• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
ma nitko nezna tocno od cega je planulo, bili su i inspektori i policija i vatrogasci i taj inspektor mi kaze da je moglo planuti ili od iskre iz ausouha ili da se slama sama zapalila, al to mi bas nije jasno.. inace tu sam slamu izbalirao i pokupili smo ju i bila je na prikolicama preko noci, i on kaze da moze biti da je slama pokupila vlagu prek noci i onda dok ju je sunce obasjalo pocela se kuriti iznutra, i kad je dosla na vjetar zapalila se.. al to mi bas nije jasno.. dobro da je stari uspio traktor otkvaciti i spasiti ga..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
stvarno nesreća.
dino ti bi sad sve što vidiš da je na slikama zakačeno za Zetora, od kad si njega kupio.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
haha,nije tako
uvijek sam gledao varijabilne balirke,pošto ja baliram samo suho,sijeno i slamu. a JD 590 mi se najviše dopala.
vidim da ovi sa valjcima mogu balirati samo kad je rosa,po danu nema šanse,a mislim da balirka sa remenjem nabi smjela imat tih problema...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kolega u akciji...:D

DSC01231.jpg

DSC01230.jpg

DSC01229.jpg
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
cao... prijatelj ima traktor od 60ks i planira kupiti rolo balirku, a vidim da vi tu ih vucete s malo jacim traktorima, jel moze taj od 60ks balirati s takvom balirkom?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kako je susjed zadovoljan sa balirkom?
ta balirka mi se jako sviđa,baš po mom ukusu! :prayer:
...

nema ju dugo, napravio je nekih 200-300 bala do sada.
kaze da mu se par puta u slami desilo da nece bas pocet rolat balu, da klizi. ali inace je balirka ko beba.. necuje se u radu.
 
M

MOCO

Guest
haha,nije tako
uvijek sam gledao varijabilne balirke,pošto ja baliram samo suho,sijeno i slamu. a JD 590 mi se najviše dopala.
vidim da ovi sa valjcima mogu balirati samo kad je rosa,po danu nema šanse,a mislim da balirka sa remenjem nabi smjela imat tih problema...

baš tako! imam s remenjem i bale su ko nacrtane
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
baš tako! imam s remenjem i bale su ko nacrtane

Jesi kad imao problema sa suvom slamom, mislim na ono da ti počne klizati bala?
Neki su se žalili na balirke sa remenjem kao da nemogu raditi pravo suvu slamu jer im bala nekad stane tj. prokliže u komori?
 
M

MOCO

Guest
sad nedavno jedan dan nisam mogao balirat slamu, mogao sam pravit bale al nisu bile čvrste i tvrde kako hoću jer je slama stvarno bila vruča, kliska i ja budala otišo u podne balirat pa sam otišao kuć, a vratio se navečer i sve napravio bez problema dok kolega s valjcima nije mogao ni po noći

djetelinu baliram samo po noći već zadnje 2-3 godine, jer mi ostane sa svim lišćem, u stvari samo kosim i razbacam po danu a sve ostalo kad padne rosa
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
@claasceltis456
Dobar ti je ovaj bagerčić :supz: baš mi se sviđa! Kako se ponaša sa balama da nije lagan za manipulaciju sa njima? :scratch
Šta još radiš snjim?

pa nije prelagan bez problema ih nosi, može diči do 500 kg da ga ne diže tak da ide...pa najviše je u gnoju znači tovarim gnoj njime, imam i metlu za njega tak da i stime prolazim po peradarniku i svašta sto se nađe radim s njim...:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Več jedno 10-tak dana se igramo s slamom, evo par slikica...ima svega!
kod ujaka, kocka, pšenična
Slika2139.jpg

Slika2140.jpg

kod kolega belca, isto naš član foruma
Slika2149.jpg

Slika2146.jpg

Slika2145.jpg

u ovoj turi smo imali 46 komada :)
Slika2150.jpg

kod ujaka rolo tritikale
Slika2143.jpg

i kod mene danas rolo izvezli doma i još nešto sitno kockica budem pravio i to je tom, a do sad imam oko 1300 kockica i 24 role.
stroj u akciji utovara.
Slika2157.jpg

Slika2159.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Šanana ljepa vam ova kompozicija ali ova prva nema šanse da dođe u komadu sa moje zemlje,prekrenula bi se na večini puteva:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
bome kolega belec ima slame, 3 i 6 slika su najbolje,baš su onako fora, a što se na 4 i 5 slici vozi u zetoru pod pomoćnim sjedalom, da nije možda piva.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
šanana, koliko bodlji imas na utovarivacu? 3? kako se ponasa utovarivac sa tim teretom i sta kaze prednji kraj traktora na to sve? bi li 533/539 mogao to dizati?



bala koliko ti srce zeli :rolleyess:





 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pogledao sam u arkodu, jedan blok je 56ha - vjerojatno ovo gdje su bale, a na to se nadovezuje drugi sa 107ha
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ŠANANA dobar ti je ovaj zadnji utovarač, baš mi se sviđa! Na koliku visinu može dizati i koliki maksimalan teret može podići?
Možeš li staviti koju sliku tog zadnjeg utovarača ili daj link ako već negdje imaju slike :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh