog prijatelja/suseda. Deda je išel na posel, radil je od 6. Oni dva ustali u 1:30, kose na rame i do 5h ujutro pola jutra djeteline pokosili. I deda u 6:00 bil na poslu
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Tak je bilo prije, svi su jen drugome pomagali i bilo je bolje nek danas mislim.
Isto kad se išlo sa kravama na pašu, de su kravice pile vodu mogel je i čovek, a danas? Danas je to sve povijest nažalost.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Nema više stoke ja pola krme spremim pola ću pokosit i ostaviti.
Po 7 kn prodao i to mi se ne isplati bolje da trune.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Dečki kaj niko više ne vozi sa kolima krmu doma, kak se nekad vozilo? Onak da se nameće na kola i sveže sa žrti?
Mislim da je kupljenca vudrila ili korona ili prvi dan posla ili sunčanica...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Od ove mlađarije niti neznaju morti kak vile zgledaju a kamoli voz započeti a kamoli završiti.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Sve su radili skupa, danas kod tebe, sutra kod mene. I nije bilo bitno kolko sati, trebalo je napraviti, napravilo se...

Sad sam se sjetil, pričala mi mama za pokojnog dedu i njegovog prijatelja/suseda. Deda je išel na posel, radil je od 6. Oni dva ustali u 1:30, kose na rame i do 5h ujutro pola jutra djeteline pokosili. I deda u 6:00 bil na poslu
Eee kolega,, tad su oni živjeli u Socializmu,,,
Aaa sad je truhli i opasni kapitalizam,,,
Nebilo ga,,,
tad se radilo kolko treba,, i čovjek je uspio te radne snage vratiti i kući,,
a danas krvnici izvlače iz čovjeka zadnji atom snage,,,
tako i kad dođe kući i gospoja ostane hmmm,,,
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
I ja sam danas uspio pospremiti nešto sijena i usput slikao grede da mi ostanu za sjećanje.
 

Prilozi

  • IMG_20210614_174742.jpg
    IMG_20210614_174742.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 33

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Eee kolega,, tad su oni živjeli u Socializmu,,,
Aaa sad je truhli i opasni kapitalizam,,,
Nebilo ga,,,
tad se radilo kolko treba,, i čovjek je uspio te radne snage vratiti i kući,,
a danas krvnici izvlače iz čovjeka zadnji atom snage,,,
tako i kad dođe kući i gospoja ostane hmmm,,,
Išlo se na posel...a jel' se radilo, dugo je pitanje...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja gledam ovak, govorim za cijene kod mene....
U prosječnu rolo balu ide cca 20 kockica.

Ne ide toliko. Rolo bala 120x120 je cca 250-260kg. Kocka od poljostroj balirke je cca 18-20kg, tako da u rolo stane tu oko 13-14 bala.

Kod mene je baliranje 50kn/bali. Ima ekipe koja ide po 40, ali to se po meni ne isplati zbog malih parcela i cijene mreže.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Od ove mlađarije niti neznaju morti kak vile zgledaju a kamoli voz započeti a kamoli završiti.
Taman kad sam naučio slagati sijeno, otavu i na kraju slamu na kola kupio sam balirku jer nisi više mogao naći nekog za utovar i istovar. Onda je jedno vrijeme bilo zanimljivo utrpavati i istrpavati male kockice. Onda je svima i ta prašina počela smetati. Sad to sve napravimo sami. Ove mlade ne zanima ništa osim mobitela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh