• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa neradimo mi puno oko 100hektara,psenice oko 20-30 zavisi od godine,u biti od prosle godine radimo drzavne 50 hektara dosad smo radili svega 50 zakupa i svoje.A slamu dobijam od ljudi koji nemaje s cim da je iseckaje posto jos nisu presli svi na novije kombajne pa nije tolko problem mada sve dalje bit ce teze,jer svi koji rade vise zemlje su manje vise kupili vece modernije kombajne psenice se sije manje,a ko i nema moderniji kombajn a radi vise prodaje slamu oko 20e po jutru.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
kod nas kuruzovina,pa šta krave to hoće jesti(jel se to balira iza kombaja ili)


pa mi smo to iza kombaja pokupili, mada se to trebalo sa suncem u reduve pregrnit, ali mi smo samo malo uradili da vidimo, mi radimo za pelet, pa ova godina samo probajemo kombinacije.... dok ne dobijemo perfekt :weedman:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
kod nas kuruzovina,pa šta krave to hoće jesti(jel se to balira iza kombaja ili)
Najbolje je iza beraca jer nemas cutke ili oklasak nzm kako se kod vas zove svako ima drugaciji naziv,inace koristi se kod krava koje nisu u laktaciji,akad nema drugoga moze se davati i njima ali nema od toga puno vajde sto se tice neke proizvodnje,ali mlecna mast raste,bar se tako kod nas pokazalo.
evo par slika




naravno kad stavis u jasle posle moras da izbacis stabljiku jer ona je obicno oko 15-20 cm duzine i to ostane.Mi smo sa presom koja ima pik ap 2m kupili po dva reda iza beraca,bez kupljenja.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a kako ak su kišne godine,pa se ne stigne osušiti,jel ona u balama počne trunuti,ova je godina barem kod nas bila sušna pa se moglo i osušiti-pa balirati(obično jeseni su kišne pa berač propada i još da ideš s balirkom....)
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
E ako su kisne godine onda nema nista od toga,jer se masa priljubi za zemlju pa bi ju trebalo skupljati(ja nisam ljubitelj skupljanja jer se dosta zemlje zgrne i moram ici polako pri presovanju dok ovako mogu ici od 8-11km/h).
Kod nas isto tako zna bit kisno mada ne toliko i ritko kad ostaju tragovi onako duboki,mada kad i zakisi niko ne ulazi u njivu jer ima dosta suvi dana uglavnom da se sredi.To je najbolje na pocetku cim se mogu brati da se obere i kad se osusi ima i lisca dovoljno i mislim da je onda najbolje,a ako se vlaznije izpresuje pocne da truli u bali.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
kod nas kuruzovina,pa šta krave to hoće jesti(jel se to balira iza kombaja ili)

Pa krave hoce jesti ako je ubran kukuruz rucno i srpom poznjevena klasura. Danas to rijetko ko balira jer dosta unistava balirku. Uglavnom mi smo je jednom koristili jer nismo ima li dovoljno slame za prostirku.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
izgleda da samo ja spremam slamu :butthead:
dsc01315bz.jpg

dsc01316ux.jpg

dsc01317u.jpg

dsc01318ao.jpg

dsc01319mz.jpg

dsc01320eb.jpg

dsc01321xm.jpg

dsc01322j.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ide to vama dečki,a ništ kad ste vi gotovi onda iduči tjedan kod mene radna akcija treba pospremit slamu kod mene sa 5 rali a kod šogora sa 8 rali a ako još iskombajniramo zob onda još 4 rali slame če bit. Ovaj tjedan ništa od slame nek se suši jer mi feštamo,mora se profeštat rođenje moje nečakinje,a slamu ko j***
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Ide to vama dečki,a ništ kad ste vi gotovi onda iduči tjedan kod mene radna akcija treba pospremit slamu kod mene sa 5 rali a kod šogora sa 8 rali a ako još iskombajniramo zob onda još 4 rali slame če bit. Ovaj tjedan ništa od slame nek se suši jer mi feštamo,mora se profeštat rođenje moje nečakinje,a slamu ko j***

nije kolega jos kod mene gotovo zobenu slamu jos sušim na kiši :madmana:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi bi danas nešto pospremili samo da jučer navečer nije padala kiša ali eto šta je tu je,neče joj bit ništa.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Samo zovi dado,bit ce i kod mene jos ;) .

E Kićo crni Kićo,pa što zaore slamu,a kod nas je to tražena roba.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Samo zovi dado,bit ce i kod mene jos ;) .

E Kićo crni Kićo,pa što zaore slamu,a kod nas je to tražena roba.

pa šta da nekog moli ,ovako bar ekološki gnoji svoju zemlju,jer velikoj večini ljudi bi bilo idealno da vlasnik zemlje sve obavi oko spremanja slame i onda da se još nateže sa njom,kod nas jako malo ostaje na polju gotovo ništa jer još ima stoke po štalama:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zaoro sam ovo sto je malo dalje a ovo u selu jos ceka ako kom bude trebalo samo mi se cini da cu i to s gustom u zemlju.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa krave hoce jesti ako je ubran kukuruz rucno i srpom poznjevena klasura. Danas to rijetko ko balira jer dosta unistava balirku. Uglavnom mi smo je jednom koristili jer nismo ima li dovoljno slame za prostirku.

Ako vam krave žele to jesti, onda to sve govori čime ih hranite i u kojoj kolicini. Kravi kukuruzovina ta moze sluzit samo da prezivi nista drugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh